Valcíři skončili na finále přípravek těsně druzí

Frýdek-Místek – Mladí fotbalisté z Frýdku-Místku skončili v krajském finále přípravek na druhém místě. Postup do republikového finále jim tak utekl o jednu příčku.

16.6.2010

O postup na republikové finále starších přípravek si to mezi sebou rozdali benjamínci Baníku Ostrava (tmavší dresy) s Frýdkem-Místkem.Foto: Deník/Tomáš Januszek

Po vítězství v okresním finále, které se konalo na umělé trávě ve frýdecko-místeckých Stovkách, se benjamínci Fotbalu Frýdek-Místek zúčastnili krajského finále, které se konalo na travnatém hřišti v Karviné. O postup na republikové mistrovství přípravek se popralo šest vítězných celků z okresních finále (vítězové OFS Ostrava, Bruntál, Nový Jičín, Karviná, Frýdek-Místek a Opava).

Mladí valcíři prohráli pouze jediné střetnutí s ostravským Baníkem 0:1, které, jak se později ukázalo, bylo rozhodující. „S Baníkem jsme měli neskutečnou smůlu, jelikož jsme neproměnili penaltu a navíc ještě nastřelili tyčku,“ smutnil po turnaji trenér Josef Ostrák. Z postupu se tak radují mladí chlapci Baníku Ostrava, druhý skončil Frýdek-Místek a třetí Hlučín. Frýdecko-místecký hráč Erik Smítal byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem krajského finále.

Výsledky Fotbalu FM: - Nový Jičín 1:0 (branka FM: Smítal), - FC Hlučín 2:1 (Smítal 2), - Vrbno pod Pradědem 4:0 (Mrkvička, Jeřábek, Sojka, Tureček), - Baník Ostrava 0:1, - Karviná 3:1 (Tureček, Friedl, Smítal).

16.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pracovníci společnosti Severomoravské vodovody a kanalizace při opravě potrubí.

Kvůli poruše potrubí netekla voda v několika budovách. Školáci měli volno

Zastávka v centru Frýdlantu nad Ostravicí.

Školáci zkrášlili autobusovou zastávku

Odborníci na trh práce horníkům radí, co mají dělat po propuštění

Zaměstnanci, kteří budou opouštět těžební společnost OKD, mohou využívat mobilní poradenské středisko úřadu práce. Jeho pracovníci zájemcům poskytují poradenské služby přímo v prostorách Dolu Paskov, v němž OKD asi za dva měsíce ukončí těžbu.

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.