Torpedo na závěr smetlo dosud suverénní Hrádek

Region - Dva dny před Štědrým dnem měla Beskydská amatérská hokejová liga (BAHL) na programu závěrečné kolo základní části. V prvních dvou duelech se mužstva střetla v přímém souboji o pořadí v tabulce.

29.12.2011 1

Ilustrační foto.Foto:

Úvodní zápas závěrečného kola základní části BAHL sehráli hokejisté Stříteže a Czarných Panterů. V první třetině měli více ze hry hosté, avšak jako první skórovali ve 12. minutě Střítežští. Vedení domácím dlouho nevydrželo, Panteři sekundu před koncem první třetiny vyrovnali na 1:1. Obrat ve skóre dokonali polští hokejisté tři minuty po začátku druhé části, kdy se trefil Dudkiewicz. Střítež po obdržené brance zlepšila hru a během necelých dvou minut strhla opět vedení na svou stranu. Ve třetí třetině se hra domácí Stříteže úplně rozpadla. Díky nedisciplinovanosti vlastních hráčů hrála Střítež prakticky celou závěrečnou část v oslabení. Panteři dokázali nabídnuté šance dokonale využít k obratu ve skóre. Ze zápasu plného zvratů tak odcházejí jako šťastnější Panteři, a to v poměru 4:3.

Ke druhému zápasu večera vyjeli na led hokejisté Dynama a Monsters. V případě výhry Mostů v základní hrací době, by si obě mužstva prohodila místa v tabulce a tím i stanovila konečné pořadí těchto týmů po základní části. Dynamo vstoupilo do utkání velmi aktivně a zasypalo sprškou střel brankáře Monsters, chytajícího ve famózní formě. Lekci z produktivity však uštědřili Dynamu hráči ostravského celku, když využili jedinou vlastní šanci v první třetině. Ve druhé třetině byl k vidění obdobný hokej. Dynamu se podařilo vyrovnat, když po závaru před brankou dokázal přesně zacílit Ladislav Szmek. Ve třetí třetině Monsteři opět odskočili, navíc trefili po samostatném úniku tyčku. Mosty se snažily odpovědět, ve vlastním oslabení dokonce dokázal Radim Szmek dorazit kotouč za dezorientovaného brankáře Monsters, při zakončení si však pomohl faulem. Poslední minutu to Dynamo zkoušelo v šesti, gól se jim ale vsítit nepodařilo a tak tři body berou hráči HC Monsters, za výhru 2:1.

Třetí utkání nabídl divákům souboj posledních Buldoků s Kozubovou. Kozubové stačil bod k tomu, aby uhájila sedmé místo. Netrvalo dlouho a Buldoci šli hned do vedení, nepokrytý hráč před brankou Kozubové pohodlně dorazil. Kozubová se rozjížděla pomalu a gólově se prosadila až v 8. minutě gólem Kostky. Půl minuty na to přidal další gól Lisztwan, první třetina tak skončila 2:1 pro Kozubovou. Ve druhé části zápasu se pokračovalo ve stejném duchu, jako se hrálo v třetině první. Obě mužstva mohla skórovat z několika šancí, ujaly se však dvě na straně Kozubové a jedna na straně Buldoků. Stav na konci druhé třetiny tak byl 4:2. Třetí třetina se pak již dohrávala, Kozubová přidala ještě dva góly a utkání nakonec skončilo její vítězstvím 6:2.

V posledním zápase závěrečného kola základní části se utkaly celky, které už měly o svém postavení v tabulce jasno. HC Torpedo Havířov a HC Hrádek, šlo tedy o souboj lídrů soutěže. Vše nasvědčovalo tomu, že se žádný velký boj odehrávat nebude a družstva se budou už spíše připravovat na play off a hrát opatrně, aby nedošlo k nějakému zbytečnému zranění. Do zápasu vstoupil aktivněji vítěz základní části HC Hrádek, jehož hráči donutili Torpedo k osvěžení obranné hry. To, že obrana Torpeda není nejsilnější, dokázal Hrádek již po čtyřech minutách. Po šťastné střele, prakticky z nulového úhlu, se ujali Hrádečtí vedení. Havířovští hokejisté byli zřejmě ospalí, ale úvodní branka je dokonale probrala. Odměnou jim bylo vyrovnání a nejen to. Za dvě a půl minuty se již Torpedo ujalo vedení. Havířov si dobře uvědomil, že i Hrádek je pověstný spíše útočnou hrou, než tou obranou, což mohla být cesta k porážce již jistého vítěze základní části. Zápas je poznamenán velkým počtem vyloučených, hlavně druhou třetinu hrálo Torpedo prakticky po celou dobu pouze ve čtyřech. Výsledkem byl téměř trvalý tlak Hrádku a na druhé straně zase nebezpečné protiútoky Havířovských. V této fázi zápasu podržel Torpedo gólman Navrátil, který předvedl několik fantastických zákroků. Své protiútoky dokázalo Torpedo podpořit výbornou produktivitou. V závěrečném dějství se Havířovští prosadili ještě dvakrát. Torpedo si tak výsledkem 4:1 před play-off připisuje velmi cenný skalp nejlepšího týmu po základní části.

Týmem kola bylo zvoleno Torpedo Havířov za vítězství nad vítězem základní části Hrádkem. Poměrně jednoznačný výsledek však neodpovídal předvedené hře, kdy si Hrádečtí vylámali zuby na bezvadně chytajícím gólmanovi Josefu Navrátilovi, který si tak vychytal cenu pro nejlepšího hráče kola.

Základní část 2. ročníku Beskydské amatérské hokejové ligy je minulostí. Odehraných 56 utkání určilo následující dvojice pro čtvrtfinále play-off: Hrádek (1) - Buldoci (8), Torpedo (2) – Kozubová (7), Pantery (3) – Mosty (6), Střítež (4) – Monsters (5). Play-off začne ve čtvrtek 12. ledna a všechny zápasy se odehrají na dvě vítězství. Ty pak posunou družstva do vysněného finálového dne v třinecké Werk Aréně.

Výsledky posledního kola základní části:
HC Technici Střítež – HC Czarne Pantery 3:4 (1:1, 2:1, 0:2). Branky: 12. Ramik (Čimpel), 21. Pastorek, 22. T. Swienczek (Tomanek) – 13. Półtorak (Robert), 15. Dudkiewicz (Czamecki), 31. Lipka, 37. Słama (Dudkiewicz). HC Dynamo Mosty – HC Monsters Ostrava 1:2 (0:1, 1:0, 0:1). Branky: 23. L. Szmek (Prívara) – 8. Koláček (Badan), 29. Badan (R. Botur). HC Kozubová – HC Buldogs 6:2 (2:1, 2:1, 2:0). Branky: 8. Kostka (Karch), 9. Lisztwan (Maczosek) 21. Heczko, 25. Heczko (Szotkowski), 33. Bocek, 39. Lisztwan (Karch) - 2. Čmiel, 18. Sargánek. HC Torpedo Havířov - HC Hrádek 4:1 (2:1, 0:0, 2:0). Branky: 8. Burdík (Ručil), 11. Sovadina, 30. Ručil, 38. Kraina (Hovorka) - 4. P. Cieslar (T. Cieslar).

(jur)

29.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Lysá hora je má milenka. A za ní chodí člověk rád, říká otužilec Čupa

Lysou horu si zamiloval. A turisté mířící na Lysou horu si zamilovali jeho. Extrémní otužilec Ján Čupa už pátou zimu vyráží bez trička či bundy na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

Autobusy MHD v Třinci pojedou i do lokality za tratí

S novým jízdním řádem, který vejde v platnost v neděli 11. prosince, se cestující v třinecké MHD dočkají hned několika změn. Tou nejvýznamnější bude zavedení autobusové dopravy do lokality za podjezdem Via Lyžbice, kde přibyla nová zastávka s názvem Lyžbice, za tratí.