Třinec se ze špatného vstupu ještě ani neprobral a už prohrával o dvě branky. Čerstvý reprezentační obránce Němec vypálil zpoza modré, domácí gólman Čechmánek stačil pouze vyrazit a dojíždějící Skuhravý pohodlně doklepl puk do opuštěné klece.

V dalším průběhu domácí čím dál častěji zaměstnávali Mensatora, ale ani Květoň, a po něm Martynek v dobrých pozicích z bezprostřední blízkosti přesně nezakončili.

Ani nástup do druhé třetiny Ocelářům nevyšel. Po pětačtyřiceti vteřinách využil početní výhodu aktivní Hluchý, když dorazil za Čechmánka puk po ráně Čutty.Třinec se snažil, ale narážel na pevnou karlovarskou obranu a hlavně pozorného Mensatora. Na ručník to s červeno-bílými vypadalo ve 25. minutě. Západočeská elitní přesilovková formace totálně rozebrala domácí obranu. Na konci ukázkové souhry byl Košťál, který čtvrtou trefou vyhnal Čechmánka z brány.

Pátý hřebíček do třinecké rakve mohl zabít Sailer, ale přečíslení tří na jednoho nevyřešil ideálně. Alespoň snížení se dočkali domácí před druhou sirénou. Obránce Vosátko převzal mezi kruhy pas od Moravce a rychlým švihem vymetl levý roh hostující branky.

Emoce poprvé pořádně vzplály v samém konci prostřední části. Forvard Energetiků Hluchý si nedovoleně vyšlápl na Semana, což se nelíbilo jeho spoluhráči Malcovi, který soupeři ručně domluvil. Oba pak putovali na trestnou lavici.

Domácí vsadili vše na jednu kartu a to se vyplatilo. Kanko po pěti minutách třetí třetiny snížil, když přehodil Mensatorův beton. Stejný hráč pak našel osamoceného Kováčika, ale ten gólmana Západočechů neprostřeli. Devadesát vteřin před koncem odvolali domácí brankáře, ale kontaktní branka už se jim vsítit nepodařila.

Třinec – Karlovy Vary 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)

Muž zápasu: Košťál

Třinec: Čechmánek (26. Vojtek) – Vosátko, Gureň, Seman, Malec, Výtisk, Sekeráš, F. Štefanka – Kanko, Martynek, Kováčik – D. Květoň, Peterek, V. Polák – Balej, Polanský, D. Moravec – Tomík, Hampl, Lušňák. Trenér: Antonín Stavjaňa

Karlovy Vary: Mensator – Němec, Řezníček, Dobroň, Čutta, Mudroch, Prošek, K. Černý – Kumstát, Skuhravý, Košťál – Dej, Hluchý, Sailer – Skladaný, Pech, Melenovský – Zaťovič, Milan Procházka, Zucker. Trenér: Josef Paleček

Branky a nahrávky: 34. Vosátko (D. Moravec, Polanský), 46. Kanko (Tomík) – 4. Dej (Hluchý), 6. Skuhravý (Němec), 21. Hluchý (Čutta), 26. Košťál (Skuhravý, Kumstát). Vyloučení: 9:11. Navíc Hluchý a Skuhravý 10 minut (oba K. Vary). Využití: 0:2. Rozhodčí: Hodek, Pešina – Barvíř, Blümel. Diváci: 2741.