Ocelářské derby: Výhrou v prodloužení Třinec potvrdil druhé místo

Hokejisté Třince vítězstvím 3:2 v prodloužení v ocelářském derby proti Vítkovicím potvrdili druhé místo, z nějž vstoupí do čtvrtfinále play off extraligy proti jednomu z úspěšných týmů předkola.

3.3.2017
Fotogalerie
14 fotografií

Derby 52. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera.Foto: Deník / Pavel Sonnek

O šesté domácí výhře nad Ostravany v řadě rozhodl 38 sekund před koncem prodloužení Martin Růžička a dokonal obrat Ocelářů z 0:2 na 3:2. Vítkovice jdou z osmého místa v předkole play off na Plzeň.

Vítkovice vtrhly do slezského derby jako velká voda a ovládly první třetinu. Květoň překonal Hamerlíka už ve druhé minutě, byť se štěstím, když jeho střele pomohl do sítě nepovedeným zákrokem holí třinecký gólman.

Hosté ale byli aktivnější a jejich náskok zdvojnásobil v osmé minutě Kurovský, který po zmatku před třineckou brankou zasunul puk podruhé za Hamerlíka a připsal si první extraligový gól. Vítkovice mohly vést i výrazněji, ale z další šance Zdráhal trefil pouze gólmana a 25 sekund před koncem první třetiny Hamerlík chytil trestné střílení Vandasovi.

Oceláři se z tlaku soupeře vymanili až ve druhé třetině a při hře čtyři na čtyři jim naději vrátil Petružálek, který ze sóla přesnou ranou prostřelil Bartošáka. Otevřený hokej přinesl možnosti na obou stranách, ale skóroval v 30. minutě až Netík, který v přesilovce trestuhodně zůstal sám mezi kruhy, a nabídky také využil nekompromisní ranou na Bartošákovu vyrážečku.

Vítkovice po pasážích třineckého tlaku znovu ožily v závěru prostřední části a mohly jít do vedení. Klok ale nedotáhl povedený sólový průnik a Roman z vyložené příležitosti ani netrefil branku.

Třinec v třetí dvacetiminutovce spěchal za vítězstvím, ale přes aktivitu si šance nevytvořil a v oslabení naopak po střelách Vandase a Hrbase musel děkovat Hamerlíkovi. Zato v prodloužení domácí pět minut dusili soupeře tak dlouho v pásmu, až drtivý tlak zužitkoval vítězným zásahem Růžička.

52. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Vítkovice Ridera 3:2 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. J. Petružálek (Redenbach), 30. Netík (Krajíček, Kane), 65. Martin Růžička (Linhart) - 2. D. Květoň (D. Krenželok, Kolouch), 8. Kurovský (Hudeček). Rozhodčí: Šír, Kubičík - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:10, navíc Jank - Hudeček oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Sestavy:
Třinec:
Hamerlík - Roth, Linhart, Krajíček, L. Doudera, Nosek, M. Doudera, Hrabal, Jank - J. Petružálek, Redenbach, Jašek - Irgl, Kane, Adamský - Martin Růžička, Marosz, Netík - Hrňa, Marek Růžička, Cienciala. Trenéři: Kýhos a Mucha.
Vítkovice:
Bartošák - Sloboda, Hrbas, Baranka, Klok, Urbanec, Výtisk, Kovář, D. Krenželok - P. Zdráhal, O. Roman, Olesz - Vandas, Kolouch, D. Květoň - Tomi, Balán, Szturc - Hudeček, Y. Stastny, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Autor: ČTK

3.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Hrůza,  kterou po sobě zanechal zatím neznámý pytlák v Trojanovicích.
7

Pytlák v Beskydech vyvrhnul s vnitřnostmi i koloušky

Začalo jaro, silničáři se co nevidět vrhnou na opravy

Chomutov otočil šestý zápas s Třincem a je v semifinále

/FOTOGALERIE/ Favorizovaným Ocelářům, druhému celku základní části, končí sezona. Hokejisté Chomutova postoupili do semifinále play off extraligy. V šestém čtvrtfinálovém utkání porazili Třinec 5:3, ačkoliv po první třetině prohrávali 1:3. Sérii vyhráli 4:2 na zápasy a v systému play off si zahrají semifinále poprvé v historii.

Kam o víkendu? Na rallye, Lysou horu nebo do útrob přehrad

Poslední březnový víkend nabídne na Frýdecko-Místecku pestrou směsici zajímavých akcí. Připravili jsme tipy, kam vyrazit.

Lidé z Dolu Paskov se na Karvinsko nehrnou

Ačkoli důlní společnost OKD hledá pro své provozy na Karvinsku kvalifikované zaměstnance, pracovníci z Dolu Paskov, kde příští týden skončí těžba, se tam nehrnou. K přesunu na karvinská pracoviště nepřiměla dostatečný počet lidí ani motivace v podobě až osmdesátitisícového příspěvku.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.