VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V nedohraném utkání padaly tresty

Lučina – Utkání 12. kola okresního přeboru mužů mezi týmy domácí Lučiny a hosty z Bašky bylo z důsledku hromadné bitky v 76. minutě předčasně ukončeno. Disciplinární komise již vyřkla nad zápasem svůj ortel.

2.11.2010
SDÍLEJ:

Utkání mezi Lučinou a Baškou se kvůli šarvátce nedohrálo.Foto: archiv

Souboj vedoucího celku okresního přeboru Finstalu Lučina s průběžně čtvrtou Baškou se nakonec do samého závěru nedohrál. V 76. minutě musel rozhodčí utkání Filip Tomeček zápas pro hromadnou bitku předčasně ukončit. Disciplinární komise při OFS Frýdek-Místek neměla s viníky žádné slitování. Oba oddíly byly potrestány kontumační porážkou 0:3, jednotliví aktéři pak obdrželi spravedlivé tresty (viz. tabulka).

Obě strany ale s vyřknutím ortelu nesouhlasí, bude následovat odvolání. „Nechtěl jsem se k celému incidentu vyjadřovat dříve, než rozhodnou komise. Ale s těmito tresty nesouhlasím. Chybí mi potrestání trenéra hostí Arnošta Uherka, který celou záležitost vyprovokoval a zpustil tak konflikt strčením do hráče Hánla. Tím pádem nesouhlasím s kontumací výsledku v náš neprospěch,“ zlobil se předseda lučinského klubu Miroslav Goroš. „Proti rozhodnutí obou komisí se odvoláme. Je výsměch, že nebyl potrestán trenér Uherek, který vše způsobil. Navíc podle všech vyjádření, včetně vyjádření před disciplinární komisí, přiznal prvotní kontakt z lavičky. Tak podle čeho se má trestat, když ne podle prvotního impulsu,“ dodává Goroš.

Brání se také druhá strana: „Proti kontumaci výsledku se odvoláme. Trest pro Jakuba Uherka je také trochu nepoměr ve vynesených trestech. Jakub byl potrestán za napadení pořadatele, který však předtím napadl hostující lavičku. Vlastně napadl někoho, kdo napadení sám zahájil. On sám nic nepopírá, když mu ale někdo bije a napadá otce…,“ reagoval Tomáš Bugna ze Sokola Baška.

Své si k inkriminovanému utkání řekl i trenér Lučiny Petr Wiecek: „Myslím si, že není šťastné rozhodovat na základě výpovědí dvou stran, které si budou hájit své zájmy. Podle mě neměly být ani přizvány k jednání. Mělo se vycházet z faktů uvedených v Zápise o utkání a ze zprávy rozhodčích. Co mě však nejvíce udivuje je to, že vás funkcionáři svazu v telefonických rozhovorech uklidňují alibistickými výroky, proč se nad tím pozastavujeme, že podle hry, co zatím viděli, stejně tu soutěž vyhrajeme.“

Redakce Deníku se následně obrátila na předsedu disciplinární komise, Svatopluka Pešata, který ohledně nepotrestání trenéra Bašky podal následující vysvětlení: „Posouzení nevhodného chování trenéra je v plné kompetenci rozhodčích, oni jej měli případně napomenout, či vykázat. To se však nestalo, takže my (disciplinární komise, pozn. red.) jsme mu tím pádem neměli co prokázat. Bylo to takové tvrzení proti tvrzení. Co však bylo prokázáno, to jsme potrestali. Pokud však budou na komisi dodány další důkazy, které povedou k projednání případu (proslýchá se o natočeném videu, pozn. red.), vrátíme se k tomu.“

Tomáš Bugna z Bašky dále dodává: „Je zvláštní, že rozhodčí, který měl dost podíl na vzniklé situaci, vyšel zcela bez trestu. Vše začalo vymyšlenou penaltou. Dále je k podivu, že vyloučený hráč, který měl hřiště opustit co nejkratší cestou a za doprovodu vedoucího či pořadatele, během už zahájené hry častoval lavičku Bašky nemístnými poznámkami. Náš názor je, že přerušení zápasu způsobili domácí nesmyslným jednáním svých pořadatelů. Proto se nám nelíbí, že byl nakonec zápas kontumován v náš neprospěch.“

TRESTY Z NEDOHRANÉHO UTKÁNÍ FINSTAL LUČINA – SOKOL BAŠKA

Lučina – Ondřej Hánl (urážky soupeře) zastavení činnosti na 5 soutěžních utkání nepodmíněně od 24. října, Ivo Majer (nedostatečná pořadatelská služba) zákaz výkonu funkce HP na 8 měsíců nepodmíněně od 28. 10. 2010 do 27. 6. 2011, Finstal Lučina (nedostatečná pořadatelská služba) peněžitá pokuta 3000 Kč, Finstal Lučina – dohled DK na náklady oddílu.

Baška – Patrik Lýsek (kritika rozhodčího) zastavení činnosti na 2 SU nepodmíněně od 24. října, Jiří Uherek (napadení soupeře) zastavení činnosti na 8 SU nepodmíněně od 24. října, Jakub Uherek (napadení pořadatele) zastavení činnosti na 8 SU nepodmíněně od 24. října, Sokol Baška (výtržnosti na hráčské lavičce) peněžitá pokuta 1000 Kč.

Autor: Robert Schedling

2.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
24

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Ilustrační foto.

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Nový volnočasový areál by měl sloužit všem generacím

U řeky Ostravice ve Frýdku-Místku by mohl přibýt areál pro volnočasové aktivity. Magistrát počítá s tím, že by měl vyrůst v ulici 28. října poblíž restaurace Golf.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení