Budějovice ovládly zápas s Třincem

TŘINEC – V předehrávce 24. kola hokejové extraligy přivítal Třinec třetí tým tabulky České Budějovice. Hosté nenechali nic náhodě a potvrdili roli favorita výhrou 6:3.

23.11.2007

Gólman Turek vyráží střelu.Foto: DENÍK/Jaroslav Sýbek

Oceláři Třinec - Mountfield České Budějovice 3:6 (0:1, 1:4, 2:1)

Budějovice otevřely skóre v 8. minutě, kdy po vyloučení domácího Tomíka za hákování využil početní převahu Šimánek. Do konce první třetiny už branka nepadla a do šaten odcházeli hokejisté Českých Budějovic s jednobrankovým vedením.

Na začátku druhé dvacetiminutovky sice domácí díky přesilové hře vyrovnali, kolenem usměrnil puk do sítě Tomík, avšak jejich radost trvala pouze devatenáct vteřin. Na vyrovnávací gól Třince bleskově odpověděl Kůrka, jenž překvapil brankáře Čechmánka střelou mezi jeho betony.

V 33. minutě pojistil vedení svou dorážkou po vyražené střele Sičáka Mertl. S dvoubrankovým vedením však druhou třetinu Budějovice nekončily. V 36. minutě se puk po vypálení odrazil od brusle Mertla za brankovou čáru. Gól byl uznán až po videozáznamu.

Další kotouč lovil Čechmánek ze sítě o tři minuty později po blafáku hostujícího Květoně. Do poslední třetiny nastoupil Třinec bez gólmana Čechmánka, kterého vystřídal Vojtek. Domácí udeřili ve 46. a 53. minutě, kdy brankáře Budějovic Turka překonal Skořepa a poté Seman. Poslední slovo však měli hosté. Výhru 6:3 pečetil Hudec.

Branky: 24. Tomík (Pácal), 46. Skořepa (Pácal), 53. D. Seman (D. Květoň) - 8. Šimánek (Kůrka), 24. Kůrka (Veselý), 33. Mertl (Sičák), 36. Mertl (Hudec), 39. L. Květoň (Toman), 57. Hudec (Toman).

S bagrem a hráběmi na pstruhy. Ryb pak přibylo

Ochránci přírody společně s lesníky a rybáři vytvořili v Beskydech umělá trdliště a školky pro pstruhy.

Čtyřleté děvčátko v Jablunkově vypadlo ze třetího patra

U vážně zraněného dítěte v Jablunkově, které vypadlo z okna, zasahovaly v pátek vpodvečer posádky zdravotnické záchranné služby.

Na náměstí Svobody stavbaři dokončují stavbu nové kašny

Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku již brzy ozdobí nový prvek.

AKTUALIZUJEME

Vlak smetl na přejezdu mezi Baškou a Pržnem auto, řidička zemřela

Neštěstí se stalo v pátek dopoledne na železniční trati mezi Baškou a Pržnem. Vlak tam na železničním přejezdu na dolním konci Pržna smetl auto.