Výhru nakonec vystřelil hostům útočník Zbyněk Irgl v čase 61:15.

Úžasnou efektivitu ukázali Třinečtí v prvních osmi minutách. Třikrát vystřelili na chomutovskou branku a byly z toho tři góly. U první trefy chyboval domácí brankář Kopřiva, který si bruslí srazil přihrávku Orsavy zpoza brány do sítě. Do dvoubrankového vedení se dostali Oceláři v sedmé minutě, kdy Matuš přihrál puk z pravého kruhu na Rákose, jenž bekhendem překonal Kopřivu.

O 81 vteřin později už to bylo 0:3, když Irgl vyslal do samostatného úniku Polanského, ten bekhendovou kličkou překonal Kopřivu potřetí a poslal ho na střídačku. Chomutovský brankář byl tak střídán v posledních dvou utkáních, nahradil ho Strmeň. Severočeši snížili necelé tři minuty před koncem úvodní části, kdy přihrávku Szathmáryho zužitkoval Tomica.

Stejný obrázek jako první třetina přinesl i začátek prostřední části hry. Chomutov nepustil téměř dvě minuty Třinecké z jejich obranného pásma, ale první ohrožení domácí brány opět skončilo gólem. Irgl zavezl puk do útočného pásma, našel před brankovištěm Polanského a pro něhož již nebyl problém dopravit kotouč za brankovou čáru. Chomutov měl největší šanci až krátce před koncem druhé třetiny, kdy se do přečíslení dostali Hovorka s Růžičkou, ten však Hovorkovu přihrávku usměrnil mimo třineckou branku.

V poslední třetině domácí začali své příležitosti proměňovat a ze zápasu udělali drama. Hned po 74 sekundách snížil Sklenář, jenž tělem změnil směr Rýglovy střely od modré čáry. Chomutov pak pokračoval v náporu, pojistit vedení Třince naopak mohl ve 48. minutě Irgl, který dostal nahrávku mezi kruhy, ale jeho střelu Strmeň vyrazil.

Po odehrané polovině třetí části stihli Piráti během 47 sekund dva góly a bylo vyrovnáno. Nejdříve Pospíšil zakončil střelou pod horní tyč únik dvou na jednoho a pak Červenka tečoval za Hamerlíkova záda Hovorkovo nahození. Velkou příležitost dokonat obrat měl v 57. minutě Kämpf, ale při zakončení zblízka minul a došlo na prodloužení.

V něm rozhodl o druhém bodu pro Třinec Irgl. Chomutov ztratil puk ve středním pásmu a Třinec jel v přečíslení na jednoho obránce. Orsavovu přihrávku poslal Irgl snadno do odkryté branky.

14. kolo hokejové extraligy:

Piráti Chomutov – HC Oceláři Třinec 4:5 v prodloužení (1:3, 0:1, 3:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 18. Tomica (Szathmáry), 42. Sklenář (Rýgl, Červenka), 51. Pospíšil (V. Růžička ml.), 52. Červenka (Hovorka) – 4. Orsava (Linhart), 7. Rákos (Matuš, Hrabal), 8. Polanský (Irgl), 25. Polanský (Irgl, Adamský), 62. Irgl (Orsava). Rozhodčí: Souček, Šindler – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 4702.

Sestavy:

Chomutov: M. Kopřiva (8. Strmeň) – Rutta, Drtina, Rýgl, Dlapa, Szathmáry, Jánošík, Blaha, Trefný – Hovorka, Červenka, Sklenář – Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka – L. Květoň, Kämpf, Tomica – D. Kaše, Dušek, Hřebejk. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.

Třinec: Hamerlík – Roth, Klesla, M. Doudera, Hrabal, Nosek, Linhart, L. Doudera – Klepiš, Plíhal, Dravecký – Irgl, Polanský, Adamský – Hrňa, M. Růžička, Orsava – Rákos, Matuš, Meidl. Trenéři: Kalous a Varaďa.