Orli vyhnali Čechmánka z branky

Znojmo - Horší premiéru čekal málokdo. Znojemští hokejisté si v prvním zápase nového ročníku extraligy vydatně zastříleli a Třinec porazili vysoko 6:3.

10.9.2008

Ilustrační foto - hokej.Foto: Miloš Šálek

Orli nastoupili na led v červených retro dresech, které měly připomenout jubilejní desátou sezonu v nejvyšší soutěži. A přinesly jim štěstí. „Hrálo se v nich skvěle, určitě to byl dobrý nápad. Asi budeme tlačit na vedení, abychom v nich hráli pořád, když nám přinesly štěstí,“ usmíval se po zápase znojemský útočník Radek Haman, který včera načal také jubilejní desátou sezonu ve znojemském dresu.

Právě osmatřicetiletý Haman se postaral o ůvodní gól zápasu. ve 27. minutě nahrával před branku a jeden ze třineckých obránců srazil kotouč bruslí za záda brankáře Čechmánka. A když se o pět minut později trefili v rozmezí 27 vteřin Mojžíš a Svoboda, měli Orli zaděláno na vítězství.

Haman se podepsal i pod Svobodovu branku. Vyhrál buly svému křídlu přímo na hokejku a Čechmánek neměl nárok. „Snažil jsem se to poslat dozadu a Jarda to dobře trefil, povedlo se to,“ liboval si Haman.

Třinci se krátce po začátku třetí třetiny povedlo snížit díky Peterkovi, který proměnil trestné střílení. Ale než se stačili Oceláři nadechnout, Erat s Kotaškou jim zasadili další údery.

To už nevydržel třinecký gólman Roman Čechmánek a nechal se vystřídat. „Domácí nás přehrávali v důrazu, soubojích o kotouč i v důslednosti zakončení. Snažili se hrát přímočaře a vyplatilo se jim to,“ komentoval výkon svého mužstva třinecký kouč Antonín Stavjaňa.

Oceláři ještě dvakrát snížili, ale výstavní šestá branka po akci Svobody s Pláškem jim definitivně vzala naději.

„Když jsme se nadechovali, přišla nějaká chyba a srazila nám vaz. Do pátku musíme tyhle neduhy odstranit,“ uvedl Stavjaňa.

Orli inkasovali ve třetí třetině tři góly, přesto mohli být spokojeni. „Z mužstva byla cítit velká bojovnost a chut. Byli jsme důraznější v zakončení a vítězství bylo zasloužené,“ pochvaloval si asistent hlavního kouče Orlů Radima Rulíka Václav Baďouček. „Nepřipustili jsme žádné drama, i když jsme Třinec nechali snížit,“ dodal.

Znojmo – Třinec 6:3 (0:0, 3:0, 3:3)

Branky a nahrávky: 27. Haman (Plášek), 32. Mojžíš (Růžička, Kotaška), 32. Svoboda (Haman), 46. Erat (Dopita), 48. Kotaška, 49. Plášek (Svoboda) – 44. Peterek, 49. Martynek (Peterek), 50. Kováčik (Moravec).

Muž zápasu: Plášek

Rozhodčí: Šindler – Bryška, Chytil.

Vyloučení: 4:8.

Využití: 1:0.

V oslabení: 0:1.

Diváci: 2597.

Třinec: Čechmánek (48. Vojtek) – Výtisk, Sekeráš, Seman, Malec, Gureň, Andersons – Balej, Moravec, Kováčik – Tomík, Peterek, Martynek – Květoň, Polanský, Polák – Hampl, Zeliska, Pavelek. Trenér: Stavjaňa.

Autor: Kryštof Ženatý

10.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Následky požáru dřevěného kostela v Gutech.
10

Soud v případu požáru kostela rozhodl o stížnosti na vazbu

Lepší autobusy i služby? Dopravu čekají změny

Ve městě otevřel první barbershop

Pánské holičství, ve kterém zákazníkům oholí vousy břitvou, udělají peeling obličeje a k tomu přidají prémiový alkohol. Takhle to vypadá v Retro Barbershopu, který můžou zájemci od začátku srpna najít ve Frýdku na třídě T. G. Masaryka.

Den D se přiblížil. Ve čtvrtek se rozhodne o osudu OKD

Karvinsko – Už ve čtvrtek se sejdou věřitelé společnosti OKD, která je od loňského května v insolvenci, aby rozhodli o osudu největší těžební firmy v zemi a tím i budoucnosti jejích zaměstnanců.

Zraky lidí poutal k obloze obrovitý nákladní letoun Ruslan

Hluk čtyř motorů letounu blížícího se k přistání na ostravském letišti poutal k obloze zraky lidí na trase od Opavy přes Bílovec, Frýdek-Místek, Havířov, Šenov či Ostravu.

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Práce na výměně horkovodního potrubí společnosti v lokalitě ulic Vrchlického a ČSA v Místku opět omezí autobusovou dopravu.