Sláva slovenského soupeře, který se například v roce 2003 střetl v Poháru UEFA se slavnou Barcelonou, je už ale ta tam.

Lepší vstup do zápasu měli hráči v oranžových dresech. V 6. minutě utekl po levé straně Hošek, který pak zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Ujlakyho – 1:0. Vedení Valcířům vydrželo pouhých devět minut. To se totiž po pravé straně prosmýkl hostující Pilát a střelou na zadní tyč nedal frýdeckému brankáři Penksovi šanci – 1:1. Valcíři si vedení vzali zpět po půlhodině hry. Švrčkův centr proletěl pokutovým územím až k volnému Ižvoltovi a ten přízemní ranou propálil púchovského gólmana Letka – 2:1.

Po změně stran se povedlo srdnatě bojujícím hostům vyrovnat, když Svorada zadovkou uvolnil Gamboše, který přesnou ranou k tyči nedal Prepslovi šanci – 2:2. V dalších minutách měli sice domácí fotbalisté více ze hry, proti zahuštěné obraně soupeře se už prosadit nedokázali. „První poločas si byl v něčem podobným s naším posledním zápasem s juniorkou Baníku. Další jsme dva góly, ale měli jsme ještě čtyři nebo pět dalších dobrých příležitostí. Nebyli jsme dostatečně agresivní, v tom nás dnes soupeř předčil. Řekl bych dokonce, že někteří hráči utkání podcenili," řekl k utkání frýdecko-místecký trenér Mikuláš Radványi.

Frýdecké hráče před ostrým startem druhé nejvyšší soutěže čeká již jen domácí generálka s třetiligovým Prostějovem. Utkání se hraje v sobotu 27. února ve Stovkách od 10.30 hodin.

MFK FRÝDEK-MÍSTEK – MŠK PÚCHOV 2:2 (2:1)

Branky: 6. Ujlaky, 33. Ižvolt – 15. Pilát, 51. Gamboš. Rozhodčí: Čuba – Švec, Opěla. Diváci: 100.
Frýdek-Místek: Penksa (46. Prepsl) – Bytrus (46. Ilko), Peciar, Literák, Švrček – Ižvolt, Krišto, Skwarczek (78. Tobiáš), Ujlaky (46. Krčula) – Hošek (70. Slaninka), Stratil (46. Vyskočil). Trenér: Mikuláš Radványi.