VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ - HC FRÝDEK-MÍSTEK 3:2 (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0) po prodloužení.

Lepší vstup do utkání měli domácí hokejisté, když v 7. minutě potrestal Bacul hákování Štochla. Bobři poté ožili, naštěstí hostující obrana společně s brankářem Vašíčkem další branku v první třetině nepovolili.

Až ve 27. minutě chyboval v rozehrávce jeden z hostujících zadáků a kdo jiný, než Bacul, poslal domácí celek do dvoubrankového vedení. Kontaktní branky se hosté dočkali na konci 35. minuty, když se ukázkově do horního růžku trefil Jan Sluštík. Než se stačili domácí borci otřepat, hosté se radovali podruhé. Uplynulo pouhých 39 vteřin, když chybu domácích obránců potrestal Štubňa.

Třetí třetina přinesla šance na obou stranách, dalšího gólu se však diváci v hale nedočkali. Zápas tedy skončil po šedesáti minutách hry 2:2 a na řadu přišlo prodloužení. V nastavení byli lepší domácí, kteří se snažili získat druhý bod na svou stranu. V polovině 62. minuty uháněl Bokroš sám na Vašíčka, ale ten si dokázal poradit. Jenže na konci 63. minuty rozjel akci Tatarčík, který našel Bacula a ten rozhodl – 3:2.

Branky: 7. Bacul (Vašut, Matějný), 27. Bacul, 63. Bacul (Tatarčík) - 35. J. Sluštík (Gottwald), 36. Štubňa (Rozum). Vyloučení: 8:7, využití: 1:0.

Frýdek-Místek:
Vašíček - Raszka, Mintěl, Matzke, Kudláček, Gajda, Krutil, Gottwald, Kolařík, Rozum, Štubňa, Kotásek, J. Sluštík, O. Sluštík, Matysz, Štochl, Bartoš. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – SHK HODONÍN 3:4 (2:0, 1:1, 0:2 – 0:1) po prodloužení

Domácím hokejistům vyšel vstup do utkání. Na konci třetí minuty našel Štubňa rozjetého Rozuma, který přesnou střelou rozsvítil červené světlo za zády brankáře Tučka. V 6. minutě se poprvé vylučovalo. Trest za zdržování hry si vykoledoval hodonínský Tuček. Početní výhodu sehráli domácí výborně. Časomíra se musela zastavit v čase 6:32, když Štubňa nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci a s přehledem zakončil – 2:0.

V polovině utkání fauloval hostující Beňa a musel za vražení na hrazení předčasně do kabin. Domácí tak měli pětiminutovou výhodu jednoho muže v poli. Na konci 32. minutě zužitkoval Ondřej Sluštík přihrávky svého bratra Jana a domácí vedli již 3:0. Ani toto vedení domácím k vítězství nakonec nepomohlo. V závěru druhého dějství snížil na rozdíl dvou branek Komárek.

Ve třetí třetině se hodonínští Drtiči snažili o vyrovnání. Ve 49. minutě se trefil Vaškovič a začalo být drama. Hosté zkusili dvě minuty před koncem hru bez brankáře a domácí nastřelili tyčku opuštěné branky. Ve chvíli, kdy už se začínalo pomalu slavit vítězství, přišel šok pro všechny domácí příznivce. V čase 59:58 skončil tečovaný puk za zády Vašíčka a bylo vyrovnáno zásluhou Korotvičky. Prodloužení rozhodli Drtiči v 63. minutě, kdy Vaškovič potrestal vyloučení domácího Krutila.

Branky: 3. Rozum (Štubňa), 7. Štubňa (Rozum, Kolařík), 32. O. Sluštík (J. Sluštík) – 40. Komárek (Korotvička), 49. Vaškovič (Peš, Korotvička), 60. Korotvička (Flamík), 63. Vaškovič (Komárek). Vyloučení: 4:4 navíc Beňa 5 minut + trest do konce utkání, Jurásek 10 minut (oba Hodonín), využití: 2:1, diváci: 294.

Frýdek-Místek: Vašíček - Krutil, Kocurek, Gajda, Kudláček, Matzke, Raszka, Rozum, Kolařík, O. Sluštík, Částečka, Matysz, J. Sluštík, Štubňa, Kotásek, Štochl, Bartoš, Kopáč. Trenér: Miroslav Kameník.

Ve 12. kole druholigové soutěže se hokejisté Frýdku-Místku představí ve středu 20. října od 18 hodin na ledě přerovských Zubrů. V domácím prostředí budou hrát Frýdečtí v sobotu 23. října od 17 hodin s Orlovou.

Další výsledky 11. kola: Břeclav – VHK Vsetín 1:5, Prostějov – Nový Jičín 6:1, Uničov – Orlová 4:5, Brno – Přerov 1:2 sam. nájezdy, Havířov – Valašské Meziříčí 8:3, Šumperk – Uherské Hradiště 6:1.