Frýdečtí hokejisté ztratili v souboji se Zubry slibné tříbrankové vedení

Frýdek-Místek - Nejčastější soupeř frýdecko-místeckých hokejistů v letošní sezoně začal utkání lépe.

11.11.2012

Ilustrační fotoFoto: Profimedia.cz

HC FRÝDEK-MÍSTEK – ZUBR PŘEROV 4:5 (2:1, 1:0, 1:3) po prodloužení

V polovině 6. minutě dokázal využít Goiš přesilovou hru a Zubři vedli 1:0. Domácí naštěstí měli bleskovou odpověď. O půl minutu později našel Hrubý přesnou přihrávkou Kopúna, pro kterého nebyl problém skórovat. Frýdečtí byli hladoví a za další půl minutu převrhli pomyslné misky vah na svou stranu. Druhý gól Frýdku dával Gogolka. Hosté mohli srovnat v závěru první třetiny, naštěstí trefili jen brankovou konstrukci. Druhou třetinu začali hosté aktivněji, ale vyrovnání se nedočkali. Ve 26. minutě našel mach na útočné modré Tomise a ten propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:1. Když na začátku poslední dvacetiminutovky zvyšoval Petr Slovák na 4:1, málokdo v hale věřil, že by domácí o své vítězství ještě mohli přijít. Zubři i díky dobře zvládnutým přesilovkám nakonec srovnali na 4:4. O vítězi se tak muselo rozhodnout v prodloužení. V něm měli bohužel více štěstí hosté z Přerova, kteří po 119 vteřinách překonali Láníčka a připsali si na své konto dva body. „Zápas se mi nehodnotí příliš dobře. Kluci odehráli dobré utkání, ve kterém rozhodně nebyli horším týmem. Byla jen velká škoda, že jsme nedokázali využít ani jednu početní výhodu, což se soupeři podařilo hned třikrát. Ztratili jsme tříbrankové vedení, což se nám nesmí stávat," smutnil po utkání kouč Frýdku-Místku Jan Vavrečka.

V 16. kole zajíždí frýdecko-místečtí hokejisté na led Poruby (středa 14. listopadu), doma se pak divákům představí v sobotu od 17 hodin, kdy hostí AZ Havířov.

Branky: 6. Kopún (Hrubý, Štubňa), 7. Gogolka (Kelner), 26. Tomis (Mach), 42. P. Slovák (Kopún) – 6. Goiš (Faltýnek), 44. Sedlák, 46. Goiš (Sprušil, Sedlák), 50. Goiš (Sedlák, Sprušil), 62. Vlček (Ferenc). Vyloučení: 6:7, využití: 0:3, diváci: 423.

Frýdek-Místek: Láníček – Ovšák, Kudláček, Teper, Tomis, Krutil, Měkýš, Ferenc, Škatula, Mach, J. Sluštík, Hrubý, Kelner, Gogolka, O. Sluštík, Kopún, Kraft, Kanko, Štubňa, Rozum, P. Slovák. Trenér: Jan Vavrečka.

Další výsledky 15. kola: Baník Karviná – Valašské Meziříčí 5:3, Jestřábi Prostějov – RT Torax Poruba 4:3 po prodl., Nový Jičín – AZ Havířov 2:5, VHK Vsetín – Slezan Opava 6:5. (mar)

11.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Na náměstí v Třinci byl Mikulášský jarmark

Sváteční atmosféra dýchla na každého, kdo v neděli dorazil na náměstí Svobody v Třinci, kde se konal tradiční Mikulášský jarmark.

Lysá hora je má milenka. A za ní chodí člověk rád, říká otužilec Čupa

Lysou horu si zamiloval. A turisté mířící na Lysou horu si zamilovali jeho. Extrémní otužilec Ján Čupa už pátou zimu vyráží bez trička či bundy na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd.

Autobusy MHD v Třinci pojedou i do lokality za tratí

S novým jízdním řádem, který vejde v platnost v neděli 11. prosince, se cestující v třinecké MHD dočkají hned několika změn. Tou nejvýznamnější bude zavedení autobusové dopravy do lokality za podjezdem Via Lyžbice, kde přibyla nová zastávka s názvem Lyžbice, za tratí.