LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek-Místek 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Hned v první minutě odvetného souboje musel čelit hostujíc gólman Vašut první velké šanci domácích. To Zachar naštěstí nedokázal umístit puk za záda hostujícího brankáře. Na začátku 3. minuty pálil Čuřík a jeho střela trefila jednoho z hostujících obránců a bylo to 1:0. Úvodní branka domácí tým nakopla. V 8. minutě vyslal Peštuka další střelecký pokus, Vašut puk jen vyrazil před sebe a pohotový Šimo zvyšoval na 2:0. Velkou příležitost na zkorigování nepříznivého stavu měli hosté na začátku 10. minuty. To rozhodčí poslal za katr nejprve Stříteského, o chvíli později obdržel menší trest Peštuka. V početní výhodě byl neblíže gólu Sluštík, jenže jeho střela skončila na tyči. Domácí oslabení přežili a naopak ve 13. minutě zvyšoval Stejskal již na 3:0.

Také druhou dvacetiminutovku načali lépe domácí hokejisté, kteří po 71 vteřinách hry zvýšili na rozdíl čtyř branek. To Šimo dokázal zpracovat nahrávku od Čuříka. Na konci 24. minuty putoval na trestnou lavici hostující Kotásek a jeho vyloučení potrestal Duba. Hosté se dočkali až ve 37. minutě, když Slípek dostal před brankou soupeře příliš prostoru a střelou pod břevno snížil na 5:1.

V závěrečné třetině už toho tolik k vidění nebylo. Obě mužstva několikrát prověřila brankáře, kteří však byli pozorní. „Z Prostějova máme již nějakou dobu trauma. Loni jsme s nimi třikrát prohráli v přípravě, pak třikrát vysoko v soutěži a až poslední zápas v základní části jsme konečně vyhráli. Je fakt, že na Prostějov moc neumíme,“ přiznal po utkání trenér hostí Michal Piskoř.

Domácí kouč Petr Zachar mohl být hlavně s první polovinou zápasu spokojený. „S Frýdkem budeme hrát hned třetí zápas sezony, takže to je pro nás psychická výhoda. Začátek byl v naší režii, od druhé třetiny jsme začali míchat sestavou, zahráli si všichni hráči, a pak už je těžké kluky donutit ke stoprocentní koncentraci,“ konstatoval domácí trenér.

Branky a nahrávky: 3. Čuřík, 8. Šimo (Peštuka), 13. Stejskal (Zachar), 22. Šimo (Čuřík), 25. Duba (Paška) – 37. Slípek (Balcar). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0.

Frýdek-Místek: Vašut (30. Vašíček) - Vajda, Kudláček, Matzke, Razska, Kocůrek, Trubka, Kotásek, Sluštík, Štubňa, Čára, Štochl, Vopálka, Matýsz, Bartoš, Kalina, Slípek, Balcar. Trenér: Michal Piskoř.

Hned na druhý den hostili frýdecko-místečtí hokejisté na svém ledě korejský výběr High 1. Po vyrovnaném průběhu rozhodl soupeř o svém vítězství v závěrečné části.

HC Frýdek-Místek - High 1 (Korea) 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)

Hosté se do frýdeckých hokejistů obuli hned od začátku. Několik šancí stačil ještě Taťák zlikvidovat, na střelu An Huyn-Mina ze 4. minuty ale již nestačil. Další změnu skóre přinesla až druhá třetina. To v oslabení ujel Smith, který nedal Taťákovi šanci – 0:2. Ještě v téže přesilové hře domácí přeci jen snížili, autorem branky byl Slovák. Poté byly k vidění šance na obou stranách. Jednu takovou využil hostující Keno Miroki, takže ve 29. minutě to bylo opět rozdílem dvou branek - 1:3. V čase 35:19 usedl na trestnou lavici Smith a domácí diváky potěšil Galajda, který snižoval na 2:3. Za tohoto stavu skončila také druhá třetina.

Také úvod třetí části hry domácí zaspali, když se podruhé v zápase prosadil Smith. Domácí poté postupně sevřeli svého soupeře do své obranné třetiny, gólman Lee-One však prokázal své kvality. Korejský výběr o svém zaslouženém vítězství rozhodl dvě minuty před koncem utkání, když Keno Miroki pečetil na konečných 5:2.

K dalšímu utkání se vydají Piskořovi svěřenci v úterý 24. srpna, a to na druholigový led do nedaleké Orlové, kde zápas začíná v 18 hodin. „Zápas se mi líbil. Dokázali jsme se soupeři přizpůsobit, takže to byl zápas nahoru dolů. Pro naše mladé kluky to byla obrovská škola. V naší sestavě se objevilo několik nových jmen z vítkovické juniorky, který chceme využívat na střídavý start. Jedná se o Taťáka, Slavíka, Maliníka a Slováka,“ prozradil frýdecko-místecký trenér Michal Piskoř.

Branky: 23. Slovák (J. Sluštík, Galajda), 37. Galajda (Mintěl) – 4. An Huyn-Min (Tim Smith), 21. Tim Smith (An Huyn-Min), 29. Keno Miroki (Lee Yang-Jun), 41. Tim Smith (Yamada Keya, Jim Jackson), 58. Keno Miroki (An Huyn-Min). Vyloučení: 5:4, využití: 1:0, v oslabení: 0:1, diváci: 347.

Frýdek-Místek: Taťák - Krutil, Mintěl, Vajda, Slavík, Matzke, Raszka, Kocurek, Trubka, O. Sluštík, Kolařík, Bartoš, Kotásek, J. Sluštík, Štubňa, Galajda, Maliník, Slovák, Čára, Štochl, Matysz. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.