HC Frýdek-Místek – HC Břeclav 4:3 (0:0, 1:2, 2:1 – 1:0) pp

Domácí fanoušci se po dlouhých pěti letech opět dočkali druholigového hokeje. Nováček si v minulém kole vyšlápl na ambiciózní celek Vsetína, takže spousta frýdecko-místeckých fanoušků žila v očekávání, jak si jejich miláčci povedou v domácí premiéře s Břeclaví.

Po představení hráčů a symbolickém zahájením utkání se mohlo začít. Od úvodních vteřin byl cítit tlak domácích hokejistů, kteří se snažili dobýt branku soupeře, avšak marně. Sérii přesilovek totiž domácí nedokázali zužitkovat. Ve 13. minutě putovali na trestnou lavici dva domácí hokejisté, ale hosté až na pár střel, které jim pokryl brankář Polonyi, nic víc nevymysleli.

Ve druhé části hry viděla osmistovka přítomných diváků vyrovnanou partii. Na začátku 26. minutě se domácí konečně prosadili, když hostujícího brankáře překonal Machálek po souhře s Gelačákem a Martinkem. Vedoucí branka nastartovala domácí příznivce, kteří vytvořili hokejistům výbornou atmosféru. Tu ale ještě do konce druhé třetiny otupily dva hostující zásahy. Nejprve v polovině 36. minuty vyrovnal Mráz a vzápětí po Sztefkově vyloučení Břeclavští trestali už po osmi vteřinách zásluhou Kýhose. Do závěrečné fáze šli Frýdečtí s jednobrankovým mankem.

Začátek třetí třetiny vyšel lépe hostujícímu celku. To Prachař přesně mířenou střelou nedal Polonyimu šanci. Ztráta dvou branek ale nakonec pro domácí nic neznamenala. Ve 46. minutě snížil v přesilové hře Martiník. Frýdečtí ožili a vyústěním trvalejšího tlaku byla vyrovnávací branka v 50. minutě hry. Tu zařídil Kopáč. Závěr zápasu spíše připomínal již taktickou hru, kdy žádný ze soupeřů nechtěl udělat rozhodující chybu. A jelikož utkání skončilo v základní hrací době nerozhodně přišlo na řadu prodloužení.

To však nemělo dlouhého trvání, jelikož po 72 vteřinách hry se k puku dostal Gelačák, který rozhodl o vítězství domácích 4:3 v prodloužení.

V sobotním odpoledni zajíždí druholigové mužstvo Frýdku-Místku na led do nedaleké Orlové, kde to určitě jednoduché nebude. V domácí Víceúčelové sportovní hale nastoupí pak Frýdek-Místek v sobotu 26. září od 17 hodin a jejich soupeřem budou hokejisté z Uničova.

Branky: 26. Machálek (Gelačák, Martiník), 46. Martiník (Pavlas, Gelačák), 50. Kopáč (Suchý), 62. Gelačák (Martiník, Machálek) – 36. Mráz (Sedláček, Jiří Zapletal), 38. Vladimír Kýhos (Zábranský, Jan Zapletal), 43. Prachař (Čikl). Vyloučení: 6:8, využití: 2:1, diváci: 782.

Frýdek-Místek: Polonyi - Novák, Kudláček, Machálek, Lašek, Bavlšík, Babic, Krutil, Ledvoň, Křivák, Sluštík, Zapletal, Pavlas, Martiník, Gelačák, Suchý, Sztefek, Kopáč, Janečka, Gebauer. Trenéři: Tomáš Špaček a Miroslav Kameník, vedoucí: Libor Langer.

Ve 3. kole proti sobě nastoupí: Vsetín – Blansko, Břeclav – Přerov, Orlová – Frýdek-Místek, Uničov – Nový Jičín, Prostějov – Opava, Hodonín – Val. Meziříčí.

2. kolo: VSK Technika Blansko – SHK Hodonín 3:9, HC Bobři Valašské Meziříčí – HK Jestřábi Prostějov 4:3, HC Slezan Opava – HC Uničov 4:3 (po sam. nájezdech), TJ Gedos Nový Jičín – HC Orlová 4:7, HC Frýdek-Místek – HC Břeclav 4:3 (po prodloužení).