Oběma celkům se vstup do letošní sezony příliš nepovedl. Lučinští dvakrát prohráli, Hrádek byl na to přeci jen o chlup lépe, když v minulém kole na domácím hřišti porazil nebezpečnou Dobrou.

Samotný duel začali aktivněji domácí fotbalisté a hned v 8. minutě utekl po levé straně Ligocki a po jeho přiťuknutí se z hranice velkého vápna nemýlil Myšinský. Domácí fotbalisty gól uklidnil a nadále se hra točila kolem soupeřovy šestnáctky. Na další gól si však diváci museli počkat až na začátek druhé půle. V 51. minutě se nedomluvili hostující zadáci a Krzyžánek, sice nadvakrát, poslal míč k levé tyči hrádecké brány – 2:0.

Za dalších dvacet minut to bylo na domácí straně ještě veselejší. Útočník Ligocki dostal krásný míč za hostující obranu a přesným lobem zvyšoval již na 3:0. Tentýž hráč dovršil v 79. minutě svůj výborný výkon, když se na pravé straně velkého vápna zbavil protihráče a křižnou ranou nedal Pavovi v hostující bráně šanci – 4:0.

„Na to, že poslední tři dny jen zapíjím mladého, tak to nebylo špatné," smál se po utkání šťastný otec a autor dvou branek Stanislav Ligocki. „Dnes to nebyl náš nejlepší zápas. Bohužel jsme nedokázali navázat na náš výkon z domácího střetnutí s Dobrou," litoval ztráty formy zkušený fotbalista Michal Bauman z Hrádku.

Finstal Lučina – Sokol Hrádek 4:0 (1:0)
Branky: 71. a 79. Ligocki, 8. Myšinský, 51. Krzyžánek. Rozhodčí: Hrňa – Kyselý, Šašinka. ŽK: Kohut – M. Pav. Diváci: 100

Lučina: J. Kielar – Čubok, M. Kohut, A. Kielar, Bubík – Kovács (78. R. Tomíček), K. Tomíček, Myšinský, Krzyžánek – Ligocki (86. Vojkovský), Jajkowicz (71. Janáček). Trenér: Jaroslav Koníček
Hrádek: J. Pav – V. Pszczolka, J. Jochymek (33. Kisza), Bojko, Goryl (60. J. Pszczolka) – Schneider (73. Liberda), Bauman, M. Pav, Sikora (46. R. Jochymek) – Duda, Žabka. Trenér: Marian Kuczynski