HC Frýdek-Místek – AZ Havířov 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Svěřenci domácího trenéra Radima Nečase vstoupili do utkání s lídrem druholigové tabulky nebojácně a již v 7. minutě se při vyloučení hostujícího Pavlase radovali ze vstřelené branky. Ta však hlavním rozhodčím utkání nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Radost si tak domácí spravili o čtyři minuty později, a bylo to opět při hře 5 na 4.

Úspěšným střelcem byl Hrubý, který dorazil střelu Gajdy. Vyrovnání přinesla 26. minuta, kdy početní výhodu využil Rimmel. Polovina zápasu přinesla více jak pětistovce diváků tři branky v rychlém sledu. Nejprve se ve 31. minutě prosadil domácí Rozum, na kterého o chvíli později navázal při hře 4 na 3 Gajda.

Domácí vedli nad lídrem rozdílem dvou branek, ale hosté složit zbraně jen tak lehce nehodlali. Ve 36. minutě se opět v přesilové hře prosadil Říčka, který tak potvrdil, že patří k nejvíce bodujícím hráčům havířovského celku. Do třetí třetiny tak favorit vstupoval s jednobrankovým mankem. Ten však srdnatě bojující domácí dokázali nakonec udržet. Důležitým faktem bylo, že Frýdečtí ustáli dvouminutové oslabení v samém závěru střetnutí. Změnu skóre nepřinesla ani následná hra bez brankáře.

„Domácí na nás hráli nátlakový nepříjemný hokej, s tím se my neumíme vypořádat. Proti papírově slabším soupeřům se nám tradičně nedaří. Je to však i tím, že hráči k zápasu nepřistupují tak, jak by měli. Budeme muset něco udělat, aby se to zlepšilo,“ svěřil se na oficiálních stránkách havířovského klubu trenér hostí Jan Daneček.

Branky: 11. Hrubý (Gajda), 31. Rozum (Diviš), 33. Gajda (J. Sluštík, Kudláček) – 26. Rimmel (Pechanec, Maruna), 36. Říčka (Sztefek, Balčík). Rozhodčí: J. Jeřábek – Vengřín, Záviský. Vyloučení: 7:9, využití: 2:2, diváci: 552.

Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Měkýš, Michalčík, Mareček, J. Sluštík, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Štubňa, Kocurek, Mach, O. Sluštík, Hrubý, Číhal, Řezáč. Trenér: Radim Nečas.