Hokejisté Frýdku-Místku v derby prohráli

Nový Jičín /FOTOGALRIE/ – Los 31. kola II. hokejové ligy, skupiny Východ, připravil pro fanoušky Nového Jičína příjemnou derby podívanou. Na novojičínský led totiž přijel regionální soused, poslední celek tabulky, Frýdek-Místek.

21.1.2010

HC Gedos Nový Jičín - HC Frýdek-Místek.Foto: Deník/Jan Kešelák

HC Gedos Nový Jičín - HC Frýdek-Místek 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Po vyrovnané první části přišlo rozhodnutí v prostřední části. Derby začalo pěkně svižně. Křesťan poslal hostující celek do vedení na začátku 2. minuty, ale na jejím konci bylo již srovnáno. To Pavlačka rozradostnil domácí fandy – 1:1. Poté byla hra v režii obou brankářů, pro které bylo toto utkání derby s velkým D. Vždyť frýdecko-místecký Šrámek působil dvě sezony právě v Novém Jičíně.

Rozhodující se ukázala být druhá část, přesněji, polovina zápasu, kdy padly čtyři branky. Brankové hody odstartoval ve 29. minutě Toman – 2:1. Ve 31. minutě zvýšil Šimo a druhotřetinový hattrick domácích uzavřel ve 33. minutě Skaloš – 4:1. Brankový příděl druhé části uzavřel minutu na to hostující Krutil - 4:2.

Poslední část byla spíše ve znamení přesilových her. Přestože hosté šli dvakrát do třech, Šrámek v kase nováčka soutěže z Frýdku-Místku čaroval. Na domácího Skaloše ale nakonec žádná kouzla neplatila, když v 55. minutě uzavřel brankový účet zápasu – 5:2.

Branky a nahrávky: 2. Pavlačka (Šimo, Pa. Hruška), 29. M. Toman (O. Sluštík, Petružálek), 31. Šimo (O. Sluštík, Gulda), 33. Skaloš (Macháček, Bacul), 55. Skaloš (Macháček, Bacul) – 2. Křesťan (Maruna, Martiník), 34. Krutil (Gebauer, J. Sluštík), vyloučení: 4:8, využití: 1:0, poměr střel: 50:33.

HC Frýdek-Místek: Šrámek - Kudláček, Vajda, Krutil, Slavík, Buček, Hanousek - Martiník, Gebauer, Sluštík - Mocek, Křesťan, Maruna - Slovák, Štochl, Kopáč - Pavlas, Merta. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

Ostatní výsledky 31. kola: HC Uničov - VSK Technika Blansko 5:3 (2:1, 1:2, 2:0), HK Jestřábi Prostějov - HC Orlová 2:3pp (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1), SHK Hodonín - HC Břeclav 3:1 (0:0, 1:0, 2:1), HC Bobři Valašské Meziříčí - VHK Vsetín 3:2 (2:0, 1:1, 0:1), HC Slezan Opava - HC Zubr Přerov 2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1).

Lilo jako z konve, vyhrála Anouska Koster

Sesuv půdy vlivem vytrvalých dešťů u dálnice D48 směrem na Český Těšín.
AKTUALIZUJEME
70

Mezi Frýdkem-Místkem a Českým Těšínem voda poškodila dálnici

Podchod v Místku se obléká do nových barev

Ponuré zdi frýdecko-místeckých podchodů začínají rozzařovat tematické malby pouličních umělců, takzvaných street artistů.

Region - Podívejte se na miminka, která se narodila v posledních dnech na Frýdecko-Místecku a Třinecku.

Městu došla trpělivost, zavře problémovou ubytovnu v Místku

Frýdek-Místek - Obyvatelé města si budou moci oddechnout. A to převážně ti, kteří bydlí v lokalitě kolem areálu bývalých kasáren, kde musí denně řešit neukázněnost slabé sociální vrstvy bydlící v ubytovně s příznačným názvem Frýdek Místek. Ta má být totiž dle informací magistrátu po šesti letech provozu zrušena.