Začátek utkání lépe vyšel hostům v bílých dresech. Ti se dokázali prosadit hned z první přesilové hry, kdy domácího gólmana překonal Klimša. Ještě radostněji bylo na frýdecko-místecké střídačce v 17. minutě, to na 2:0 zvyšoval Růžička. Uklidněné do hostujících řad přinesla branka Chmielewskeho v polovině střetnutí. Mostecký Divíšek pak sice dokázal snížit, mladý útočník Jašek ale v závěru druhého dějství vrátil Frýdku tříbrankové vedení. Zasloužené vítězství pak pečetil v osmé minutě třetí třetiny Jank. „Už jsme takové utkání nesmírně potřebovali, jelikož jsme nechtěli, aby nám soupeři před námi v tabulce odskočili. Zápas se lámal v přesilovkách, ty rozhodly. K výhře nám ale pomohl rovněž i výborný výkon brankáře Šimbocha. Teď nás čekají další těžké zápasy na ledě našich soupeřů, pokusíme se navázat na tohle vítězství," přeje si frýdecko-místecký lodivod Jiří Juřík.

Série venkovních zápasů bude mít pro frýdecko-místecké hokejisty v tomto týdnu pokračování. V pátek se nejprve Juříkovic družina představí v Kadani, o den později se pokusí cenné body vydolovat na ledě Litoměřic.

HC MOST - HC FRÝDEK-MÍSTEK 1:5 (0:2, 1:2, 0:1)Branky: 37. Divíšek (Kubinčák) – 5. Klimša (Chmielewski), 17. Růžička, 31. Chmielewski (Jank, Klimša), 40. Jašek (M. Kovařčík, O. Kovařčík), 48. Jank (Adámek, Růžička) Rozhodčí: Würtherle – Coubal, Toman. Vyloučení: 5:4, navíc Rulík, Havelka (oba M) 5+OT do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 215.
Frýdek-Místek: Šimboch – Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, Jank, Adámek, D. Stránský – Rufer, Cienciala, Klimša – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Pechanec, Miloš Roman – Christov, Růžička. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.