V sedmé minutě mohl otevřít skóre zápasu Nouza, ale v samostatném úniku se k němu stihl vrátit na poslední chvíli obránce. Třinec nebral varování vážně, a tak když nechal o minutu před Dubou volného Fabuše, nemohl se nic divit, že prohrává 0:1. Boleslav pokračovala v aktivní hře, kterou paradoxně přibrzdila až její nevalně sehraná přesilovka.

To první třinecká přesilovka se datovala až do druhé dvacetiminutovky a načal jí nebezpečnou střelou domácí Macho. Pak ale Hudec našel přesnou přihrávkou Poláka, který mnoho snazších gólů v kariéře nedal. Po hříchu to byla ale jediná situace druhé třetiny, která stála za zmínění. Po vyrovnání hra upadla a kromě náznaků žádné větší šance k vidění nebyly.

A také druhá přesilovka Ocelářů skončila gólem. Polanský našel nádhernou křížnou přihrávkou Kohna, jenž mířil přesně. Na tahu byla Boleslav a odpověď si připravila bleskovou. Neuběhla ani minuta, když se před Dubu proháčkoval Divíšek a ač faulovaný zasunul kotouč k levé tyčce.

Zápas nakonec dospěl až do prodloužení. Jeho úvod ovlivnilo vyloučení Divíška, ale oslabení tentokrát Boleslav přežila bez úhony. Oba týmy mohli rozhodnout po chybách soupeře. Žabkovo nahození usměrnil do vlastní klece rukavicí Krajíček, Valentovo zaváhání u mantinelu hosté naštěstí nevyužili.

Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž se třikrát prosadil třinecký Vojtěch Polák, zatímco za Boleslav uspěl dvakrát Vrbata.

BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec 2:3 SN (1:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Fabuš (Lehikoinen), 47. Divíšek – 23. Polák (Hudec, Bonk), 46. Kohn (Polanský, Růžička), RN Polák Rozhodčí: Minář, Mikula – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 3220. Nejlepší hráč: Vojtěch Polák

Mladá Boleslav: Valent – Jindra, Lehikoinen, Hay, Marušák, Macháček, Duben, Žabka – Boháč, Divíšek, Nouza – Pabiška, Macho, Fabuš – Matějovský, Vrbata, Bahenský – Handlovský, Gajovský, Milroy – Loskot. Trenér: Tlačil
Třinec: Duba – Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Krajíček, Cartelli, Vágner, Hrabal – Kohn, Květoň, Růžička – Adamský, Peterek, Polanský – Varaďa, Bonk, Polák – Mičulka, Hampl, Havel. Trenér: Marek