Beskydská amatérská hokejová liga: Kozubová nestačila na Hrádek

Region - Úvodní duel 16. kola BAHL svedl proti sobě sousední týmy v tabulce – Torpedo a Imperators. Oba týmy již měly zajištěnou vcelku dobrou pozici do play-off, a tak se neočekával hokej ve strhujícím tempu.

7.1.2013

Ilustrační fotoFoto: Marian Kiedroń

Vyrovnaná první třetina přinesla pouze jednu branku v síti Imperátorů, kteří dali hostujícímu útočníkovi až moc prostoru. Ve druhé třetině ale osm vteřin po buly srovnával vynikající Marthaus. Přetahovaná o body tak pokračovala. Efektivní Torpédo bylo ale vždy o branku napřed.

Za stavu 2:3 předvedlo Torpedo nevybíravý zákrok na domácího útočníka, pro něhož sezona pravděpodobně skončila. Možná i tento moment třinecké hokejisty nakopl. Do konce druhé periody srovnali a ve třetí třetině vstřelením dalších dvou branek rozhodli o zisku tří bodů.

Ve druhém zápase kola nastoupili hokejisté Stříteže proti mosteckému Dynamu. Pokud si chtěli Střítežští uchovat ještě naději na baráž, museli zvítězit. V prvním dějství se oba celky soustředily na dobrou obrannou hru, gól tedy diváci neviděli. Ten padl až v polovině druhé periody, kdy Techniky poslal do vedení M. Trpišovský. Domácí dokázali ve druhé třetině skórovat ještě jednou, když ve 24. minutě zvyšoval na 2:0 Swienczek. Mostům se podařilo ve třetí části zápasu již jen snížit na rozdíl jediné branky.

Duelem sousedů v tabulce by se dal nazvat další zápas mezi Buldoky a ostravskými Monstry. Hosté střetnutí začali aktivněji a již ve 4. minutě se ujali vedení. Poté si Monsteři vypracovali spoustu dalších šancí, ty však pochytal brankář Buldoků. Až ve druhé třetině srovnal Vanda na 1:1. O třicet vteřin později se prosadil kanonýr Kurowski a bylo to 2:1. Ostravští pak pohrdli trestným střílením, i pětiminutovou přesilovkou. Ve 35. minutě přišel zákonitý trest, když Lysek upravil skóre na konečných 3:1.

Nejzajímavějším zápasem 16. kola byl až poslední zápas dne. To druhý Hrádek hostil první Kozubovou. Opět byl k vidění vyrovnaný zápas, kdy s góly hokejisté obou celků čekali až do poloviny druhé periody. Jako první se z dorážky prosadil Lisztwan. O tři minuty později srovnával v přesilovce Branczyk, ale hned z dalšího útoku kontrovala opět Kozubová. Do poslední třetiny vlétli Hrádečtí jako uragán a během pěti minut obrátili průběh střetnutí na 4:2! Kozubová následně zatlačila Hrádek na svou polovinu a ve 34. minutě snížil na rozdíl jediné branky Kostka. Těsné vedení si pak již Hrádek pohlídal.

Týmem 16. kola byl vyhlášen Hrádek, hráčem kola byl zvolen Jakub Pav z Hrádku, který přispěl k vítězství svého celku třemi kanadskými body.

Výsledky:

HC Imperators Třinec – HC Torpedo Havířov 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

Branky: 14. Marthaus (Bukva), 18. Wawrosz (Mendrok), 26. Marthaus (Szkandera), 28. Wawrosz (Mašlar), 33. Uherek (Vo. Karch) – 7. Štěbra (Burdík), 16. Hadaš (Kantor), 18. Koziorek (Skotnica)

HC Technici Střítež – HC Dynamo Mosty 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 19. M. Trpišovský (Ščerba), 24. J. Swienczek – 38. Lýsek (Piwko)

HC Buldogs – HC Monsters Ostrava 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky: 15. Vanda, 16. Kurowski, 35. Lysek (Kurowski) – 4. Hanák (L. Botur)

HC Hrádek– HC Kozubová 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)

Branky: 22. Branczyk (J. Pav), 28. J. Pav (M. Pav), 29. Wantulok (Gorny), 31. Wantulok (J. Pav) – 19. Lisztwan (Worek), 23. Osmanczyk (Lubojacki), 34. Kostka (Lisztwan). (trp)

7.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec 6:3

Oceláři na úvod Rona Cupu vyhráli

Sociální služby. Ilustrační foto.

Senioři nebudou muset docházet na úřad

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Muže zasáhl v Ostravici elektrický proud

Zásah elektrickým proudem se málem stal osudným pro jednačtyřicetiletého muže v Ostravici. Díky svědkům a záchranářům se ho ale podařilo oživit.

Prázdniny ve městě pokračují, zapojili se i strážníci

V soutěži Malý strážník, kterou pro děti v rámci Prázdnin ve městě uspořádala frýdecko-místecká městská policie, se malí zájemci mohli stát policisty.