Valcíři na jihu Slovenska remizovali

Nové Mesto n. V., Frýdek-Místek – Fotbalisté Frýdku-Místku zahájili pětidenní herní soustředění remízou se slovenským celkem z Nového Mesta nad Váhom.

29.2.2012

Mokrý sníh fotbalistům oběma celkům hodně ztěžoval hru. Foto: Deník/Robert Schedling

Kvalitu tohoto přípravného zápasu notně ovlivnilo nepříznivé počasí, jelikož na jih Slovenska se opět vrátila zima a po celý zápas prakticky padal z oblohy mokrý sníh.

„Je to velká škoda, terén kvalitu utkání ovlivní,“ litoval ještě před začátkem střetnutí hostující trenér Milan Duhan.

A měl pravdu. Mokrý sníh dělal oběma celkům problémy v koordinaci a také přesné a plynulé hře.

Domácí třetiligový tým, který přezimuje v tabulce na průběžné šesté příčce, se do valcířů pustili pěkně zhurta. Již ve 4. minutě šel jeden z domácích hráčů na brankáře Lužného zcela osamocený. Jeho muška ale byla naštěstí pro hostující celek vychýlená. „Zřejmě to bylo i tím počasím, že jsme začátek utkání trochu zaspali či podcenili. Pokud je soupeř kvalitní, tak se vám tyhle věci vyplatit nemusí. A domácí byli z počátku hodně běhaví, ani herně na tom nebyli špatně,“ pověděl asistent frýdecko-místeckého trenéra Karel Orel.

Frýdečtí si svou první šanci schovali na 10. minuty hry. To se po Švrčkově centru z pravé strany dostával do šance Kostorek, leč v tísni mířil těsně vedle. První změnu skóre tak přinesla až 35. minuta, kdy domácí kanonýr Šebek přízemní střelou překonal frýdecko-místeckého gólmana – 1:0. O čtyři minuty později měl na hlavě vyrovnání útočník Molnár, ten však po Biolkově centru mířil v dobré pozici vedle. Pár vteřin před koncem prvního poločasu to hostům přeci jen již vyšlo. Literák našel z levé strany volného Wozniaka, jeho hlavičku ještě stačil domácí gólman vyrazit před sebe, pro dobíhajícího Molnára ale dopravit míč do prázdné brány nebyl – 1:1.

Valcíři, stejně jako o uplynulém víkendu v Třinci, svého soupeře po změně stran přimáčkli na jeho polovinu hřiště. Bohužel v době největšího tlaku přišla ztráta míče a po rychlém brejku se domácí radovali podruhé – 2:1. V 65. minutě vysunul Molnár rozeběhnutého Soukupa, ten následně ustál i penaltový faul, ale následná jeho střela jen těsně prolétla kolem pravé tyče domácí branky.

Hostující útočník si však vše vynahradil o tři minuty později, když se po Taliánově centru nejlépe orientoval ve skrumáži před domácí brankou – 2:2. „Na tomhle těžkém terénu bylo těžké něco fotbalového ukazovat. Těžko se na něm hráčům prosazovalo, spíš to bylo o těch morálně volných vlastnostech a bojovnosti. Dnes to spíš byl silový trénink, než přípravné utkání,“ hodnotil utkání domácí trenér Vladimír Hýža.

„Na herní soustředění jsme odjížděli s vizí, že zápasy sehrajeme na dobrých terénech. Bohužel dnes bylo počasí proti, takže z tohoto pohledu utkání nesplnilo naše očekávání. Na druhou stranu to bylo o tom, jak se hráči na těžkém terénu kousnou. Škoda jen těch inkasovaných branek, které byly myslím z mého pohledu trochu laciné, naštěstí kluci vždy dokázali zabrat a nepříznivý vývoj vyrovnat,“ dodal k zápasu hostující asistent trenéra Karel Orel.

AFC Nové Mesto n. V. – MFK Frýdek-Místek 2:2 (1:1)

Branky: 35. Šebek, 60. Trebatický – 45. Molnár, 68. Soukup. Diváci: 50

Frýdek-Místek: Lužný – Švrček (46. J. Prokeš), Wozniak, Staněk, Literák – Biolek, Chýlek (46. Soukup), Förster (46. Schustrík), Talián, Kostorek – Molnár. Trenér: Milan Duhan

29.2.2012 VSTUP DO DISKUSE

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ondřej Mojžíšek s maminkou, Frýdek-Místek, nar. 15. 8., 48 cm, 3,37 kg, Nemocnice Frýdek-Místek.
17

O sbírku na obnovu kostela je zájem. Na spáleništi se pracuje

Pod záštitou města Třince se uskuteční benefiční akce pro obnovu kostela Božího Těla v Gutech, který se před dvěma týdny stal obětí žhářského útoku. Na místo dohlíželi strážníci městské policie a město se pustilo do bezpečnostního kácení ohořelých stromů v blízkosti spáleniště.

Oceláři na úvod Rona Cupu vyhráli

První vítězství na turnaji Rona Cup ve slovenském Trenčíně si připsali ve čtvrtek odpoledne hokejisté Třince. Svěřenci Václava Varadi porazili Žilinu 4:3.

Část obchvatu Frýdku-Místku získala stavební povolení. Vyhráno ale projekt nemá

V případu plánovaného obchvatu Frýdku-Místku nastal posun. Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení pro část trasy, která zasahuje do přírodní památky Profil Morávky.