Frýdek-Místek zdolal Zubry až gólem v samém závěru

Frýdek-Místek - Gól Suchého čtyři vteřiny před koncem zápasu rozhodl o osudu přípravného střetnutí hokejistů Frýdku-Místku a hosty z Přerova.

29.8.2009

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Šrubař

HC Frýdek Místek – HC ZUBR Přerov 3:2 (0:0, 0:2, 3:0).

Domácí hokejisté se v přípravě naposledy představili domácím příznivcům a díky zlepšené hře ve třetí třetině si nakonec připsali na své konto konečně vítězství.

Úvod zápasu patřil oběma brankářům, kteří předvedli něco málo ze svého brankářského umění. Stejný trend pokračoval během celé první třetiny, takže nebylo divu, že se přítomní diváci branek nakonec nedočkali.

Do druhé části hry nastoupili aktivněji hosté, jenže jejich šance likvidoval pozorný Polonyi v brance. V polovině utkání byl za podražení vyloučen frýdecko-místecký David Trubka, hosté tak měli výhodu jednoho muže v poli a díky přesné trefě Žibrity se Zubři ujali vedení. Také další přesilovou hru dokázali Přerovští využít, když v čase 35:08 trestal Kočára. Druhá třetina tedy vyšla lépe hostujícím hokejistům.

Do poslední dvacetiminutovky šli domácí borci s odhodláním otočit nepříznivý výsledek utkání ve svůj prospěch. Jenže ať dělali, co dělali, tak stále naráželi na bezchybného přerovského brankáře. Až na začátku 48. minuty konečně udeřilo. Díky přesné přihrávce Jana Sluštíka z pravého křídla na rozjetého Krutila, který v samostatném úniku nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci – 1:2. Kontaktní branka domácí borce značně nabudila a o dvě minuty později již bylo srovnáno, když se trefil Zapletal. Když už vše vypadalo na spravedlivou remízu, ujel všem domácí Suchý a čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou rozhodl o osudu celého zápasu. Domácí hokejisté si tak připsali v přípravě na své konto první vítězství. Pochvalu si určitě zaslouží brankář Dalibor Polonyi, který Zubrům pochytal snad i nemožné. K dalšímu utkání se vydají hokejisté Frýdku-Místku v úterý 1. září, kdy zajíždí na led sousedního Nového Jičína. Zápas začíná v 18 hodin.

Branky: 48. Krutil (Sluštík), 50. Zapletal, 60. Suchý (Zapletal) – 32. Žibrita (Hanák), 36. Kočara (Kupec). Vyloučení: 8:4, navíc Bavlšík 10 minut (FM), využití: 0:2, diváci: 139.

Frýdek-Místek: Polonyi – Krutil, Kudláček, Bavlšík, Machálek, Novák, Babic, Zapletal, Sluštík, Merta, Jaško, Martiník, Trubka, Kopáč, Sztefek, Polák, Suchý, Křivák. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer.

(zd)

29.8.2009 VSTUP DO DISKUSE

Prodej živých vánočních stromků je v plném proudu

Frýdek-Místek, Třinec - Připomínky, že Vánoce se blíží, číhají na každém kroku zářící ulice a centra měst, vůně punče či svářáku nebo třeba hrající koledy v obchodních domech. V minulých dnech odstartoval i prodej vánočních stromků.

Nové jízdní řády zruší některé spoje

Od zítřka vstoupí v tuzemsku v platnost nové jízdní řády. Změny se dotknou také cestujících na autobusových linkách na Frýdecko-Místecku.

Lokalita za železniční tratí v třineckých Lyžbicích ožívá

Třinec - Včera ráno tam byla otevřena prodejna Kaufland s parkovištěm o kapacitě 314 míst, zároveň se upravilo okolí a příjezdová komunikace včetně kruhového objezdu. Navíc už od neděle 11. prosince budou do této části jezdit i autobusy MHD: nová zastávka má název Lyžbice, za tratí.