I. B třída – skupina C

Hnojník - Nebory 1:2 (0:2)

Přestože fotbalisté Nebor měli o něco méně ze hry, v úvodním dějství si vytvořili dvougólový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující. Pravý bek Mrozek polovysokou střelou zužitkoval přihrávku kapitána Žajdlíka a chaotickou situaci v domácí defenzívě využil Mendrok. Po obdobné situaci se těsně před koncem na druhé straně prosadil mladý A. Klus. Konečné skóre mohlo vypadat jinak, ale Lamoš s Walicou pohořeli na brankáři a na opačné straně neuspěli Žajdlík s Turoněm. „Náš výkon byl bojovný, ale trochu kostrbatý. Projevila se na nás dlouhá herní pauza,“ prohlásil hostující kapitán Filip Žajdlík.

Hnojník: M. Klus – T. Jantoš – M. Stryja, P. Rusz (46. Lamoš), Pieter – Mach (46. Pielesz), Walica, A. Klus, Krawiec – Kušnirák, M. Jochymek. Trenér: Marian Kuczyński.
Nebory: M. Pyszko – R. Byrtus – S. Mrozek, Vranka – Osmanczyk – Žajdlík, Majer, R. Franek, Sliž (70. P. Pyszko) – T. Turoň (80. Kopec), R. Mendrok (89. Oborny). Trenér: Petr Janeczko.

Dolní Datyně - Jablunkov 2:3 (1:1)

Přestože byl Jablunkov o něco horší, odváží si nesmírně hodnotné tři body. Může za ně poděkovat brankáři Pindorovi, jenž zamezil čtyřem gólům. Útočnou produktivitu hostů po Čmielově patičce vylepšil dorostenec Świerczek. Datyně vyrovnaly, ale po dvou úderech Zbončáka, pro něhož góly vypracovali J. Čmiel a A. Szotkowski, měl k celkovému úspěchu o hodně blíže Jablunkov. Protože Pindor se překonával, vytrvale útočící domácí po zaváhání už jen snížili.

Jablunkov: Pindor – Kukuczka – J. Martynek, Hudzieczek, Straka (85. L. Čmiel) – Szotkowski, Zbončák, M. Kluz, J. Čmiel – Świerczek (70. Buchta), A. Kluz. Trenér: Jan Gomola.

Nýdek – Hrádek 2:3 (2:1)

Hostitelům to v poslední době příliš nejde. Na svém trávníku prohrávali po rohovém kopu zahrávaném Dudou a Paszkově hlavičce. Domácí odpověděli nejlepším možným způsobem – ránu Šuláka z 25 m zastavila až síť a posléze Mazurek z diskutabilní penalty otočil na 2:1. Další obrat přišel ve druhé půli. Opět u toho byl Duda, nejprve načechral míč na hlavu J. Pavovi a posléze sám z přímého kopu rozhodl. Branka M. Pava po dorážce Dudovy střely pro údajný ofsajd neplatila. „Tři zápasy devět bodů. Z nejhoršího jsme venku. Dá se říct, že jsme zachráněni,“ radoval se trenér vítězů Stefan Franek.

Nýdek: Wrzecionko (46. J. Kantor) – Strokosz, Očadlík, Babilon, Mazurek – Tlacháč, R. Konderla, Faruga, Spratek – Šulák (70. A. Kantor), Suszka. Trenér: Miloš Koloničný.
Hrádek: Fuják – Z. Turoň – Paszek, Szlauer – Bojko – M. Pav (87. Goryl), Duda, T. Stoszek, L. Byrtus – T. Kantor, J. Pav (65. Schneider). Trenér: Stefan Franek.

Inter Petrovice – Sedliště 0:3 (0:0)

Hostům se podařilo napravit výpadek z nevydařeného utkání v Hnojníku a zcela po zásluze si připsali tři body. Samotné střetnutí se hrálo na velmi těžkém, blátivém terénu, kde rozhodovala bojovnost. V první půli to byl boj o každý centimetr a žádný z týmů si nevytvořil brankovou příležitost. Vstup do druhé půle však vyšel fotbalistů Sedlišť excelentně. Po rychlých brejcích ve 46. a 47. minutě šli do dvoubrankového vedení po trefách Smichoviče a Smítala. Když po hodině hry potrestal hrubku domácího brankáře opět Smichovič a lobem jej přehodil do prázdné branky, bylo rozhodnuto. Domácí se již nezmohli na odpor a hosté taktickou hrou výsledek na hřišti, spíše pro vodní pólo udrželi. Výhrou se tak vzdálili nebezpečným sestupovým vodám.

Sedliště: Daniel Majer – Karpeta, Tomáš Majer, Valas, Bílek – Prokeš, Tluček, Berka, Smichovič (75. Roman Krpel) – Weissmann, Juřica (2. Smítal). Trenér: Jaromír Sládek.

Dobrá - Vendryně 1:2 (0:1)

Oslabená družina trenéra Černeka měla v Dobré lepší vstup do utkání. Obránce Fojcik vysunul T. Sikoru a ten ideálně našel nabíhajícího brankáře Csikána, jenž opět operoval na hrotu. Druhému gólu předcházel pas Bilka na Sikoru, který si v rohu velkého čtverce zpracoval míč a přesně vypálil. Domácí hrozili především ze standardních situací, nejčastěji z rohů střílených do brány. Po jednom takovém zaznamenal čestný úspěch Nikl a zkorigoval na 1:2. „Hosté vyhráli zaslouženě. Využili první příležitosti po naší nekoncentrovanosti a chybě obrany. My jsme měli několik šancí, zvláště ve druhé půli, ale branku jsme dokázali dát až na konci utkání,“ řekl po utkání zklamaným hlasem trenér Dobré Tomáš Zářický.

Dobrá: Glogar – Nikl, Gryžboň, T. Damek, Bednárek (Ďurfina) – Rajnoch, M. Fojtík, Palarčík (Figura) – Filipčík (Horáček), Herník, Šmahaj. Trenér: Tomáš Zářický.
Vendryně: Hojdysz – Jochymek, Bačík, Fojcik – J. Jochymek, Bačík, Fojcik – Mikula, Broda, Bilko, Repaský (65. Liberda), T. Sikora (89. Walek) – P. Kohut, Csikán. Trenér: Zdeněk Černek.

I. B třída – skupina D

Fryčovice – Kozlovice 2:1 (2:1)

Oba celky zasáhly do hry po delší herní pauze zaviněné nepříznivým počasím. Proto nebylo příliš divu, že fotbal příliš té krásy nepobral. První změnu skóre přinesla 18. minuta, kdy si centr ze strany srazili hostující fotbalisté do vlastní sítě. Vyrovnat se podařilo Kozlovicím ve 24. minutě. To domácí faulovali v pokutovém území P. Krpce a nařízenou penaltu proměnil M. Krpec. Deset minut před přestávkou využil O. Němec zaváhání hostujícího brankáře a Fryčovice opět vedly rozdílem jedné branky. Jak se později ukázalo, poločasový výsledek byl i konečným. „Ve druhé půli se hrálo spíše na jednu branku, ale ani Kužel, ani Rumel se Šlachtou gól nedali. Bohužel nám asi nebylo souzeno dát třetí branku,“ hořekoval po utkání domácí kouč Miroslav Somr.

Fryčovice: Ivánek – Bonk, Dubeňák, Konečný, D. Galásek (75. Vašica) – Kužel, Baran, D. Žurovec, O. Němec – Rumel (60. P. Žurovec), Šlachta. Trenér: Miroslav Somr.
Kozlovice: Uher – Eliáš, P. Chýlek, Žídek, Žáček – Víta (32. Navrátil), Bednář, Ermis (74. Tobola), Adamec (68. Bala) – P. Krpec, M. Krpec. Trenér: Miroslav Vyvial.

Utkání Oldřichovice – Mosty a Odry – Staříč byly pro nezpůsobilý terén odloženy.