Výsledky víkendových fotbalových zápasů I. A a I. B třídy

Region – Fotbalisté Frýdku-Místku vyprovodili tým Horní Suché z I. A třídy sedmibrankovým výpraskem. Závěrečné kolo rozhodlo, že z I. B třídy sestupuje z okresních zástupců pouze tým Oldřichovic.

20.6.2012

Ilustrační fotoFoto: Deník/Lubomír Stehlík

I. A třída

Bystřice – Staré Město 4:2 (1:0)

V jarní tabulce se Bystřice nachází na solidním čtvrtém místě. I když už měla jistotu záchrany, nechtěla si zdařilou druhou část sezony pokazit. „To se ale mohlo stát, protože hosté v prvním půli promarnili tři gólovky," přiznal trenér Bystřice Pavel Vavřač. Udeřilo však na druhé straně, Očadlík našlápl po lajně a ideální přihrávkou oslovil kanonýra Nogu, který se prosadil i po obrátce, kdy uzmul míč stoperovi a pak rozesmutnil brankáře. Nepřesností se dopustili také domácí, byl z toho kontaktní gól. Drama nakonec nenastalo, protože Bauman si narazil míč s Nogou a zavěsil. Další nepřesnost domácích vedla ke druhému gólu Starého Města, ale posléze se Staniek opřel do odraženého míče a uzavřel na 4:2. „Branky padaly po hrubých chybách, které na obou stranách pramenily z úmorného vedra," poznamenal Vavřač.

Bystřice: Kunák – Bauman (60. Drong) – J. Rusz (55. Blažek), Šinal, Hadrava – Očadlík, Štvrtňa, M. Samek (73. Gaszczyk), Sniegoň – Staniek, Noga. Trenér: Pavel Vavřač.

Frýdek-Místek B – Horní Suchá 7:1 (5:1)

Souboj prvního s posledním týmem byl rozhodnutý během úvodní dvacetiminutovky. To se postupně trefili Maceček, Tobiáš, Foukal a Ostrák. Až poté se hosté osmělili a přesnou střelou snížili na 4:1. Domácí Hlaváč ještě před odchodem do kabin vrátil Valcířům čtyřbrankový náskok. Po změně stran to už byli jenom domácí, kteří stříleli góly, respektive útočník Maceček, který svými dalšími dvěma zásahy upravil skóre na konečných 7:1. Pro domácího

Frýdek-Místek B: Lužný – Šebestík, Preči, Junga, Javorek – Šponiar (74. Krpec), Hlaváč – Foukal, Ostrák (46. Kolář), Tobiáš - Maceček. Trenér: Tomáš Zářický.

Veřovice – Brušperk 2:0 (0:0)

Hosté zakončili nepovedenou sezonu zbytečnou porážkou. Přitom zejména v prvním poločase byli lepším mužstvem, ale s koncovkou byli na štíru. Vyložené šance neproměnili Vodvářka, Polášek ani Pindor. A tak po změně stran přišel trest. Domácí zvýšili aktivitu a hned z první větší šance po hodině hry, v situaci, která silně zaváněla ofsajdem, skórovali zásluhou Malúše. Brušperští se sice snažili o vyrovnání, ale proti zformované obraně novojičínského celku se neprosadili. Naopak domácí v 77. minutě po pěkné kombinační akci přidali druhou branku. Ani výhra jim však k záchraně v soutěži nepomohla.

Brušperk: Zahradník - Kadlíček (65. Ječmenek), Vančo, Makúch, Žídek - Pindor (46. Demel), Polášek, Havránek, Vodvářka – Galajda, Koval (60. Šlesinger). Trenér: Leon Dostalík

Smilovice – Petřvald 4:3 (1:2)

Souboj předních celků I. A třídy se změnil v přestřelku. Druhý celek tabulky a současně mužstvo jara skórovalo po fatálních kiksech brankářů Bašandy a Kreželoka. Smilovičtí šli sice do vedení, kdy si Bolkův centr hosté srazili do brány. Poté však následovaly slabší chvilky obou strážců bílých tyčí. Kaštany z ohně za ně nakonec tahal čerstvý útočník Cupek, který byl u všeho podstatného. Nejprve vyrovnal na 2:2, později na 3:3 a nakonec si odvážným průnikem došel pro penaltový faul. Ganczarczyk zachoval pevné nervy a desítku proměnil. Na rozdíl od faulovaného Hromady, který si s ní v prvním dějství neporadil. „Mám velkou radost z toho, že jsem se rozloučil vítězstvím," podotkl trenér Smilovic Pavel Smatana. Ten bude v příští sezoně už sedět na lavičce Českého Těšína.

Smilovice: Bašanda (46. Kreželok) – Pojkluda – Bolf, Dytko, Bolek – Balvar (76. Hradil) Topiarz, Baron, Hromada – Opluštil (46. Cupek), Ganczarczyk. Trenér: Pavel Smatana

Raškovice – B. Albrechtice 0:1 (0:1)

Oba týmy již měly záchranu soutěže jistou, podle toho také zápas vypadal. Utkání, které se hrálo spíše v přátelském tempu, rozhodl po půlhodině hry hostující Vagner. Domácí měli velkou příležitost v podání zahrávání pokutového kopu za faul na Vojkovského, brankář Kopecký ale na svého kolegu nevyzrál.

Raškovice: Kopecký – Šalata, Špadt, Novák (46. Franek) – Klimek, Farský, Juřica, J. Škapa – R. Škapa (73. Koláček), Vochta, Vojkovský (61. Vlček). Trenér: Petr Bauman. (rom, zd, sch)

I. B třída

Jablunkov – Sedliště 1:1 (1:0)

Domácí se pustili do utkání ze všech sil. Vítězství pro ně znamenalo stoprocentní záchranu, v opačném případě museli čekat na výsledek Těrlicka. Hned v 10. minutě šli po brejku sami na brankáře Majera, ten ale šanci zlikvidoval. Hosté pozorně bránili a sami naopak čekali na příležitost proniknout do odkryté jablunkovské obrany. Tlak domácích postupně ve velkém vedru opadal a iniciativu přebírali hosté. Ti několikrát zahrozili, ale v koncovce neměli potřebný klid. A tak se nakonec dočkali domácí, když ve 40. minutě po rohovém kopu si M. Kluz počkal na centr u zadní tyče a nadvakrát překonal brankáře hostí. Druhou půli začaly Sedliště podstatně aktivněji a neustále se tlačily před branku domácích.

V 60. minutě se z otočky trefil Juřica. Domácí čekali na brejky, ale vytěžili pouze několik rohových kopů. Nakonec mohli hosté i vyhrát, když šel v 80. minutě sám na brankáře Kulhánek, jenže míč mu na poslední chvíli odskočil. Domácí sice nevyhráli, ale po porážce v Dolní Lutyni sestupuje Těrlicko.

Jablunkov: Pindor – Buchta, Marek Sikora, M. Kluz, Zowada – Świerczek, Zbončák, Čečotka (61. Rea), Jan Martynek – Ant. Kluz (85. Kukuczka), Szotkowski (75. Jaroslav Martynek). Trenér: Jan Gomola.

Sedliště: D. Majer – Pohludka (30. Kravčík), Valas, Verlík, T. Majer – Kaloč (60. Kulhánek), Röschl, Bílek, Sekanina - Smichovič, Juřica. Trenér: Petr Nesrsta.

Hrádek – Vendryně 1:6 (0:2)

Derby utkání mělo ten správný říz. Domácí Hrádek se snažil hrát s favoritem otevřenou partii, ale v úvodní části hry, na rozdíl od svého protivníka, nezužitkoval ani jednu ze svých příležitostí. Vendryně v tomto směru neměla žádný problém, Stoszkovi stačilo počkat na nedorozumění obránců a už z toho byl první gól. Druhý přidal umístěnou ránou Repaský, jemuž přihrával Stoszek. Po několika minutách druhého poločasu si oba hráči své role přehodili.

Vendryně neměla dost, střílela dál. Čtvrtý gól přidal Kajfosz, pátý a šestý po přihrávkách Walka a Brody střídající Ploszek. Skórovat nebylo přáno Gureckému, brankář J. Pav jeho pokutový kop za faul Franka na Kajfosze vystihl. Autorem čestného úspěchu Hrádku se stal Pawlik, na brankáře Csikána vyzrál lobem z velké dálky.

Hrádek: J. Pav (60. Holub) – Duda – L. Kluz, Pszczolka, O. Franek – Szlauer, M. Pav, Turoň (75. Pawlik), Janeczko (75. Byrtus) – Riečičiar, Szuscik. Trenér: Stefan Franek.

Vendryně: Csikán – Walek, Bačík, Mikula, Kohut – Symerský (46. Ploszek), Broda, Repaský, Gurecký (65. Bilko) – Stoszek (60. Chwawstek), Kajfosz. Trenér: Zdeněk Černek.

Dobratice – Oldřichovice 8:1 (3:1)

Fotbalisté Dobratic si premiérový ročník v kraji doslova užili. V závěrečném utkání nadělili hostům z Oldřichovic osm branek (Marek Causidis 4, Grygar 2, Skotnica 2), což jim vyneslo konečnou pátou pozici. Oldřichovice se s krajskou soutěží nejméně na jeden rok loučí. „Do posledního utkání jsme šli bez několika hráčů obvyklé sestavy. Neměli jsme možnost oživit hru střídáním, klukům ve druhém dějství docházely síly. V prvé řadě je srazily dvě branky, které dle našeho soudu padly poté, co pomezní rozhodčí neodmával ofsajdy," řekl předseda oldřichovického klubu Karel Turoň. O jediný gólový úspěch jeho týmu se po centru Bonaciny postaral pohotový Raszka.

Oldřichovice: Namyslo – Vlachovič – Liberda, Martin Sikora – Hanke – Bonacina, Huťka, Niemiec, Kotas – Trombik, Raszka (56. Mrózek). Trenér: Rostislav Turoň.

Dolní Datyně – Mosty 4:2 (0:2)

I když se fotbalisté Mostů museli obejít bez pěti hráčů základní sestavy, úvodní část hry zvládli na podtrženou jedničku. Z pozorné obrany přecházeli do rychlých protiútoků. Tři z celkových pěti byly nebezpečné – S. Kufa svou příležitost neproměnil, ale T. Stoszek s Kolářem zakončili rychlé výpady s naprostým přehledem. Domácí - nejlepší jarní tým - dvougólovou ztrátu vynulovali a čtyřmi góly strhli vedení na svou stranu. Činil se zejména Sukáč, která za záda brankáře Jopka poslal míč celkem třikrát. „Ve druhém poločase nám evidentně scházela herní disciplína," řekl zklamaný trenér Mostů Stanislav Kluz.

Mosty: Jopek – D. Nieslanik, Šafařík, Bažant, Turek – Lukosz, Czepczor, T. Nieslanik, S. Kufa – Kolář, T. Stoszek. Trenér: Stanislav Kluz.

Hnojník – Dobrá 2:0 (1:0)

„S výsledkem i výkonem svých svěřenců jsem spokojen. Soutěž jsme zakončili zaslouženým výtězstvím," konstatoval spokojený trenér Hnojníku Marek Jochymek. Ten se rozhodl na hrot postavit brankáře Lamoše, což se ukázalo jako prozíravý tah. Gólman hrál s velkou chutí, dostával se do brankových příležitostí.

Ve dvou případech se zachoval jako zkušený útočník. Po centru A. Kluse z pravé strany se natlačil mezi dva protihráče a poslal svůj tým do vedení. Podruhé udeřil ve druhém dějství, kdy zúročil nahrávku Kušniráka. Zahanbit se nenechal ani druhý gólman Hnojníku M. Klus, který Dobré zmařil sólový únik.

Hnojník: M. Klus – T. Jantoš – Klus, Glac, M. Stryja – P. Jantoš, Gančarčík, Kušnirák, Hlávka – T. Jaworek, M. Lamoš (85. Moráň). Trenér: Marek Jochymek.

Dobrá: Glogar – Fojtík (62. Pánek), Imričko, Bednárek, Pietroszek – Gryžboň – Šmahaj, Palarčík, Filipčík (27. Kováč) – Ďurfina, Dužík. Trenér: Petr Wiecek.

Nýdek – Doubrava 4:1 (2:0)

Jaro měli Nýdečtí o poznání slabší než podzim, ale aspoň ho zakončili vítězstvím. Bylo zcela zasloužené, nováček soutěže příliš nevzdoroval. Ke slovu se dostal až v závěru, kdy kosmetickou úpravou skóre pokazil brankáři Kantorovi radost z vychytané nuly. Gólmana však potěšili spoluhráči, jmenovitě Tlacháč, Spratek, Faruga a Kantor, kteří čtyřikrát napnuli síť Doubravy. „Dá se říct, že vyhrát nám nedalo moc práce, střetnutí jsme měli plně pod kontrolou," shrnul zápas nýdecký záložník Tomáš Faruga. Do černého se trefil z penalty, které předcházel faul na střídajícího Přibylu.

Nýdek: J. Kantor – Cienciala, Babilon, Mikulka, Raszka – L. Sikora, Faruga, Mazurek, Spratek – A. Kantor (46. Přibyla), Tlacháč (80. Wrzecionko). Trenér: Marian Kuczynski.

I. B třída – skupina D

Staříč – Tichá 3:3 (1:1)

Průběh celého utkání se nesl ve znamení souboje nejlepšího střelce domácích Volného a obrany hostí, kteří věřili v záchranu v soutěži. Z dvanácti střeleckých pokusů domácího útočníka se nakonec ujal ten předposlední, při vyrovnání na 3:3. Skvělý brankář hostí byl pro Staříčské největší překážkou v cestě za historicky nejlepším umístěním v 1. B třídě. Hosté byli brankově vždy ve předu. Patnáct minut před koncem vedli ještě 1:3, ale konečná remíza byla z pohledu šancí spravedlivá.

Branky domácích vstřelili Kozel ve 34. minutě na 1:1, v 75. minutě Jukl na 2:3 a v 87. minutě stanovil konečný stav Volný. Kolektiv hráčů pod vedením Josefa Sluštíka poslal fotbalisty Tiché do novojičínského okresního přeboru, v krajské soutěži je tak po roce nahradí Kozlovice.

Staříč: Turek - Jukl, Janota, Strakoš (66. Morys), Michna – Merta (35. Zátopek), Prokop, Černoevič, Řezáč (75. Koza) - Volný, Kozel. Trenér: Josef Sluštík.

Fryčovice – Nový Jičín B 1:8 (0:6)

Domácí s jistotou účastí v následujícím ročníku již neměli co ztratit, naopak hosté potřebovali k záchraně v soutěži zvítězit. A tomu také odpovídal průběh utkání, ve kterém Novojičínští nastoupili s řadou posil z divizního áčka. Start měli hosté raketový a během první čtvrthodinky vedli čtyřbrankovým rozdílem. Do poločasu přidali ještě dvě trefy a druhý poločas se dohrával pouze z nutnosti. Domácí svým přístupem zcela zklamali, jejich čestný úspěch vstřelil Rumel.

Fryčovice: Dvorský (46. Kublák) – D. Galásek, Procházka, Nedorost, Holub (80. Matula) – Kobylák, Hlavatý (46. Černík), Žídek, Němec – Quitt, Rumel. Trenér: Lukáš Baran

(rom, zd)

20.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Nové jízdní řády zruší některé spoje

Od zítřka vstoupí v tuzemsku v platnost nové jízdní řády. Změny se dotknou také cestujících na autobusových linkách na Frýdecko-Místecku.

Lokalita za železniční tratí v třineckých Lyžbicích ožívá

Třinec - Včera ráno tam byla otevřena prodejna Kaufland s parkovištěm o kapacitě 314 míst, zároveň se upravilo okolí a příjezdová komunikace včetně kruhového objezdu. Navíc už od neděle 11. prosince budou do této části jezdit i autobusy MHD: nová zastávka má název Lyžbice, za tratí.

Prezident klubu je u soudu, podvod odmítá

Podezřelými machinacemi, které se měly dít v mládežnickém hokejovém klubu HC Frýdek-Místek, se v pátek 9. prosince začal zabývat frýdecko-místecký okresní soud.