Hokejisté si snadno poradili se Vsetínem

Frýdek-Místek - Vítězným duelem nad hosty ze Vsetína zakončili frýdecko-místečtí hokejisté první polovinu úvodní části druholigové soutěže.

2.11.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník/Ivo Dudek

HC FRÝDEK-MÍSTEK – VHK VSETÍN 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Domácím náramně vyšel vstup do utkání, když již po jedenácti vteřinách hry zužitkoval Kolařík přihrávku od Rozuma a Frýdek nad svým soupeřem vedl. Spolupráce těchto dvou domácích hokejistů přinesla své ovoce i na začátku druhé třetiny. Tentokráte se Kolařík trefil po devatenácti vteřinách od úvodního buly.

Domácí hokejisté byli i nadále lepší a neustále zaměstnávali brankáře Plška. Ve 31. minutě našel Gajda rozjetého J. Sluštíka, který střelou od modré vymetl pavučinu v pravém horním rohu Plškovy branky. Další změnu skóre přinesla 36. minuta. To se do listiny střelců zapsal domácí Bartoš. Po čtvrté obdržené brance došlo u hostujícího celku ke střídání brankářů. Ani střídající Hromada rozjetý domácí celek nezastavil. V čase 37:00 dokončil svůj hattrick Kolařík a domácí vedli již 5:0.

Jiskřičku naděje se snažil vykřesat hostující D. Tesařík, který v 55. minutě potrestal vyloučení Mintěla. Domácí však žádné drama nepřipustili, když po dalších 28 vteřinách upravil Gajda na konečných 6:1. Frýdečtí si tak připsali na své konto druhé vítězství, což je vyneslo na vytouženou dvanáctou příčku tabulky.

Další utkání čeká na hokejisty Frýdku-Místku ve středu 3. listopadu, kdy se od 18 hodin představí opět na domácím ledě. Soupeřem budou hokejisté opavského Slezanu.

Branky: 1. Kolařík (Rozum, Mintěl), 21. Kolařík (Rozum, J. Sluštík), 31. J. Sluštík (Gajda), 36. Bartoš (O. Sluštík, Kudláček), 37. Kolařík (Rozum, J. Sluštík), 55. Gajda (Štochl) – 55. D. Tesařík (Zavrtálek). Rozhodčí: Šutara, vyloučení: 9:10 navíc Krutil a J. Sluštík 10 minut (oba FM), využití: 0:1, diváci: 351.

Frýdek-Místek: Polonyi – Krutil, Hartmann, Gajda, Kudláček, Matzke, Mintěl, Rozum, Kolařík, O. Sluštík, Kopáč, Čára, J. Sluštík, Částečka, Kotásek, Štochl, Bartoš, Štubňa. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

Další výsledky 15. kola: HC Uničov – HC Břeclav 3:4, Technika Brno – Opava 5:1, HC Havířov – Nový Jičín 3:1, Šumperk – HC Orlová 5:1, Uherské Hradiště – Přerov 1:8, Valašské Meziříčí – Hodonín 6:5 po sam. nájezdech.

(mar)

2.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Nové jízdní řády zruší některé spoje

Od zítřka vstoupí v tuzemsku v platnost nové jízdní řády. Změny se dotknou také cestujících na autobusových linkách na Frýdecko-Místecku.

Lokalita za železniční tratí v třineckých Lyžbicích ožívá

Třinec - Včera ráno tam byla otevřena prodejna Kaufland s parkovištěm o kapacitě 314 míst, zároveň se upravilo okolí a příjezdová komunikace včetně kruhového objezdu. Navíc už od neděle 11. prosince budou do této části jezdit i autobusy MHD: nová zastávka má název Lyžbice, za tratí.

Prezident klubu je u soudu, podvod odmítá

Podezřelými machinacemi, které se měly dít v mládežnickém hokejovém klubu HC Frýdek-Místek, se v pátek 9. prosince začal zabývat frýdecko-místecký okresní soud.