Beskydská amatérská liga: Čtvrtfinálové sérii vládly domácí celky

Region - V Beskydské amatérské hokejové lize byly odehrány první zápasy čtvrti nále. Postavily proti sobě vítěze základní části z Kozubové a tým Mostů.

31.1.2013

Ilustrační foto.Foto: Josef Hlaváček

Mosty, ač oslabeny bez svých opory se soupeře nezalekly. Oba celky pozorně bránily, takže šancí bylo jako šafránu. Až v 10. minutě využil rozložení kozubecké obrany Prívara. Druhá perioda už byla v režii favorita. Třemi góly Kozubová obrátila průběh zápasu na 3:1. Po druhé změně stran se v přesilovce podařilo Prívarovi opět snížit, ale po brejku Lisztwan upravil na 4:2. Pojistku pak přidal minutu před koncem Karch.

Ve druhém zápase se proti sobě postavili Imperators a Panteři. Lépe do utkání vstupili hosté, kteří se prosadili už při druhém střídání. Vzápětí však dokázal srovnat skóre Marthaus, který dokázal proměnit ještě trestné střílení. První třetinu domácí korunovali dalším gólem dvě vteřiny před koncem. Třinečtí poté předvedli spíš taktický výkon, který přeci jen stačil k vítězství. Hrádek v duelu s Monsters po dvaceti minutách hry vedl tříbrankovým rozdílem. Ostrava se nevzdala a v dalším průběhu zápasu dokázala čtyřmi brankami zcela obrátit průběh střetnutí.

Výsledky 1. čtvrtfinále: HC Kozubová – HC Dynamo Mosty 5:2 (0:1, 3:0, 2:1). Branky: 15. Di-Giusto (Lisztwan), 20. Macoszek, 26. Heczko (Macoszek), 28. Lisztwan (Kostka), 37. Karch (Lisztwan) – 11. Prívara (Kufa), 28. Prívara (Kufa). HC Imperators Třinec – HC Czarne Pantery 4:1 (3:1, 0:0, 1:0). Branky: 4. Marthaus (Bukva), 8. Marthaus, 13. Vo. Karch (Bukva), 37. Marthaus (Vo. Karch) – 2. Dudkiewicz (Chodak). HC Hrádek – HC Monsters Ostrava 3:4 (1:0, 2:1, 0:3). Branky: 5. Wantulok (Szmek), 18. M. Pav, 20. Dorda (T. Cieslar) – 24. R. Botur (Hoffmann), 35. Chalupa, 37. Chalupa (Kožušník), 38. Koláček (Klega). HC Torpedo Havířov – HC Buldogs 2:1 (0:0, 0:0, 1:1) po SN Branky: 39. Koziorek (Pustějovský), 39. Strnadel SN – 28. Mikula (Folwarczný).

Odvetné zápasy jsou na pořadu ve čtvrtek 31. ledna. Program: Buldogs – Torpedo Havířov (19.45), Monsters – Hrádek (21.15), Czarne Pantery – Třinec (22.30), Dynamo Mosty – Kozubová (23.45). (trp)

31.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

Prodej živých vánočních stromků je v plném proudu

Frýdek-Místek, Třinec - Připomínky, že Vánoce se blíží, číhají na každém kroku zářící ulice a centra měst, vůně punče či svářáku nebo třeba hrající koledy v obchodních domech. V minulých dnech odstartoval i prodej vánočních stromků.

Nové jízdní řády zruší některé spoje

Od zítřka vstoupí v tuzemsku v platnost nové jízdní řády. Změny se dotknou také cestujících na autobusových linkách na Frýdecko-Místecku.

Lokalita za železniční tratí v třineckých Lyžbicích ožívá

Třinec - Včera ráno tam byla otevřena prodejna Kaufland s parkovištěm o kapacitě 314 míst, zároveň se upravilo okolí a příjezdová komunikace včetně kruhového objezdu. Navíc už od neděle 11. prosince budou do této části jezdit i autobusy MHD: nová zastávka má název Lyžbice, za tratí.