Utkání Řepiště vs. Ostravice z pohledu hostujícího celku

Řepiště - V posledním utkání podzimu jela Ostravice do Řepišť, které se letos výsledkově trápí. Hosté chtěli zakončit sezonu výhrou, a tak se udržet v kontaktu s vedoucími celky tabulky. Na těžkém terénu je ale nečekal lehký zápas, navíc Řepiště doma zatím ještě neprohrály.

20.11.2012

Ilustrační foto.Foto: archiv

TJ Řepiště – TJ Sokol Ostravice 2:5 (2:2)

Ostravičtí nastoupili v takřka podobné sestavě, jako v minulých zápasech, chyběli jen Poruba s Kowalíkem. Obranu opět posílil zkušený Janošec. Po úvodních minutách oťukávání se hosté dostali ke svojí hře, kombinačním fotbalem byli aktivní, ale zatím to šance nepřineslo. Po přečíslení v 9. minutě zastavil přihrávku za obranu úmyslně obránce Řepišť rukou, ale kupodivu rozhodčí ani kartu neukázal. Domácí hrozili z brejků, jako ve 13. minutě, ale pozorný brankář Boháč vyrazil střelu na roh. Z něj se podařilo míč odhlavičkovat do rohu šestnáctky, kde domácí hráč nečekaně vypálil a rána letí přes celou šestnáctku až do horního rohu ostravické branky - 0:1.

Ve 24. minutě si zaběhl za obranu soupeře Blahuta, vystřelil, řepišťský brankář vyrazil před sebe, ale Platošovi bohužel k zakončení chyběl krok. Ve 30. minutě Stonavský vystřelil těsně vedle levé tyče. Ostravice hrála ve svižném tempu rychlých přihrávek a cítila šanci na srovnání. Po kombinaci Stýskaly a Platoše pálil druhý jmenovaný ve 35. minutě jen do brankáře. Z ojedinělého útoku Řepišť ve 36. minutě fauloval Janošec domácího útočníka a pískala se penalta. Brankář Boháč vystihl směr a vyrazil ji na roh. To mohlo Ostravici ještě víc nabudit, ale bohužel o minutu později hosté po samostatném nájezdu Řepišť opět inkasují - 0:2. Kdo by si myslel, že to Ostravici srazilo na zem, ten by se mýlil. Ostravičtí začali hrát s maximálním nasazením a Řepiště se dostaly pod velký tlak. Ve 39. minutě střídající Pavelec mířil do levé tyče a míč se naštěstí odrazil do sítě. V prvních okamžicích se nikdo ani neradoval, asi šok ze vstřelené pěkné branky. O minutu později postupoval kanonýr Platoš sám na brankáře, který jej při pokusu o kličku fauloval, a pískala se penalta. Kupodivu rozhodčí udělil domácímu brankáři jen žlutou kartu. Procházka s přehledem nabídnutou příležitost proměňuje a je srovnáno - 2:2.

Ve druhém poločase chtěli hosté pokračovat v kvalitním výkonu a vybojovat tolik chtěnou výhru. Od prvním minut Řepiště nestíhaly, byly pod tlakem a nedostaly se skoro ani za svou polovinu. To Ostravičtí trpělivě vyčkávali a míč měli častěji na našich kopačkách. Ve 47. minutě Stýskala zkoušel technickou střelu, ale netrefil bránu. Ani Pavelec o osm minut později nevyřešil svůj průnik do pokutového území zrovna ideálně, ale jeho chvíle přišla o něco později. Hostující kanonýr Platoš dostal perfektní přihrávku do běhu a v 63. minutě obrátil průběh střetnutí – 2:3. Obrat v utkání byl následně dovršen. V 70. minutě se dočkal podruhé v zápase Pavelec, který centr za obranu zpracoval a nedal gólmanovi Řepišť šanci - 2:4. Řepiště kazily rozehrávky a umožnily hostům přecházet do rychlých protiútoků. Další pěkná akce přišla v 83. minutě. Stonavský přihrál na šestnáctku Šigutovi, ten z první pěkně po zemi zvýšil již na 2:5. Utkání bylo definitivně rozhodnuto a konec byl pro domácí vysvobozením, protože Ostravice se s podzimem rozloučila velmi kvalitním a suverénním způsobem. Ostravičtí nasbírali během podzimu 26 bodů, což je od sestupu do OP (v roce 2001) nejvíce, co kdy se jim podařilo v polovině soutěže získat. „Tým se ještě víc semkl, když prohrával 0:2 a dokázal si, že fotbal hrát prostě umí. Zasloužená výhra a kvalitní výkon, musel potěšit všechny. Řepiště byly v druhé půli bezzubé, což nám pomohlo vyhrát zápas v exhibičním stylu," pověděl po utkání jeden z ostravických fanoušků.

Ostravice: Boháč – M. Stonavský, Rozkydal, Janošec, Blahuta - Slivoník (23. Pavelec), Stýskala (76. Žejdlík), Procházka (64. Šigut), Přasličák, O. Stonavský – Platoš. Trenér: Vojtěch Vranay.

20.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.

Krayzel o derby Třince a Vítkovic: Atmosféru dělají diváci, ta hráče vždy pohltí

Již 21 let svádějí v extralize hokejisté Třince a Vítkovic nesmlouvavé bitvy. Ta dnešní bude výjimečná. Na programu je totiž jubilejní sté derby těchto regionálních rivalů.