Lvi sice v přesilovce zásluhou Zítky snížili a rázem přestali mít ze Severomoravanů přehnaný respekt. Zjednodušili hru a aktivním přístupem drželi dlouho puk od své brány. Ve druhé třetině domácí spálili několik možností na vyrovnání, Frýdek je pak vytrestal v přesilovce a dokonce i v oslabení. Závěrečná perioda se již hrála pod taktovkou hostujícího celku, který první část soutěže uzavřel vysokým vítězstvím v poměru 7:2. „Měli jsme výborný vstup do utkání, díky kterému jsme se brzy ujali dvoubrankového vedení. Poté jsme ale ve výkonu polevili, což domácí potrestali brankou v přesilovce. V další části zápasu jsme už ale znovu byli lepší a při šancích domácího týmu nás podržel brankář Šimboch," hodnotil duel frýdecko-místecký trenér Jiří Juřík.

Druhou čtvrtinu základní části rozehrají hokejisté Frýdku-Místku na ledě valašskomeziříčských Bobrů, a to zítra od 18 hodin. Do domácí haly Polárka se půjde na hokej v sobotu 24. října. Duel s Moravskými Budějovicemi začíná v 17 hodin.

HC LVI BŘECLAV - HC FRÝDEK-MÍSTEK 2:7 (1:2, 0:2, 1:3)

Branky: 15. J. Zítka (Nováček, Dittrich), 48. Uhlík (Flora) – 1. Franek (Kowalczyk, Christov), 4. Christov (Franek, Jeník), 28. Luka (Piecha, Kowalczyk), 32. Piecha (Luka), 48. Luka (Cienciala), 55. Luka (Piecha, Kowalczyk), 59. Cienciala (Luka, Kowalczyk). Rozhodčí: Held – Maťašovský, Otáhal. Vyloučení: 6:7, využití: 1:3, oslabení: 0:1, diváci: 142.

Frýdek-Místek: Šimboch – Kowalczyk, Dresler, Jeník, Adámek, Krutil, Kvapil, Polák - Luka, Rufer, Christov – Chmielewski, Klimša, Matuš – Schwarz, Franek, Jaroš – Cienciala, Sonnek, Piecha. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.
Další výsledky 11. kola: Kopřivnice – Nový Jičín 3:6, Mor. Budějovice – Karviná 7:0, Opava – Technika Brno 3:2 po prodl., Hodonín – Vsetín 6:3, Val. Meziříčí – Poruba 5:4.