Nejen dnes, ale i v následujících týdnech, se krátkými články vracíme do doby, kdy frýdecko-místečtí Valcíři bojovali o historický postup do nejvyšší soutěže.

První góly – první vítězství

VÁLCOVNY PLECHU FM – BÁNSKÁ BYSTRICA 2:1 (1:1)

Ve Stovkách vidělo 4500 diváků fotbal velmi dobré úrovně. Hosté se nepřijeli bránit, vydatně útočili a už v 6. minutě se ujali vedení gólem Pšurného z penalty za ruku Lovíška v pokutovém území. Domácí se ale vzchopili a od 20. minuty převzali iniciativu zásluhou velmi dobré hry středové osy. Coufal následně nastřelil břevno a ve 27. minutě bylo vyrovnáno. To Kopeckého hlavičku vyrazil z brankové čáry rukama Kopej a Lovíšek druhou penaltou v zápase vyrovnal na 1:1. Rozhodnutí padlo v 57. minutě, když v nepřehledné situaci před brankou vojáků se nejlépe orientoval Coufal a jeho střela skončila v síti brankáře Boroše, který zaskakoval za zraněného Szaba. Z domácího mužstva hrál výborně Kopecký, Marchevský a Juřica – hosté měli nejlepšího hráče ve skvělém Farkašovi, jemuž dobře sekundoval Hudcovský a Hrušecký. „Ledová sprcha v podobě branky v 6. minutě nás nepoložila, spíše byla povzbudivou injekcí s mimořádně silným účinkem. A to mu jsem opravdu rád. Myslím si, že naši fanoušci viděli pěkné, fotbalově hodnotné utkání a odcházeli spokojeni. Z prvých čtyř zápasů jsme si přáli pět bodů, domnívám se, že to můžeme splnit, neboť v dalším kole hrajeme opět doma. Ovšem Prešov je opravdu silný soupeř," hodnotil první vítězné utkání ve druhé lize domácí kouč Ján Zachar.

Rozhodčí: Lukáč, rohové kopy: 6:3, diváci: 4500.

VP FM: Jurásek – Gál, Vystrčil, Lovíšek, Markusek, Coufal, Kopecký, Fabík (88. Kokeš), Marchevský, Krnáč (46. Šeděnka), Juřica. Trenér: Ján Zachar.

B. Bystrica: Boroš – Kopej, Kotian, Hudcovský, Pšurný, Kolkus, Hrušecký (75. Mažgut), Fillo, Majzlík (59. Vankovič), Farkaš, Andrejko.

Nedobytné hřiště Valcířů

VP FM – TATRAN PREŠOV 1:0 (0:0)

Prešovský Tatran od samého začátku utkání zapnul naplno. Válcovny se ale nezalekly ani jména, ani výkonu soupeře a na těžkém terénu hrály tak, že jejich příznivcům srdce plesalo. Všichni hráli obětavě a bojovně. Divákům se hra líbila a tak stadion ve Stovkách vřel nadšením. Bylo jen škoda, že nepadaly branky, a příležitosti k tomu byly. Ve 2. poločase se Prešov snažil strhnout vítězství na svou stranu. Nasadil prudké tempo, které Válcovny zachytily a začaly oplácet. Rozhodující gól střetnutí přišel po hodině hry. To Krnáč vtipně přihrál hlavou Marchevskému a jeho prudká střela končí v síti prešovské branky. Poté se hra pomalu přesunula do středu pole a posledních deset minut bylo charakterizováno zoufalým náporem Prešova.

Rozhodčí: Dobiáš, rohové kopy: 5:6, diváci: 5000.

VP FM: Jurásek – Gál, Lovíšek, Vystrčil, Markusek, Coufal, Kopecký, Fabík, Marchevský, Krnáč (67. Barčák), Juřica (87. Kokeš). Trenér: Ján Zachar.

Prešov: Červeňan – Fatla, Čabala, Baláž, Mačupa, Prno, Novák, Harajda, Kominický (67. Sopko), Strausz (77. Dvorčák), Bartek.