Po třech důležitých výhrách na ledě soupeře si Frýdečtí totiž připsali další tři cenné body, když v domácí hale Polárka udolali ústecký Slovan 4:2.

Třetí vzájemný duel se silně podobal tomu prvnímu. Domácí rysi znovu do zápasu vlétli a svou aktivitou drželi hostující hráče na dostřel od své branky. Leč s koncovkou si frýdecko-místecká parta nemohla poradit. A tak není divu, že se k první přestávce vydala obě mužstva za bezbrankového stavu.

Důležitým momentem zápasu byl úvod druhého dějství, kdy se domácí museli bránit dvojnásobné přesile. S vypětím všech sil, ale také i díky zákrokům dobře chytajícího gólmana Šimbocha, se jim to nakonec podařilo. První změnu skóre tak přinesla až 27. minutě. Rostoucí aktivita hostujícího Slovanu byla odměněna pohotovou dorážkou světového šampióna v in-line hokeji Marka Loskota – 0:1.

Odpověď domácích? Ta nejlepší!

V polovině utkání napřáhl vítkovický bek Kovář momentálně působící ve frýdecko-místeckých barvách, hostující gólman Soukup jeho ránu nezkrotil a Chmielewski prokázal, že je nejproduktivnějším hráčem domácího celku – 1:1. Sotva utichla radost na frýdecké straně, šli hosté kvůli Gengelově provinění do čtyř. Početní výhodu pak Juříkovic parta zužitkovala po osmatřiceti vteřinách povedenou dělovkou obránce Matyáše – 2:1. „Ústí nastartovala ta dvojnásobná přesilovka. Začátek zápasu jsme měli přitom solidní, pak už to bylo ale z naší strany laxní, což se nám vymstilo. Bylo hodně důležité, že jsme se dokázali vrátit do utkání," komentoval dění na ledě trenér Marek Malík. Ani jemu ale hosté radost neudělali, jelikož domácí družina se z vedení radovala pouhých 14 vteřin. Laxnost rysů dokázal trestat pohotový Poulíček.

Pokud první vzájemný duel rozhodla třetí pasáž, nejinak tomu bylo i tentokrát. Směr ke třem bodům načaly domácí mladé pušky. Přesněji Ondřej Kovařčík, který ve 48. minutě krásně vymetl pavučinu ústecké branky a Lukáš Jašek, ten zase těžil ze správně načasované přihrávky od obránce Štebiha. Frýdečtí tak potvrdili vzrůstající formu, naopak Slovan se ani tentokráte nedočkal svého prvního vítězství v řádné hrací době na ledě soupeře. „Jsme rádi, že jsme potvrdili takovou stávající naší výkonnost a hlavně lepší výsledky. I když s úvodem prostřední části spokojeni být nemůžeme. Tam jsme se dopustili zbytečného útlumu, který nás provázel již v první čtvrtině soutěže. O přestávce jsme si ale vše s hráči vyříkali a následně se kluci zvedli a semkli se. Ta třetí třetina byla již hodně podobná zápasům, které jsme odehráli teď venku," řekl ke střetnutí Marek Malík.

Potvrdit skvělé výsledky budou chtít rysi na ledě přerovských Zubrů, kde se v místní MEO Aréně hraje v sobotu 3. prosince od 17 hodin.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – SLOVAN ÚSTÍ N. L. 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 30. Chmielewski (Kovář, Pechanec), 33. Matyáš (Kania, Pechanec), 48. O. Kovařčík (Jašek, Kania), 54. Jašek (Štebih, M. Kovařčík) - 27. Loskot (Gengel), 33. Poulíček (Vágner, Melka). Rozhodčí: Doležal - Zídek, Polák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1479.

Frýdek-Místek: Šimboch - Adámek, Kania, Matyáš, Michal Roman, Štebih, Kovář, Jáchym - Klimša, Pechanec, Chmielewski - Franek, Cienciala, Růžička - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Jašek - Christov, Miloš Roman, Samiec. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.