Hokejistům se nedaří, dvakrát prohráli

Frýdek-Místek – Hokejisté Frýdku-Místku dvakrát za sebou vysoko prohráli a v tabulce nyní zaujímají nelichotivou předposlední pozici.

2.11.2009

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Šrubař

JESTŘÁBI PROSTĚJOV - HC FRÝDEK-MÍSTEK 7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

K předehrávce 27. kola zajížděli hokejisté Frýdku-Místku na led do Prostějova. Domácí nastoupili do utkání posilněni hned o sedmici nových hráčů a na ledě se tento fakt i projevil.

Zápas začali Jestřábi daleko aktivněji, branku Kučírka ještě rozhodčí pro posunutí branky neuznal. Jenže vzápětí hosté chybovali a Piluša otevřel skóre zápasu. Hosté pak naráželi na výborného gólmana Sedláře. V 11. minutě domácí podruhé rozjásali své příznivce, když přesilovou hru zužitkoval Holuša.

Domácí, posilněni nejen na hřišti, ale i dvoubrankovým vedením, se nadále tlačili před frýdecko-místeckého brankáře Šrámka. Ve 27. minutě dostal přihrávku do jízdy domácí Novosad a krásnou střelou od modré zvýšil vedení prostějovských hráčů již na 3:0. Následnou akci hostujícího Pavlase zneškodnil domácí brankář zázračným zákrokem lapačkou. Dvě minuty před druhou přestávkou skórují Prostějovští počtvrté. Po chybě hostující obrany se prosazuje Kavulič.

Ani závěrečná třetina již porážku hokejistů Frýdku-Místku neodvrátila. Naopak Jestřábi přidali další tři branky do hostující sítě. Až za stavu 6:0 se prosadil hostující Merta, který tak vstřelil alespoň čestný úspěch hostí.

Branky: 4. Piluša (Kučírek), 11. Holuša (Kavulič), 27. Novosad (Paška), 39. Kavulič (Žajgla, Doseděl), 48. Duba (Novosad), 50. Novák (Kavulič), 55. Novosad (Žajgla, Doseděl) - 51. Merta (Sluštík, Častečka). Vyloučení: 7:7, navíc Martiník trest do konce utkání (FM), využití: 1:0.

Frýdek-Místek: Šrámek (41. Horyl) - Machálek, Kudláček, Pelikovský, Lašek, Krutil, Bavlšík, Babic, Pavlas, Martiník, Lukaštík, Sztefek, Kostelňák, Gelačák, Merta, Sluštík, Janečka, Částečka, Suchý. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – VHK VSETÍN 1:9 (1:2, 0:5, 0:2)

V úvodním kole druholigové soutěže hokejisté Frýdku-Místku překvapivě Lapač vyloupili. Vsetínští si v odvetě počínali již zcela jinak a domácím hráčům pěkně nadělili.

Branky: 10. Krutil (Martiník) – 3. Štraub (Ondráček), 6. Sakrajda (Tomis, Ševčík), 24. Mokrejš (Horák), 29. Mokrejš (Štraub), 34. Ondráček (Štraub, Mokrejš), 35. Mikeš (Ondráček, Vaněk), 35. Ondráček (Mokrejš, Štraub), 41. Ašer, 56. Tomis (Ašer).

Frýdek-Místek: Šrámek, Vašíček - Pelikovský, Kudláček, Machálek, Lašek, Bavlšík, Babic, Krutil, Sýkora, Kostelňák, Sluštík, Mocek, Pavlas, Martiník , Gelačák, Suchý, Sztefek, Kopáč, Lukaštík, Merta. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník, vedoucí: Libor Langer

Další výsledky 2. hokejové ligy (skupina východ): HC Zubr Přerov – VSK Technika Blansko 4:0, HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Uničov 6:5, SHK Hodonín – HK Jestřábi Prostějov 3:2 (pp), HC Nový Jičín – HC Břeclav 7:1, HC Slezan Opava – HC Orlová 4:3 (sn).

Frýdecko-místecké hokejisty čeká i v tomto týdnu dvojutkání. Ve středu se svěřenci trenéra Michala Piskoře představí na ledě poslední Břeclavi, v sobotu 7. listopadu pak přivítají na domácím ledě favorizovaný tým HC Orlová (hraje se od 17 hodin ve VSH). (mar)

2.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

OBRAZEM: Vánoční strom na místeckém náměstí už svítí

Na místeckém náměstí Svobody se v pátek rozzářil vánoční strom. Dvanáct metrů vysokou douglasku zdobí sto stříbrných koulí, padesát žárovek měnících barvy, padesát zábleskových žárovek a také stometrový řetěz s tisícovkou LED diod.

Jak přilákat žáky k řemeslu? Školy hledají účinné cesty

Frýdek-Místek - Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vymýšlejí nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.