Další Hamerlíkův start v sérii je ve hvězdách. Klub povahu zranění tají, navíc stále nemá k dispozici přesnou lékařskou zprávu. Z pohybů gólmana, který se po velké skrumáži v 74. minutě svíjel v brankovišti, ale bylo patrné, že si zranil nohu. "Peter byl těsně po zápase převezen na vyšetření do nemocnice, víc k tomu nemohu říct," řekl mluvčí klubu Tomáš Želazko.

Hamerlík proti Litvínovu odchytal výborný zápas a v prodloužení dvakrát Ručinskému zázračně zmařil rozhodující gól. Při druhém zákroku, u kterého se zranil, puk zalehl o milimetry na čáře, situaci několik minut rozebíral videorozhodčí. I když na posledních šest minut musel do branky nerozchytaný a nerozcvičený Šimon Hrubec, Hamerlíka skvěle zastoupil a v nájezdech nedostal gól.

"Šimon tam skočil studený, ale odvedl skvělý výkon. V nájezdech byl úžasný," řekl třinecký trenér Václav Varaďa.

Třinec páté finálové utkání vyhrál 2:1 po nájezdech, snížil stav série na 2:3 a vynutil si šesté pokračování v úterý na severu Čech. Série nejpozději vyvrcholí sedmým soubojem ve čtvrtek. Pokud tedy Hamerlíkovo zranění bude jen trochu vážnější, pravděpodobně už si ve finále nezachytá a Hrubcovi by kryla záda zřejmě dvacetiletá trojka Miroslav Svoboda.