Play off Beskydské amatérské hokejové lize pokračovalo v minulém týdnu odvetnými zápasy čtvrtfinále. V prvním duelu mezi Stříteží a polskými Pantery se stav série vyrovnal, takže o postupujícím do semifinále se musí rozhodnout až ve třetím vzájemném zápase. Jako první šli do vedení Panteři, Střítež ale odpověděla velice rychle. Také druhý gól na sebe nenechal čekat, takže po 9. minutách hry vedla Střítež 2:1. Poté se hra odehrávala spíše ve středním pásmu, sem tam se objevila nějaká šance, kterou však brankáři zlikvidovali. V polovině druhé půle Panteři srovnali stav na 2:2. Vše se rozhodlo v závěru utkání. Trpišovský vrátil vedení na stranu českých hokejistů, kteří v poslední minutě přidali svému soupeři ještě další dva zásahy.

Druhý čtvrtfinálový zápas sehrála Kozubová s Buldoky. Buldoci předváděli od začátku zápasu důrazný hokej a ve 2. minutě zásluhou Polcera vedli. Kozubová srovnala v přesilovce o tři minuty později. Těsně před poločasem skóroval díky svému důrazu Sikora a Kozubová měla do druhé půle náskok jedné branky. Druhá část zápasu byla zpočátku vyrovnaná, poté však Buldoci vsadili vše na útok a ohrožovali branku Heczka čím dál častěji. Kozubová pomohla Buldokům k většímu tlaku dvěma fauly. Skoro dvě minuty dlouhá přesilovka 5 na 3 však nerozhodla. Buldoci sice nastřelili břevno a neustále stříleli, Heczko však puk za svá záda nepustil. Když se zdálo, že zápas je již u konce, Buldoci z jednoduché akce vstřelili gól a srovnali na 2:2. Zápas tak musely rozhodnout nájezdy. První dvě série brankáři pochytali. Ve třetí však Kozubová nájezd proměnila a zápas i celou sérii vyhrála. Soupeř pro semifinále vzejde z dvojice Panteři - Střítež.

Série mezi Hrádkem a Dynamem Mosty se odehrála ve stejném duchu, jako poslední zápas základní části. Rozjetý Hrádek hrál krásný hokej plný přihrávek, které povětšinou končily za zády bezmocného Muchy. Ten, ač se snažil sebevíc a pochytal dalších deset jasných gólu, byl na hradecké kombinace krátký. První půle skončila 6:0 pro Hrádek a v obrat doufal pouze největší optimista.

Ve druhé půli Hrádek pochopitelně již uspokojen výsledkem předváděl trochu klidnější hokej. Pohyb v obranném pásmu Mostů již nebyly tak důrazný jako v první půli. Mosty však zápas nezabalili a snažily se docílit alespoň čestného úspěchu, což se jim nakonec podařilo. Ve druhé polovině se Mosty trochu herně zvedly, ale dohnat ztrátu z první půle již nestihly a prohrály jak zápas, tak celou sérii. Hrádek se těší z postupu do semifinále, na soupeře si však stejně jako Kozubová musí počkat.

Ve třetím kole čtvrtfinále se střetnou Panteři se Stříteží. Zajímavostí je, že vítěz se střetne se silným Hrádkem, poražený s Kozubovou. Uvidíme, oč budou oba týmy usilovat. Zápas se hraje ve čtvrtek 27. ledna od 22 hodin na zimním stadionu v Českém Těšíně. Zápas o 5. místo mezi Mosty a Buldoky se hraje rovněž ve čtvrtek, ale už od 20.30 hodin. Semifinále je pak na pořadu ve čtvrtek 3. února od 20.30 hodin.

Výsledky 2. kola čtvrtfinále play-off BAHL

Buldoci - Kozubová 2:3 po sam. nájezdech (stav série 0:2). Branky: 2. Polcer (Kurowski), 36. Kurowski (Pietrasz) – 5. Di-Giusto, 16. L. Sikora, Lisztwan (sam. nájezd).

Mosty - Hrádek 1:8 (stav série 0:2). Branky: 23. Plešivčák – 13. Dorda (Szlauer), 16. T. Gorny (Szlauer), 17. Szmek (M. Pav), 18. T. Gorny (P. Cieslar), 19. Szlauer (J. Pav), 20. Walach (T. Gorny), 22. T. Gorny, 25. J. Pav (Szlauer).

Střítež - Panteři 5:2 (stav série 1:1). Branky: 9. J. Swienczek (Pastorek), 9. D. Gerlich (Nogol), 34. M. Trpišovský, 40. M. Trpišovský, 40. Garbulínský (Pastorek) – 4. Wrobel, 28. Slama (Dudkiewicz).