Utkání bylo pro oba celky v letošním roce poslední. Domácí si totiž duel v Novém Jičíně předehráli, Opavané naopak nastoupí proti Přerovu až 9. ledna.

Ve 4. minutě využil zaváhání domácí defenzívy Měch a Opava vedla. O pár minut později se poprvé vylučovalo a domácí Rozum potrestal trest opavského Koschatzkého.

Od druhé třetiny již začali mít hosté postupně navrch. Především Grofek byl doslova k neudržení, když se dvakrát střelecky prosadil v rozmezí 27. a 32. minuty. „Grófa je výborný hráče, který by měl hrát určitě ještě o soutěž výše,“ chválil protihráče domácí obránce Ondřej Měkýš, který ještě v minulé sezoně působil v dresu opavského Slezanu.

V poslední části zápasu se již Frýdečtí do hry nedostali, hlavně vinou vyloučení. „Kromě první třetiny, kdy ten zápas byl vyrovnaný, jsme pak byli lepším týmem. Ve třetí třetině mě pak mrzelo neskutečný počet zahozených šancí, utkání jsme tak mohli rozhodnout daleko dříve,“ posteskl si po utkání opavský kouč Michal Piskoř.

„Opavští teď měli sérii několika utkání, ve kterých nebodovali, bohužel jsme toho nedokázali využít. Hráli jsme hodně špatně, a toho takový zkušený soupeř dokáže využít. Oni hrají pohromadě už strašně dlouho,“ dodal Měkýš.

HC Frýdek-Místek – Slezan Opava 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 7. Rozum (Majling) – 4. Měch (Černý, Grofek), 27. Grofek (Měch), 32. Grofek (Měch), 58. Černý (Grofek). Rozhodčí: Škrobák – Mrákava, Záviský. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0

Frýdek-Místek: Láníček – Podešva, Jindřich, Kudláček, Gajda, Kocurek, Měkýš, Mareček, Majling, Kabeláč, Rozum, Diviš, Matysz, Gogolka, Škatula, Gančarčík, Mach, O. Sluštík, Bartek, Číhal, Hamhalter. Trenér: Radim Nečas

Opava: Šafránek – Bednárek, Kysela, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Jurčík, Baďura, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzký, Wolf, Černý, Grofek, Vítek, Mlýnek. Trenér: Michal Piskoř