Haškova premiéra v Třinci skončila vítězně

Třinec - Těžko říct jestli si to vůbec Dominik Hašek uvědomil, ale v úterý si vůbec poprvé ve své kariéře zachytal mistrovský zápas v třinecké Werk Aréně.

6.10.2009

Dominik HašekFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

A premiéra mu i ve čtyřiačtyřiceti letech vyšla na jedničku. Vždyť ho o premiérové čisté konto v sezoně připravil až v závěrečné třetině obránce Zíb.

Dvojnásobného vítěze Stanley Cupu inkasovaná branka štvala. Oceláři přitom v té chvíli snížili na 1:4. „Trochu to mrzí, ale věřím, že se dočkám v některém z domácích utkání. Řekněme si to otevřeně, že v zápasech, kdy má mužstvo soupeře tolik přesilovek, tam nějaká střela spadne,“ narážel na třináct vyloučených spoluhráčů.

Přiznal, že při přesilovkové trefě Zíba, měl zakrytý výhled. „Ten gól si nevyčítám, neviděl jsem přes hráče. Puk se mi ztratil z dohledu. Puk mi propadl mezi betonem a lapačkou,“ poznamenal Hašek. Podle něj o osudu utkání rozhodla úvodní třetina. „Dali jsme tři góly,“ připomněl Hašek vydařený úvod svého týmu. Když se ohlížel za odehraným střetnutím, přece jen přišel na jednu zvláštnost. „Ještě nikdy jsem neodchytal zápas s tolika oslabeními pěti proti třem. Právě to, že jsme ve druhé třetině pět nebo šest minut neinkasovali ve dvojnásobné početní výhodě domácích, bylo taky klíčové,“ dodal Hašek.

Třinecký kouč Břetislav Kopřiva ocenil hru Pardubic. „Stál proti nám výborný celek s výborným gólmanem,“ uvedl Kopřiva, který ale horší koncovku viděl i v nedostatcích svého celku. „Někdy musíte mít i štěstí, aby vám puk do sítě spadl. To nám chybělo. Pardubice hrály důsledně v obraně a bylo těžké se prosadit. Nemyslím si, že by byl zrovna dneska veliký rozdíl ve výkonech brankářů obou týmů,“ mínil Kopřiva. Za hlavní příčinu označil špatnou hru v přesilovkách. „Ty zápasy rozhodují, což se dneska potvrdilo,“ podotkl Kopřiva. Třinci navíc vůbec nevyšel vstup do utkání, kdy z úvodních tří střel dvakrát inkasoval. „Nepovedený začátek se na našem výkonu jednoznačně projevil. Chyběla nám lehkost i přesnost v kombinaci i koncovce,“ poznamenal Kopřiva.

HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Muž zápasu: Dominik Hašek

Branky a nahrávky: 41. Zíb (Cartelli, Peterek) – 3. P. Sýkora (Píša), 8. Jillson (Špirko), 19. Genoway (Rákos, Píša), 22. Koukal, 58. Nakládal (Koukal, Zohorna). Rozhodčí: Hradil, Husička – Bryška, Chytil. Vyloučení: 12:13. Využití: 1:2. Diváci: 3954.

Třinec: Duba (21. Hamerlík) – Seman, Malec, Hrabal, Zíb, Lojek, Výtisk, Cartelli, Andersons – D. Květoň, Peterek, Martynek – Kohn, Polanský, M. Růžička – Mičulka, Polák, Tomas – Kanko, Ostřížek, Kútny. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Pardubice: Hašek – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway, Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Autor: Aleš Uher

6.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Židovský hřbitov se podařilo ochránit

Židovský hřbitov ve Frýdku musel v minulosti čelit útokům vandalů. Dnes místo chrání plot, který významnou kulturní památku odděluje od přilehlého parku, ale také kamera napojená na městský kamerový systém.

Předsudky lidem s duševními nemocemi škodí

Třinec - Svět duševních nemocí je stále pro velkou část lidí neznámý. Z neznalosti pak snadno pramení předsudky, které škodí jak nemocným, tak jejich blízkým. Týká se to například schizofrenie kvůli medializovaným případům, kdy člověk s tímto onemocněním způsobí nějaký incident, dostává veřejnost pocit, že všichni schizofrenici jsou nebezpeční.

OBRAZEM: Vánoční strom na místeckém náměstí už svítí

Na místeckém náměstí Svobody se v pátek rozzářil vánoční strom. Dvanáct metrů vysokou douglasku zdobí sto stříbrných koulí, padesát žárovek měnících barvy, padesát zábleskových žárovek a také stometrový řetěz s tisícovkou LED diod.