Vítězná tečka a oslavy historického postupu

Dobratice /FOTOGALERIE/ – Poslední utkání si dobratičtí fotbalisté naprosto užili. Ve slavnostní atmosféře hostil suverénní vítěz I. B třídy, skupiny C, na svém trávníku celek Dobré.

23.6.2014
Fotogalerie
11 fotografií
Dobratické oslavy historického postupu.

Dobratické oslavy historického postupu. Foto: Karel Moškoř

Samotnému utkání předcházely dovednostní soutěže pro děti. Pak již přišel okamžik pro zahájení fotbalového zápasu. Ještě než hlavní rozhodčí utkání foukl do píšťalky, poděkovali domácí funkcionáři dlouholetému hráči a kapitánu Dobratic Miroslavu Skokanovi, který ukončil svou hráčskou kariéru.

Samotné derby se poté vyvíjelo bez herní jiskry. První se mezi tyče trefil z přímého kopu až po dvanácti minutách Hlaváč, brankář Lamoš byl však na svém místě. Mnoho se toho v prvních dvaceti minutách neudálo až přišla chyba Doberských na půlce hřiště a hbitý Marián Causidis přesnou přihrávkou vyzval ke skórování Michala Dobiáše - 1:0. Hosté spíše tvořili ve středu pole a před branku domácích se příliš nehrnuli. Jediné nebezpečí přišlo po rohovém kopu, ale gólman Tesarčík byl ve vzdušném souboji důraznější a bylo po možnosti. Daleko více práce měl na druhé straně Lamoš, který čelil dvěma samostatným nájezdům domácích s úspěšným výsledkem, a jen jemu mohli hosté děkovat za jednogólové manko v poločase.

Ve druhé půli se Dobrá snažila o vyrovnání, k dobré příležitosti se propracoval Palarčík, ale skóre utkání zůstalo nezměněno. Domácí byli v 55. minutě úspěšnější a po přihrávce Mariána Causidise zvyšoval D. Kolář na 2:0. Od této chvíle začala skvělá fotbalová podívaná pro diváky ze strany Dobratic, kdy jejich každé proniknutí k šestnáctce Dobré zavánělo gólem. Béla ani Hlaváč se neprosadili, ale do třetice už to vyšlo. Marián Causidis netradičně pravačkou rozvlnil síť potřetí. Za jasného stavu sáhl hostující kouč ke dvěma změnám v sestavě a během pár minut se děly věci. Nejprve Palarčík prošel středem obrany a korigoval výsledek. Na něj brzy navázal Rajnoch a bylo to 3:2. Jen dvě minuty nechal tento stav v klidu Hlaváč, který tak domácím vrátil dvoubrankové vedení. Pozadu nezůstal za ním opět Marián Causidis a Dobratice vedly již 5:2. Gólové hody pokračovaly. Hostující Rajnoch svým druhým zásahem upravoval na 5:3. Poslední slovo v zápase si vzal nejlepší střelec této soutěže Marián Causidis a hattrickem uzavřel střelecký koncert v Dobraticích. Ihned po zápase obdržel vítěz I. B třídy pohár z rukou předsedy OFS Frýdek-Místek Zdeňka Dudy. Poté všichni domácí fotbalisté převzali od zastupitelů obce Dobratice pamětní plakety za historický postup. „Zápas byl poznamenán vědomím, že už v podstatě o nic nešlo. První poločas i podle skóre byl vcelku vyrovnaný. Druhý se hrál bez obran a gólostroj na obou stranách se asi líbil jen divákům, méně už nám, trenérům. Chtěl bych ale poděkovat všem hráčům za celou sezonu, ve které jsme dosáhli na historický úspěch. Ten samozřejmě těší nejen nás, ale určitě celou obec a především naše věrné fanoušky. Díky všem," řekl krátce po utkání trenér domácího celku Marián Korabík.

Dobratice – Dobrá 6:3 (1:0)

Branky: Marián Causidis 3, M. Dobiáš, D. Kolář, Hlaváč – Rajnoch 2, Palarčík. Rozhodčí: Vojkovský – Plevza, Opěla. Diváci: 300.

Dobratice: Tesarčík - Skotnica, Béla, Lýsek, Světlík (86. Liberda), D. Kolář, Farny, Uherek, Marián Causidis, Hlaváč (89. Ševčík), M. Dobiáš (55. Platoš). Trenér Marián Korabík.
Dobrá: Lamoš - Imričko (70. Babiš), Šebestík, Šebesta (46. Malchárek), Šmahaj, Pietroszek (69. Knödl), Rajnoch, Fojtík (70. Gryžboň), Palarčík, Filipčík, Figura. Trenér: Tomáš Zářický. (moš)

23.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Senioři jsou v dnešní době aktivní

Region - Představa důchodce, který jen sleduje televizi a luští křížovky? Ta už dávno neplatí. Senioři jsou v dnešní době aktivní ve městech, ale i v menších obcích. Kromě práce na zahrádkách chodí na výlety, navštěvují odborné přednášky, pořádají kulturní akce či vystoupení. Usnadňují jim to svazy nebo kluby důchodců, které pro ně každý rok pořádají stovky akcí.

Koledy spojí Česko, zpívat se bude i v regionu

Šest písní, desítky měst a obcí, tisíce lidí. Tak Česko už několik let vždy v prosinci zpívá společně koledy. Regionální Deníky si daly i letos za cíl stmelit celou republiku prostřednictvím vánočních koled. Projekt Česko zpívá koledy se uskuteční už ve středu, vypukne v 18 hodin.

Nové semafory, fasády i okna. Město ví, jak bude hospodařit

Zastupitelé ve Frýdku-Místku schválili návrh rozpočtu na rok 2017. Město bude hospodařit s částkou ve výši 1,295 miliardy korun, což je v porovnání s konečnou výší rozpočtu na tento rok zhruba o 109 milionů korun méně. Hlavním důvodem jsou rozdíly v přijatých dotacích.