Hokejisté klesli po porážce na poslední příčku

Frýdek-Místek – Břeclavští Lvi byli o minulé středě dalším soupeřem druholigových hokejistů Frýdku-Místku. Hosté se na jihu Moravy představili v kompletní sestavě, přesto se z těsného vítězství radovali Břeclavští.

6.11.2009

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ivo Dudek

HC Břeclav – HC Frýdek-Místek 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Ve 13. kole druholigové soutěže hokejistů chtěli hostující hráči na břeclavském ledě uspět. Od počátku střetnutí ale měli více navrch domácí, kteří se neustále tlačili před branku Radima Vašíčka, který však statečně odolával. Na konci 14. minuty se ale Břeclavští ujali díky přesnému zakončení Bokroše vedení 1:0. O minutu později byli hosté velice blízko vyrovnání, jenže Žurek se štěstím zastavil puk těsně před brankovou čárou. Vzápětí měli Frýdečtí možnost dvojnásobné přesilovky, tu však bohužel nezužitkovali.

Druhá třetina přinesla ze začátku hodně nepřesností na obou stranách. Ve 24.minutě mohli domácí zvýšit své vedení, když hráli s jedním mužem v poli navíc, ale na Vašíčka nevyzráli. Tlak hostí po vyrovnávací brance narůstal. V polovině 39.minuty si hostující trenér Michal Piskoř vzal oddechový čas, aby své svěřence upozornil na chyby. Jeho slova si vzali hráči k srdci a v poslední minutě druhé třetiny zasypali domácího brankáře několika nepříjemnými střelami. Druhou třetinu vyhráli hokejisté Frýdku-Místku 1:0 a po čtyřiceti minutách hry tak svítil na ukazateli skóre nerozhodný stav 1:1. „Ve druhé třetině jsme přestali bruslit a mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám, což se nám také vymstilo,“ řekl k druhé části zápasu nový hlavní kouč Břeclavi Bohumil Prachař.

Rozuzlení dramatu přineslo až závěrečné dějství. V polovině 48. minuty vrátil vedení na stranu Lvů domácí kapitán Sedláček. Hosté však zbraně nesložili a šest minut před koncem třetí třetiny srovnal na 2:2 Martiník. Dělbu bodů pak odmítl jeden z nejzkušenějších domácích borců Tomáš Kárný, který pouhé dvě minuty před závěrečnou sirénou propasíroval puk za záda bezmocného Vašíčka. Tři důležité body tak získalo mužstvo z Břeclavi. „První a třetí třetina byla podle mě jakž takž dobrá a myslím si, že jsme si to vítězství konečně zasloužili. Štěstí se v závěru přiklonilo na naší stranu, snad jsme to vše konečně zlomili,“ radoval se po utkání domácí trenér Prachař. Jeho protějšek Michal Piskoř hodnotil utkání takto: „Odehráli jsme zápas, který byl vyrovnaný. Vždy jsme dotahovali vedení domácích a ve chvílích, kdy jsme Břeclav přehrávali, a nebo byl stav nerozhodný, zaúřadoval hlavní rozhodčí, který nás poslal do tří. I přesto, že jsme vyrovnali, tak v závěru utkání jsme díky vlastní nedisciplinovanosti inkasovali třetí branku, která rozhodla o výsledku utkání.“

Hokejisté Frýdku-Místku si tak s břeclavským soupeřem prohodili postavení v druholigové tabulce a s osmi body jsou tak Piskořovi svěřenci na nelichotivém posledním místě.

V sobotupřivítají hokejisté Frýdku-Místku na domácím ledě vedoucí Orlovou. Zápas začíná ve VSH od 17 hodin.

Branky: 14. Bokroš (Karný, Mráz), 48. Sedláček (Prachař, Popela), 58. Karný (Bokroš) – 36. Gebauer (Sluštík), 54. Martiník (Sluštík, Pavlas). Vyloučení: 7:12, navíc Pelikovský a Novák 10 minut (oba FM), využití: 1:0, diváci: 152.

Frýdek-Místek: Vašíček - Pelikovský, Bavlšík, Novák, Lašek, Krutil, Babic, Ledvoň, Kudláček, Gelačák, Martiník, Kostelňák, Pavlas, Sluštík, Sztefek, Mocek, Kopáč, Gebauer, Merta, Křivák, Herman. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník, vedoucí: Libor Langer.

Další výsledky 13. kola: Hodonín – Blansko 8:2, Prostějov – Val. Meziříčí 4:5 (prodl.), Uničov – Opava 5:1, Orlová – Nový Jičín 7:1, Vsetín – Přerov 7:3. (mar)

6.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Devatero originálních adventních trhů

S blížícími se Vánocemi zaplavují náměstí evropských měst stánky s rozmanitými vánočními dárky, dekoracemi i místními specialitami. Ne všechny adventní trhy ale nabízejí tu samou atmosféru. Vánoční atmosféra se dá zažít i za polárním kruhem, pod zemí či na vodě, zjistil hotelový vyhledávač trivago.cz.

Sbírka pomůže dětem

Knihovna Třinec tradičně pořádá sbírky na pomoc potřebným a tento rok tomu nebude jinak. V prosinci může veřejnost přispět na materiální sbírku pro děti z Dětského domova ve Frýdku-Místku.

Kino Petra Bezruče? Ve hře jsou i jiné varianty než oprava

Frýdek-Místek - Roky už se o tom mluví, ale stále není jasno bude se kino Pera Bezruče opravovat, nebo ne? Po zářijovém jednání zastupitelstva se projekt ocitl ve „vzduchoprázdnu", kde v podstatě zůstal i po včerejším zasedání. O jeho osudu by se mělo rozhodnout na přelomu ledna a února.