Region /FOTOGALERIE/ - Nováčkovi z Janovic premiéra v I. A třídě vyšla náramně. V derby Janovičtí porazili doma Staré Město.

17.8.2009

Brušperk – Stará Bělá 1:1Foto: Jaroslav Kunz

Brušperk – Stará Bělá 1:1 (1:1)

Na úvod sezony byl k vidění kvalitní zápas, ve kterém branky padaly hned v úvodu. Již ve 2. minutě měl tutovku Polášek, ale nedal. A platilo známé pravidlo nedáš – dostaneš. Hosté z protiútoku šli do vedení zásluhou Šestáka. Domácí srovnali v 6. minutě, kdy se po rohu Krupníka trefil Makúch. Oboustranné útočná hra pokračovala i nadále a na každé straně přišla ještě do poločasu neuznaná branka pro ofsajd. Od 70. minuty měl domácí celek možnost přesilovky po červené kartě hostujícího hráče, ale několik slibných šancí nebylo využito. Naopak domácí brankář Mičík zachraňoval v poslední minutě domácím bod, kdy bravurně zlikvidoval samostatný brejk.

Brušperk: Mičík – Cigánek, Čilok, Krupník, Strakoš – Pavlas (46. Šrámek), Polášek, Štvrtňa, Demel (80. Hořák) – J. Makúch, Valigura. Trenér: Milan Procházka.

Vlčovice – Smilovice 1:0 nedohráno.

Utkání poznamenala tragická událost, když ve 43. minutě zemřel v hledišti jeden z domácích fanoušků. Kluby se domluvily na náhradním termínu – čtvrtek 24. září.

Bystřice n. O. – Horní Suchá 1:1 (1:0)

Po prvním dějství byli o něco spokojenější domácí fotbalisté, protože po akci Martynka se Lachowiczovi podařilo otevřít skóre. Stejný hráč byl ve druhém poločase nedovoleně zastaven v pokutovém území, ale Bauman pokutový kop zahodil. Tento okamžik bystřické hráče poznamenal. Trenér Morcinek se ve své obnovené premiéře na lavičce Bystřice nakonec výhry nedočkal, protože hostům se krátce před koncem podařilo vyrovnat.

Bystřice: V. Cymorek – Szturc, Bauman, Škarka, Vávra (20. Kuczera 30. Drong) – P. Majer, P. Turoň A. Kluz, Lachowicz – F. Martynek, Foniok (87. Lorenzini). Trenér: Radek Morcinek.

Raškovice – Stonava 0:3 (0:2)

Omlazený tým domácích na úvod soutěže propadl. Ve 14. minutě se sice v nadějné pozici objevil Musálek, hlavou však zamířil nad hostující branku. Pak se již prosazovali pouze Stonavští. Ve 20. minutě se po rychlém brejku trefil Běhounek. Těsně před přestávkou nachytal Freit z trestného kopu na hruškách brankáře Kopeckého a rázem to bylo 0:2. Po změně stran pečetili hosté v 54. minutě své zasloužené vítězství.

Raškovice: Kopecký – Zeman, Špadt, Kacíř – Vochta (87. Jindřich Šebesta) – Škapa (90. Štíhel), Novák, Škola, T. Klimek (80. Feike) – Pernikář, Musálek. Trenéři: Vladimír a David Šindlerovi.

Janovice – Staré Město 2:0 (2:0)

Premiéra domácího nováčka soutěže se zkušeným soupeřem přinesla pohledný fotbal, ve kterém byl domácí kolektiv přece jen aktivnější. Skóre utkání otevřel vydařenou střelou v 10. minutě Pařenica, druhou branku přidal Žižka ve 37. minutě. Hosté zahrozili v první půli střelou do tyče a v 52. minutě nepřekonali Kramáře ani střelou z malého čtverce. Domácí poté s přehledem kontrolovali průběh a zápas, který sledovalo 500 diváků, se jim podařilo dovést do vítězného konce.

Janovice: Kramář – Škorík, Pitřík, Látal, Lys – Matějka, Pařenica (80. Kostura), Vicher, Střižík (69. Olesz) – Žižka, Vokoun (90. Machander). Trenér: Miroslav Onufer.

Staré Město: R. Valas – Recman, I. Valas, Konečný, Vojkovský (43. Němec, 82. Vyskočil) – Adámek, Halama (74. Talaš), Roman, Slíva – Šafranko, Růžička. Trenér: Lubomír Pokluda. (zd, sch, rom)

17.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Na náměstí v Třinci byl Mikulášský jarmark

Sváteční atmosféra dýchla na každého, kdo v neděli dorazil na náměstí Svobody v Třinci, kde se konal tradiční Mikulášský jarmark.

Lysá hora je má milenka. A za ní chodí člověk rád, říká otužilec Čupa

Lysou horu si zamiloval. A turisté mířící na Lysou horu si zamilovali jeho. Extrémní otužilec Ján Čupa už pátou zimu vyráží bez trička či bundy na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

Autobusy MHD v Třinci pojedou i do lokality za tratí

S novým jízdním řádem, který vejde v platnost v neděli 11. prosince, se cestující v třinecké MHD dočkají hned několika změn. Tou nejvýznamnější bude zavedení autobusové dopravy do lokality za podjezdem Via Lyžbice, kde přibyla nová zastávka s názvem Lyžbice, za tratí.