Haškova premiéra v Třinci skončila vítězně

Třinec - Těžko říct jestli si to vůbec Dominik Hašek uvědomil, ale v úterý si vůbec poprvé ve své kariéře zachytal mistrovský zápas v třinecké Werk Aréně.

6.10.2009

Dominik HašekFoto: DENÍK/Luboš Jeníček

A premiéra mu i ve čtyřiačtyřiceti letech vyšla na jedničku. Vždyť ho o premiérové čisté konto v sezoně připravil až v závěrečné třetině obránce Zíb.

Dvojnásobného vítěze Stanley Cupu inkasovaná branka štvala. Oceláři přitom v té chvíli snížili na 1:4. „Trochu to mrzí, ale věřím, že se dočkám v některém z domácích utkání. Řekněme si to otevřeně, že v zápasech, kdy má mužstvo soupeře tolik přesilovek, tam nějaká střela spadne,“ narážel na třináct vyloučených spoluhráčů.

Přiznal, že při přesilovkové trefě Zíba, měl zakrytý výhled. „Ten gól si nevyčítám, neviděl jsem přes hráče. Puk se mi ztratil z dohledu. Puk mi propadl mezi betonem a lapačkou,“ poznamenal Hašek. Podle něj o osudu utkání rozhodla úvodní třetina. „Dali jsme tři góly,“ připomněl Hašek vydařený úvod svého týmu. Když se ohlížel za odehraným střetnutím, přece jen přišel na jednu zvláštnost. „Ještě nikdy jsem neodchytal zápas s tolika oslabeními pěti proti třem. Právě to, že jsme ve druhé třetině pět nebo šest minut neinkasovali ve dvojnásobné početní výhodě domácích, bylo taky klíčové,“ dodal Hašek.

Třinecký kouč Břetislav Kopřiva ocenil hru Pardubic. „Stál proti nám výborný celek s výborným gólmanem,“ uvedl Kopřiva, který ale horší koncovku viděl i v nedostatcích svého celku. „Někdy musíte mít i štěstí, aby vám puk do sítě spadl. To nám chybělo. Pardubice hrály důsledně v obraně a bylo těžké se prosadit. Nemyslím si, že by byl zrovna dneska veliký rozdíl ve výkonech brankářů obou týmů,“ mínil Kopřiva. Za hlavní příčinu označil špatnou hru v přesilovkách. „Ty zápasy rozhodují, což se dneska potvrdilo,“ podotkl Kopřiva. Třinci navíc vůbec nevyšel vstup do utkání, kdy z úvodních tří střel dvakrát inkasoval. „Nepovedený začátek se na našem výkonu jednoznačně projevil. Chyběla nám lehkost i přesnost v kombinaci i koncovce,“ poznamenal Kopřiva.

HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Muž zápasu: Dominik Hašek

Branky a nahrávky: 41. Zíb (Cartelli, Peterek) – 3. P. Sýkora (Píša), 8. Jillson (Špirko), 19. Genoway (Rákos, Píša), 22. Koukal, 58. Nakládal (Koukal, Zohorna). Rozhodčí: Hradil, Husička – Bryška, Chytil. Vyloučení: 12:13. Využití: 1:2. Diváci: 3954.

Třinec: Duba (21. Hamerlík) – Seman, Malec, Hrabal, Zíb, Lojek, Výtisk, Cartelli, Andersons – D. Květoň, Peterek, Martynek – Kohn, Polanský, M. Růžička – Mičulka, Polák, Tomas – Kanko, Ostřížek, Kútny. Trenéři: Marek a Kopřiva.

Pardubice: Hašek – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway, Somík – Klejna, Semorád, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Autor: Aleš Uher

6.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

Klimkovický tunel. Ilustrační foto.
14

Komplikace pro všechny! O víkendu se uzavře klimkovický tunel

Ondřej Mojžíšek s maminkou, Frýdek-Místek, nar. 15. 8., 48 cm, 3,37 kg, Nemocnice Frýdek-Místek.
17

O sbírku na obnovu kostela je zájem. Na spáleništi se pracuje

Pod záštitou města Třince se uskuteční benefiční akce pro obnovu kostela Božího Těla v Gutech, který se před dvěma týdny stal obětí žhářského útoku. Na místo dohlíželi strážníci městské policie a město se pustilo do bezpečnostního kácení ohořelých stromů v blízkosti spáleniště.

Oceláři na úvod Rona Cupu vyhráli

První vítězství na turnaji Rona Cup ve slovenském Trenčíně si připsali ve čtvrtek odpoledne hokejisté Třince. Svěřenci Václava Varadi porazili Žilinu 4:3.

Část obchvatu Frýdku-Místku získala stavební povolení. Vyhráno ale projekt nemá

V případu plánovaného obchvatu Frýdku-Místku nastal posun. Ministerstvo dopravy vydalo stavební povolení pro část trasy, která zasahuje do přírodní památky Profil Morávky.