Hrací systém druholigové soutěže určil, že se po vánočních svátcích střetnou ve dvojduelu celky, které jsou si regionálně příslušné. Na hokejisty Frýdku-Místku připadl nedaleký Nový Jičín, který v letošní sezoně bojuje o účast v elitní osmičce.

Domácí se v posledních zápasech výsledkově trápí, a tak chtěli za každou cenu v derby svou nepříznivou sérii změnit. Utkání ale nezačali dobře a již po čtyřech minutách hry rozjásal docela početnou skupinku hostující fans novojičínský Škumát. Když se ke konci poloviny zápasu dokázali hosté prosadit ještě dvakrát, vypadalo to na jasný průběh střetnutí.

Frýdečtí se ovšem i díky využitým přesilovkám vrátili zpět do hry, a když Kelner v závěru druhé třetiny vyrovnal, začínalo se prakticky od začátku. V dalším průběhu střetnutí už více jak pětistovka diváků gól neviděla, takže vítěze derby musely určit až samostatné nájezdy. V nich měli lepší mušku hosté, kteří si z prvního vzájemného měření sil připsali do tabulky dva body.

„Nás stále trápí marodka v týmu, takže vzhledem k průběhu zápasu, musíme být nakonec se získaným bodem spokojeni. Odveta ale bude těžká," řekl po utkání domácí kouč Jan Vavrečka.

HC Frýdek-Místek – HK Nový Jičín 3:4 po nájezdech (0:1, 3:2, 0:0).

Branky: 30. Gajda (Gogolka, O. Sluštík), 36. Mach (Měkýš), 40. Kelner (Krutil, Ovšák) – 4. Škumát (Mičulka, Kabeláč), 24. Uhlár (Brynecký), 26. Uhlár (Brynecký, Zdeník), rozhodující nájezd Uhlár. Vyloučení: 9:7, využití: 2:0, oslabení: 1:0, poměr střel: 33:32, diváci: 515.

HC Frýdek-Místek: Láníček – Gajda, Krutil, Ovšák, Ferenc, Mĕkýš, Tomis, Teper, Kudláček, Gogolka, O. Sluštík, Kelner, P. Slovák, Rozum, Škatula, Mach, Kopún, J. Sluštík, J. Slovák, Jakubowski, Mamula. Trenér: Vavrečka.

HK Nový Jičín: Šrámek – Mičulka, Andrýsek, Kabeláč, Pargáč, Skyba, Brynecký, Hruška, Skaloš, Martinčík, Vašut, Ohera, Hradil, Macháček, Fišera, Škumát, Zedník, Foltýn, M. Chvostek, Uhlár. Trenér: Handl.