Výsledky fotbalových zápasů 1.A třídy

Region - Fotbalisté Příboru se o minulém víkendu postarali o jedno z velkých překvapení, když na domácím hřišti (hrálo se na škváře) zdolali favorita ze Smilovic. Tento výsledek rozradostnil vedoucí tým z Čeladné, která vyhrála v Bystřici 2:0.

21.10.2008

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Lichnov - Raškovice 0:2 (0:0)

V zápase s posledním týmem I. A třídy potřebovali hostující fotbalisté bezpodmínečně bodovat. To se nakonec i podařilo. Již ve 4. minutě zahrozil hostující Kacíř, jeho hlavička letěla ještě nad. Ve 25. minutě se zastřeloval i Meca, kdy jeho dělovka prolétla těsně nad brankou. Branky padaly až po změně stran. V 69. minutě vystřelil Novák a odražený míč dorazil do sítě střídající Feike. Výhru hostí pečetil vzápětí Musil.

Raškovice: Kopecký – Špadt – Jančálek (80. Goroš), Kacíř, Vochta – Musil, Novák, Šigut, Meca (46. Musálek) – Šebesta (46. Feike), Zeman. Trenér: David Šindler.

Bystřice – Čeladná 0:2 (0:1)

Uchazeč o postup do krajského přeboru měl v nohách dohrávku s druhými Smilovicemi, domácí zase nastoupili bez tří hráčů základní sestavy. Do veden se hosté dostali po půlhodině hry, kdy skóroval Zouhar. O tři minuty později mohla Čeladná zvýšit vedení, ale Pfleger neproměnil pokutový kop nařízený za sražení Kunze domácím záložníkem Lorenzinim. V 51. minutě se však již Pfleger nemýlil, když centr z levé strany usměrnil do sítě hlavou. Bystřický dres oblékl i starší syn trenéra Dušana Zbončáka – Petr.

Bystřice: Chytil – P. Zbončák – Komár, Bauman, Škarka – Lorenzini, Turoň, M. Hudzieczek, Staniek (70. Polák) – Foniok (85. Vik), Kluz. Trenér: Dušan Zbončák.

Čeladná: Cuper – Březovský, Rusnok, Machanec, Indra – Pražák, Zouhar (75. Remeš), Kaloč, Staskevič – Kunz (60. Ulehla), Pfleger (70. Rodek). Trenér Bohuš Keler.

Příbor - Smilovice 2:1 (1:0)

Utkání v Příboře odehráli hostující fotbalisté na škvárové ploše, na které se jejich kombinační hra značně otupila. Ve 23. minutě přečíslili domácí hráči smilovickou obranu a Příbor se ujal jednobrankového vedení. Kuriózní moment přišel těsně před přestávkou, kdy domácí hráč zahrával z poloviny hřiště trestný kop a míč skončil na spojnici břevna a tyče. Sotva oba týmy rozehrály druhou půli, tak po standardce Cieslara vyrovnal Pindor. Body nakonec zůstaly překvapivě v Příboře, když se v 81. minutě trefil Klauda.

Smilovice: Lysek – Bolf (83. Máj), Klar, Pindor, M. Sikora – Červený, J. Topiarz, Cieslar, Slušný – Ganczarczyk, Szuscik. Trenér: Pavel Smatana.

Brušperk – Staré Město 3:0 (1:0)

Výsledek je pro hosty až příliš krutý. Brankové příležitosti si vytvořily oba celky, ale domácí udělili hostům pořádnou lekci z produktivity. Poprvé rozvlnil síť brankáře Sedláře střelou z osmnácti metrů Valigůra po půlhodině hry. Druhou branku přidal stejný střelec v 62. minutě a konečnou podobu výsledku završil v 83. minutě Janíček. Svůj dobrý dojem si pokazil domácí ostrostřelec Valigůra v 88. minutě, kdy se nechal školácky vyloučit po druhé žluté kartě.

Brušperk: Konečný – Čilok, Makúch, Strakoš, Šrámek – Skotnica, (85. Hába), Cigánek, Krupník, Pavlas (87. Klimek) – Valigůra, Janíček. Trenér: Vladimír Mokrohajský.

Staré Město: Sedlář – Recman, Slíva, Vojkovský, Prokeš – Kaňok, Šafranko, Syřínek, Konečný – Talaš, Růžička (46. Poloch). Trenér: Lubomír Pokluda.