VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zhodnocení sezony I. A třídy, skupiny B

Region - Fotbalovým fanouškům jsme před několika dny přinesli první díl hodnocení krajských fotbalových soutěží. Po zhodnocení krajského přeboru mužů se nyní zastavíme u I. A třídy, skupiny B.

15.7.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Kolibovský

TJ Janovice

O vítězi v I. A třídě - skupině B se rozhodovalo až v posledním kole. Před ním měli Janovičtí náskok jediného bodu, a díky nejtěsnější výhře v Raškovicích se jim ho podařilo udržet. Znamenalo to historický postup do krajského přeboru, o který se zasloužil kádr hráčů složený jak ze zkušených ligistů, tak z bojovných hráčů mladších ročníků. „S nedávno skončenou sezonou panuje v Janovicích spokojenost, protože jsme splnili cíl a prvně postoupili do krajského přeboru. Pochválit musíme celý kádr, který to nevzdal ani po nevydařených zápasech se Starou Bělou, Stonavou a naposledy Brušperkem. V nadcházejícím ročníku nastanou změny v realizačním týmu. Co se týká hráčského kádru, tak ten bychom chtěli udržet a na několika postech ještě posílit. Chceme hrát dobrý a líbivý fotbal, bez starostí se záchranou v soutěži,“ prozradil jeden z trenérů Dalibor Láža.

Bystřice n. O.

Jarní část I. A třídy se fotbalistům Bystřice příliš nevyvedla. Ucházející páté místo po podzimní části soutěže nevylepšili, ba naopak. Parta trenéra Petra Baumana, který v zimě na trenérském postu nahradil Radka Morcinka, klesla až na osmé místo. Daleko za regionálního rivala ze Smilovic, který na Bystřici po první části sezony ztrácel několik bodů.

V čem byl hlavní problém bystřického týmu? „Tutovek si vždy vypracujeme na dobré dva zápasy, ale nejsme schopni je proměňovat. Pak však stačí jedna chyba, kterou soupeř potrestá a je po zápase,“ opakoval trenér Petr Bauman.

Jeho svěřenec a klíčový hráč mužstva Jiří Lachowicz se slovy trenéra plně souhlasil. „Prostě jsme nedávali góly. Soupeři neměli slitování, krutě nás za to trestali. Takhle jsme projeli spoustu zápasů. I těch, v nichž jsme měli výrazně navrch. Já osobně jsem s jarní částí velmi nespokojen,“ mávl rukou někdejší fotbalista druholigového Třince.

SK Brušperk

Vedení klubu hodnotí nedávno skončený soutěžní ročník jako velmi vydařený. Netají se, že hlavní prioritou je práce s mládeží a na tomto poli oddíl slavil velké úspěchy.

Muži se pod vedením trenéra Procházky po celou sezonu pohybovali v poklidném středu tabulky. Po nevydařeném závěru soutěže nakonec skončili na devátém místě. Toto umístění ale zdaleka neodpovídá kvalitě hráčského kádru. „Za normálních okolností by tento výsledek byl velkým zklamáním, vždyť jsme měli v plánu prohánět čelo tabulky. Škrt přes rozpočet nám v celé sezoně, ale především pak na jaře, udělala abnormální marodka, disciplinární tresty a pracovní povinnosti hráčů. Výjimkou nebyly utkání, kdy nám chybělo hned sedm hráčů obvyklé základní sestavy. Všechno zlé je k něčemu dobré, a tak dostali příležitost hráči širšího kádru a kluci z dorostu. Tyto okolnosti se však na výsledcích musely podepsat,“ říká tajemník oddílu Svatopluk Slovák.

Pro příští sezonu nepočítají v Brušperku s žádným odchodem. Naopak kádr doplní 3 až 4 hráči z dorostu, výraznou posilou by měl být Střižík, kterému skončilo hostování v Janovicích. S trenérem Procházkou se jedná o prodloužení spolupráce. „Věříme, že kluci se přes léto dají zdravotně do pořádku, chytneme začátek a budeme čeřit vody v popředí tabulky,“ doplňuje tajemník.

Úspěch slavili dorostenci pod vedením Jiřího Chrástka a Dalibora Košáka. Ti byli v krajském přeboru ve velmi silné konkurenci a vzhledem ke slabšímu ročníku 1991 považováni za jasného outsidera a jistého sestupujícího. Kluci však zejména v jarních odvetách zabojovali a v napínavém závěru sezony nakonec nechali v tabulce pod sebou mužstva Bruntálu i Kravař a udrželi se v krajském přeboru. Celkem získali za 9 výher a 3 remízy 30 bodů.

Mužstvo starších žáků pod vedením trenéra Petra Dobrovského a vedoucího mužstva Marka Hubálka suverénně vyhrálo krajskou soutěž. Tento tým ve 22 mistrovských utkáních hned devatenáctkrát vyhrál, dvakrát remizoval a pouze jednou odešel poražen. Se ziskem 59 bodů obsadil první místo v tabulce před Starou Bělou, Vratimovem a Frenštátem a zajistil si tak historický postup do krajského přeboru. Skvěle jim sekundovali mladší žáci, kteří skončili v tabulce krajské soutěže na pěkném třetím místě.

I nejmenší brušperští fotbalisté – benjamínci, zakončili sezonu triumfem. Ve finále Brušperské ligy v minikopané přípravek, pořádané Okresním fotbalovým svazem, skončili svěřenci trenérů Voráče a Šimona na prvním místě.

V následující sezoně se tak bude v Brušperku hrát krajský přebor žáků i dorostenců, což nemá v historii brušperského fotbalu obdoby. V okresním měřítku se tak SK Brušperk zařadil hned za velké kluby Frýdku-Místku a Třince. Tyto úspěchy brušperské mládežnické kopané jsou výsledkem dlouhodobé koncepční práce, kdy mládež je jednoznačnou prioritou sportovního klubu. Vyplatilo se vybudování široké mládežnické základny (v současnosti je registrováno 110 aktivních hráčů v mládežnických kategoriích) a investice do kvalifikovaných trenérů, kteří dokážou kluky přitáhnout k fotbalu. „A ještě jedna zajímavost. Nově jsme přihlásili tým SK Brušperk do Moravskoslezské divize žen,“ dodává závěrem Svatopluk Slovák.

TJ Raškovice

Svěřenci trenérské dvojice Vladimír a David Šindlerovi svůj úkol daný před sezonou splnili. Skončili na solidním desátém místě se ziskem 31 bodů a vyhnuli se bojům o záchranu. „Chtěl bych poděkovat všem hráčům za jejich bojovnost a nasazení. Rovněž udělení jediné červené karty za celou sezonu svědčí o kladném přístupu. Před nadcházejícím novým ročníkem bychom chtěli doplnit kádr alespoň a o dva hráče a rádi bychom hráli v klidném středu tabulky. Bude to již naše jedenáctá sezona v I. A třídě,“ říká Vladimír Šindler.

TJ Smilovice

Smilovičtí vstoupili do sezony bezbrankovou remízou s favorizovaným celkem Janovic. Pak ovšem přišla řada dalších šesti utkání, ve kterých svěřenci trenéra Pavla Smatany získali pouhé dva body. „Podzim jsme měli velice nezdařilý, ale bylo to také tím, že nám chybělo hodně hráčů. Smilovice ale patří mezi ty lepší celky v I. A třídě, proto jsem rád, že jsme nakonec na jaře náš stanovený cíl do pátého místa ještě o jednu příčku předčili,“ svěřil se kouč Smatana. Ten se mohl opírat o střelecky disponované útočníky Nogu s Ganczarczykem, kteří se postarali o dvacet branek svého celku. „K pilířům našeho týmu patřili i ti v obraně a v záloze, poděkování však zaslouží všichni. I ti, co byli na lavičce náhradníků, jelikož i oni jsou součástí celého našeho družstva,“ poděkoval svým svěřencům Smatana. Po konci soutěže prosákly na povrch zvěsti, že Smilovice již I. A třídu v příští sezoně hrát nechtějí. „Nějaká taková úvaha tam byla, ale nakonec z toho naštěstí sešlo. Pro nás by to byla velká blbost jít o soutěž níže. Spousta hráčů by odešla a bůh ví, jak by to tu dále dopadlo. Smilovice budou hrát nadále v I. A třídě. Se stejným kádrem budeme snad opět patřit mezi špičku skupiny,“ uzavřel Smatana.

Staré Město

Doslova hektický podzim zažili ve Starém Městě. „Po neuspokojivých výsledcích v první polovině sezony se rozhodlo vedení oddílu pro změnu trenéra,“ připomněl trenérskou rošádu vedoucí staroměstského celku Jindřich Hrčka. To stávajícího kouče Lubomíra Pokludu vystřídal hráči příliš neoblíbený Petr Nogol. „Tento tah nám bohužel nevyšel a my prohráli sedm utkání v řadě. Trenér poté pro závažné zdravotní problémy ukončil své působení, takže se opět muselo na trenérské lavičce měnit,“ dodal Hrčka, který se tak společně s bývalým hráčem Starého Města, Liborem Baranem, postavil záchraně soutěže čelem. „Zásluhou všech hráčů jsme záchranu dovedli do úspěšného konce, ale byla to fuška,“ uzavřel Hrčka.

Přípravu na novou sezonou započali ve Starém Městě v úterý 13. července. „Chtěli bychom zkonsolidovat náš kádr a také chceme zabrat na fyzické přípravě, která klukům chybí. Snad to půjde v co nejkratší době nahnat. V plánu je, že bychom odehráli v každém přípravném týdnu jeden přípravný zápas. Kádr bychom pak chtěli doplnit o šikovné fotbalisty z okolí,“ řekl Jindřich Hrčka ze staroměstského celku.

Nejvyšší vítězství či porážky I. A třídy: Janovice – Dolní Lutyně 7:1 (12. kolo), Stonava – Dětmarovice 1:7 (11. kolo), Heřmanice – Stonava 7:2 (1. kolo), Janovice – Libhošť 6:0 (22. kolo), Brušperk – Dětmarovice 0:6 (14. kolo), Stará Bělá – Horní Suchá 6:1 (10. kolo), Stonava – Raškovice 5:0 (15. kolo), Staré Město – Libhošť 5:0 (10. kolo), Raškovice – Stará Bělá 1:5 (22. kolo), Janovice – Heřmanice 5:1 (20. kolo), Staré Město – Janovice 1:5 (15. kolo).

Nejdivočejší výsledky: Libhošť – Horní Suchá 3:7 (14. kolo), Staré Město – Brušperk 4:5 (12. kolo), Smilovice – Bystřice 3:4 (12. kolo), Libhošť – Smilovice 4:3 (11. kolo), Stonava – Libhošť 5:2 (16. kolo).

Kanonýři: Hattricku (tři góly, pozn. red.) v jednom zápase se v celé části soutěže dočkalo hned jedenáct fotbalistů. Martin Valigůra (Brušperk) dal tři branky do sítě Libhošťě, Jan Žižka (Janovice) do sítě Horní Suché a Starého Města, David Švrček (Vlčovice) do sítě Heřmanic, Radim Pařenica (Janovice) rovněž do sítě Heřmanic a taky ještě do sítě Libhoště, Vlastimil Stařičný (Stará Bělá) do sítě Horní Suché, Ondřej Škorík (Janovice) do sítě Dolní Lutyně a Jan Marta (Heřmanice) do sítě Stonavy, Vojtěch Minárik (Stonava) do sítě Raškovic, Michal Janda (Heřmanice) do sítě Dětmarovic, Marián Causidis (Raškovice) do sítě Heřmanic, Tomáš Kodenko (Horní Suchá) do sítě Libhoště.

TABULKA STŘELCŮ
21 – Radim Pařenica, 15 – Jan Žižka (oba Janovice), Jiří Frait a Vojtěch Minárik (oba Stonava), 13 – Lukáš Noga (Smilovice), 12 – Michal Janda (Heřmanice), 11 – Martin Valigůra (Brušperk), Lukáš Hojdysz (Dětmarovice), Miroslav Knapek (Stará Bělá), David Švrček (Vlčovice), 10 – Aleš Kluz (Bystřice), Ondřej Matušík (Dětmarovice), Ondřej Strojek (Heřmanice), Jiří Bednář (Libhošť), 9 – Michal Růžička (Staré Město), Vlastimil Staříčný (Stará Bělá).
TRESTY HRÁČŮ
3 ČK + 8 ŽK Radim Krupník (Brušperk), 2+13 David Valouch (Heřmanice), 2+10 Radoslav Látal (Janovice), 1+12 Pavel Turoň (Bystřice), 1+9 Kamil Posel (Dolní Lutyně), Tomáš Vochta (Raškovice), 1+8 Martin Valigůra (Brušperk), Radim Pařenica (Janovice), Dušan Hanzelka (Vlčovice), 1+7 Ondřej Kacíř (Raškovice), 1+6 Aleš Kluz (Bystřice), Michal Janda (Heřmanice), Jan Žižka (Janovice), Jiří Škola (Raškovice), Martin Janáček (Stonava).
TRESTY KLUBŮ
7 ČK + 56 ŽK Horní Suchá, 6+61 Heřmanice, 5+71 Janovice, 5+70 Brušperk, 4+71 Raškovice, 3+56 Smilovice, 3+52 Stará Bělá, 3+47 Vlčovice, 2+75 Bystřice, 2+59 Dětmarovice, 2+52 Dolní Lutyně, Stonava, 2+45 Staré Město, 0+46 Libhošť.
I. A TŘÍDA (sk. B)

1. TJ Janovice 26 17 7 2 65:20 58
2. Dětmarovice 26 18 3 5 58:22 57'
3. Stará Bělá 26 18 2 6 51:25 56
4. TJ Smilovice 26 12 4 10 43:40 40
5. Heřmanice 26 12 3 11 51:50 39
6. Horní Suchá 26 10 8 8 39:37 38
7. Stonava 26 10 6 10 54:52 36
8. Bystřice n. O. 26 9 6 11 38:38 33
9. SK Brušperk 26 8 8 10 33:46 32
10. TJ Raškovice 26 8 7 11 30:39 31
11. Staré Město 26 8 2 16 37:53 26
12. FC Vlčovice 26 7 3 16 33:45 24
13. Dolní Lutyně 26 6 4 16 29:57 22
14. Libhošť 26 4 7 15 36:73 19
I. A TŘÍDA (sk. B) – TABULKA DOMA

1. Stará Bělá 13 12 0 1 31:6 36
2. Dětmarovice 13 11 1 1 28:7 34
3. TJ Janovice 13 9 3 1 36:8 30
4. Stonava 13 7 4 2 35:22 25
5. Heřmanice 13 8 1 4 30:18 25
6. Horní Suchá 13 7 3 3 19:13 24
7. TJ Smilovice 13 7 3 3 24:19 24
8. FC Vlčovice 13 6 2 5 23:15 20
9. Dolní Lutyně 13 6 2 5 23:15 20
10. SK Brušperk 13 5 5 3 19:21 20
11. Raškovice 13 5 4 4 16:14 19
12. Bystřice n. O. 13 6 1 6 19:18 19
13. Libhošť 13 4 6 3 27:25 18
14. Staré Město 13 6 0 7 26:28 18
I. A TŘÍDA (sk. B) – TABULKA VENKU

1. TJ Janovice 13 8 4 1 29:12 28
2. Dětmarovice 13 7 2 4 30:15 23
3. Stará Bělá 13 6 2 5 20:19 20
4. TJ Smilovice 13 5 1 7 19:21 16
5. Bystřice n. O. 13 3 5 5 19:20 14
6. Horní Suchá 13 3 5 5 20:24 14
7. Heřmanice 13 4 2 7 21:32 14
8. TJ Raškovice 13 3 3 7 14:25 12
9. SK Brušperk 13 3 3 7 14:25 12
10. Stonava 13 3 2 8 19:30 11
11. Staré Město 13 2 2 9 11:25 8
12. FC Vlčovice 13 1 1 11 10:30 4
13. Dolní Lutyně 13 0 2 11 4:32 2
14. Libhošť 13 0 1 12 9:48 1

Autor: Robert Schedling

15.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

AN 124 Ruslan nad Havířovem.
24

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Ilustrační foto.

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Nový volnočasový areál by měl sloužit všem generacím

U řeky Ostravice ve Frýdku-Místku by mohl přibýt areál pro volnočasové aktivity. Magistrát počítá s tím, že by měl vyrůst v ulici 28. října poblíž restaurace Golf.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Například na frekventované trase Praha - Ostrava trvala téměř celou druhou polovinu 20. století cesta až šest hodin. Dnes jsou to pouhé tři hodiny a cesta je mnohdy díky servisu jednotlivých dopravců a moderním vozům spíše relaxem.

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení