REGIONSedmé kolo uzavřelo první polovinu základní části BAHL. V každém zápase se potkali sousedé z průběžné tabulky a tak všechny zápasy znamenaly boj o pomyslných šest bodů.

První zápas přinesl dlouho očekávaný souboj dvou největších favoritů soutěže – Hrádku a havířovského Torpeda. Vysoká očekávání fanoušků byla v tomto zápase zcela nepochybně naplněna. Hrál se velice kvalitní, rychlý, kombinační hokej s velkým množstvím šancí na obou stranách. První třetina se odehrála v režii Torpeda, které svíralo Hrádek v jeho obranném pásmu.

Torpedo však dokázalo vstřelit pouze jednou branku, na kterou navíc Hrádek dokázal vzápětí odpovědět. První třetina tedy skončila shodně 1:1. Od druhé třetiny se hra přesunula do útočného pásma Hrádku, který nováčkovi soutěže udělil lekci z produktivity a ujal se vedení 3:1. Dvě minuty před druhou sirénou však Torpedo snížilo na rozdíl jediné branky.

V poslední třetině se štěstí opět přiklonilo na stranu Torpeda, které slepenými góly otočilo ukazatel skóre ve svůj prospěch. Lídr soutěže z Hrádku však zbraně nesložil a 57 sekund před koncem základní hrací doby srovnal na 4:4. Bonusový bod pro Torpedo určila hned první série nájezdů. Hrádek tak odchází letos poprvé z kluziště jako poražený celek.

Druhý zápas přinesl souboj čtvrtfinalistů předchozího ročníku – Buldoků a Kozubové. Pro oba trápící se týmy se jednalo o velice důležitý zápas zejména z pohledu dalšího vývoje v základní části. Buldoci měli přeci jen o něco horší výchozí postavení, poněvadž se krčili na posledním místě se ztrátou tří bodů na předposlední Kozubovou.

Buldoci, vědomi si svého nelichotivého postavení, vlétli na Kozubovou z plných sil. Kozubová však pozorně bránila prostor kolem svého brankoviště a střely od modré čáry branku míjely jako by byla zakletá. Brankový účet tak byl otevřen až v 8. minutě, kdy se Buldoci dočkali kýžené branky. Úvodní gól povzbudil Buldoky do další útočné aktivity, avšak již bez brankového vyjádření. Jak může přestávka mezi třetinami změnit rozložení sil ukázalo druhé dějství, kdy tempo hry určovala Kozubová.

Střelecky se však jejich hráči prosadili až v závěrečné třetině. Dvě branky v rozmezí 90 sekund znamenaly rázem obrat v zápase. První branka padla po skvěle sehraném signálu v přesilové hře Kozubové a následné přesné střele do horního růžku buldočí svatyně. Za stavu 1:2 již Buldoci neměli na co čekat a veškeré své síly vrhli na útočnou aktivitu. Odměnou bylo brzké vyrovnání na 2:2. Když už se pomalu vybírali útočníci na nájezdy, unikl hostující obraně zapomenutý Buldok a se štěstím dopravil kotouč za brankovou čáru. Ve zbylých 33 sekundách se již Kozubová na nic nezmohla a odchází tak ze zápasu poražena.

Ke třetímu zápasu kola nastoupila mužstva Panterů a Stříteže. První třetinu sehráli lépe hosté, kteří byli aktivnější a často svírali Pantery v jejich obranném pásmu. Z tohoto tlaku nakonec vytěžili Technici dvě branky a po zásluze vyhráli první třetinu 2:0. Druhé dějství rozehráli lépe hokejisté z polského Jastrzebie, odměnou jim byla branka korigující stav na 1:2.

O tři minuty později si však hráči Stříteže vzali své dvougólové vedení zpět. Zdánlivě pohodový stav však hosty uspokojil až příliš a postupně přenechávali aktivitu domácím. Toho Panteři náležitě využili na začátku třetí periody, kdy zkoprnělému soupeři nasázeli tři branky a otočili vývoj utkání z 1:3 na 4:3. Střítež se již do konce zápasu z této lekce nevzpamatovala.

V závěrečné power-play pečetili Panteři na konečných 5:3.

O poslední představení kola se postarala ostravská Monstra s Dynamem Mosty. Utkání začalo poměrně divoce. Po sedmašedesáti vteřinách se radovalo Dynamo z vedoucí branky. Radost ve tvářích Mostů však vydržel přesně minutu, kdy Monsters srovnali stav. Za dalších 30 vteřin šla Monstra do vedení. Tento stav vydržel přesně dvě minuty, kdy Monstra sťaly další brankou naděje Mostů na bodový zisk.

V čase 5:51 padla pátá branka, kdy Mostečtí korigovali stav na 3:2 v svůj neprospěch. V divoké přestřelce první třetiny padla ještě jedna branka – 4:2. Divácky atraktivní, avšak noční můra trenérů. Takto by se dala nazvat první třetina v níž padlo šest branek.

Své štěstí si však střelci evidentně vybrali v úvodní části hry. Po zbytek zápasu si obě mužstva vytvořila mnoho vyložených brankových příležitostí, avšak brankou skončila až akce z poslední minuty, kdy dostaly Mosty poslední úder a padly tak v poměru 5:2.

Týmem kola bylo zvoleno Torpedo Havířov, které dokázalo jako první celek skolit dosud neporažený Hrádek. Hráčem kola byl vyhlášen Radek Kraina, který v vítězství Torpeda přispět hattrickem.

VÝSLEDKY:

HC Hrádek – HC Torpedo Havířov 4:5 sn (1:1, 2:1, 1:2). 10. Dorda (Cieslar), 15. Gorny (J. Pav), 22. Branczyk (Cieslar), 39. Szlauer (Pyszko) – 8. Kraina (Štěbra), 24. Kraina (Burdík), 30. Kucbel (Koziorek), 33. Kraina (Sovadina), rozh. náj. Štěrba

HC Buldogs – HC Kozubová 3:2 (1:0, 0:0, 2:2). 8. Kurowski (Vanda), 31. Kurowski (Lysek), Folwarczný (Lysek) – 27. Di-Giusto (L. Szotkowski), 29. T. Szotkowski

HC Czarne Pantery – HC Technici Střítež 5:3 (0:2, 1:1, 4:0). 18. Marek, 27. Czamecki (Słama), 29. Dudkiewicz (Słama), 31. Dudkiewicz, 39. Dudkiewicz - 1. J. Swienczek (Garbulinský), 5. Čimpel (Zawadzki), 22. Garbulinský (J. Swienczek)

HC Monsters Ostrava – HC Dynamo Mosty 5:2 (4:2, 0:0, 1:0). 3. Chalupa (Hanák), 3. Janík (Dohnal), 5. Hanák (Chalupa), 12. Dohnal, 39. Hanák – 2. R. Szmek, 6. Bocek