Valcíři skončili na finále přípravek těsně druzí

Frýdek-Místek – Mladí fotbalisté z Frýdku-Místku skončili v krajském finále přípravek na druhém místě. Postup do republikového finále jim tak utekl o jednu příčku.

16.6.2010

O postup na republikové finále starších přípravek si to mezi sebou rozdali benjamínci Baníku Ostrava (tmavší dresy) s Frýdkem-Místkem.Foto: Deník/Tomáš Januszek

Po vítězství v okresním finále, které se konalo na umělé trávě ve frýdecko-místeckých Stovkách, se benjamínci Fotbalu Frýdek-Místek zúčastnili krajského finále, které se konalo na travnatém hřišti v Karviné. O postup na republikové mistrovství přípravek se popralo šest vítězných celků z okresních finále (vítězové OFS Ostrava, Bruntál, Nový Jičín, Karviná, Frýdek-Místek a Opava).

Mladí valcíři prohráli pouze jediné střetnutí s ostravským Baníkem 0:1, které, jak se později ukázalo, bylo rozhodující. „S Baníkem jsme měli neskutečnou smůlu, jelikož jsme neproměnili penaltu a navíc ještě nastřelili tyčku,“ smutnil po turnaji trenér Josef Ostrák. Z postupu se tak radují mladí chlapci Baníku Ostrava, druhý skončil Frýdek-Místek a třetí Hlučín. Frýdecko-místecký hráč Erik Smítal byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem krajského finále.

Výsledky Fotbalu FM: - Nový Jičín 1:0 (branka FM: Smítal), - FC Hlučín 2:1 (Smítal 2), - Vrbno pod Pradědem 4:0 (Mrkvička, Jeřábek, Sojka, Tureček), - Baník Ostrava 0:1, - Karviná 3:1 (Tureček, Friedl, Smítal).

16.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.