Valcíři na Hané neuspěli, dostali čtyři branky

Olomouc, Frýdek-Místek - Valcíři důležité utkání na Hané nezvládli a prohráli vysoko o tři branky.

26.10.2009
Fotogalerie
13 fotografií
Holice v bílém naplno bodovala

Holice v bílém naplno bodovalaFoto: DENÍK/Martin Dostál

1. HFK OLOMOUC – FRÝDEK-MÍSTEK 4:1 (2:0)

Svěřenci domácího trenéra Uličného věděli, že klubové vedení jim žádnou jinou možnost, než vítězství, neodpustí. Hosté naopak neměli co ztratit, takže se dal očekávat velice zajímavý souboj. Ten nakonec lépe vyzněl pro domácí fotbalisty. Ti se již v 16. minutě ujali vedení, když z pravé strany odcentroval Dadák, hostující zadáci odvrátili míč ke zcela volnému Costovi a ten ránou z voleje nedal Prepslovi šanci.

Ve 31. minutě se na hranici velkého vápna nejlépe orientoval domácí Čtvrtníček a přesně mířenou střelou podruhé rozjásal prořídlé řady domácího obecenstva. „Byla škoda, že jsme nedali gól jako první. Třeba Maceček měl velkou šanci, jenže místo střely si nakonec míč popotáhl a obránce mu jej následně ukopl. Pak jsme z náhodného centru dostali gól a o chvíli později druhý. První poločas nebyl z naší strany vůbec dobrý,“ čertil se k výkonu valcířů v první pětačtyřiceti­minutovce trenér Frýdku Oldřich Machala.

Po změně stran začali valcíři velice aktivně. Již po dvou minutách hry vysunul Němec naběhnutého Fromeliuse, jenže ten v zakončení zklamal. V 62. minutě se v hostující šestnáctce nejlépe orientuje Hrdlička a je to rázem již jen o jeden gól – 2:1. Hostující radost však neměla dlouhého trvání. Z následné akce se trefuje Filipský a Holice opět vedou rozdílem dvou branek. Definitivní podobu výsledku stanovil devět minut před koncem domácí Filipský, který zužitkoval přihrávky od Zedníčka.

„Z výsledku jsem dnes zklamaný. Domácí nás trestali z produktivity. Měli snad jen pět střel, ale dali nám čtyři branky. My jsme si hlavně po změně stran připravili spoustu šancí, ale nedali jsme. Kdybychom je naopak proměnili, výsledek by byl úplně jiný,“ řekl po utkání zklamaným hlasem Machala.

Na fotbalisty Frýdku-Místku nyní čekají dvě domácí střetnutí.Ve středunejprve přivítají v dohrávce fotbalisty Slavičína (hraje se od 10.15 hodin), v sobotu pak hostí ve stejném čase Hanáckou Slavii Kroměříž.

Rozhodčí: Šalata – Proske, Tobola. ŽK: Filipský, Zedníček – Literák. Diváků: 226.

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Staněk, Hrdlička, Prokeš – Cabák (57. Soukup), Literák (88. Cesnek), Němec, Kořínek – Maceček, Fromelius. Trenér: Oldřich Machala.

26.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Senioři jsou v dnešní době aktivní

Region - Představa důchodce, který jen sleduje televizi a luští křížovky? Ta už dávno neplatí. Senioři jsou v dnešní době aktivní ve městech, ale i v menších obcích. Kromě práce na zahrádkách chodí na výlety, navštěvují odborné přednášky, pořádají kulturní akce či vystoupení. Usnadňují jim to svazy nebo kluby důchodců, které pro ně každý rok pořádají stovky akcí.

Koledy spojí Česko, zpívat se bude i v regionu

Šest písní, desítky měst a obcí, tisíce lidí. Tak Česko už několik let vždy v prosinci zpívá společně koledy. Regionální Deníky si daly i letos za cíl stmelit celou republiku prostřednictvím vánočních koled. Projekt Česko zpívá koledy se uskuteční už ve středu, vypukne v 18 hodin.

Nové semafory, fasády i okna. Město ví, jak bude hospodařit

Zastupitelé ve Frýdku-Místku schválili návrh rozpočtu na rok 2017. Město bude hospodařit s částkou ve výši 1,295 miliardy korun, což je v porovnání s konečnou výší rozpočtu na tento rok zhruba o 109 milionů korun méně. Hlavním důvodem jsou rozdíly v přijatých dotacích.