V prvním zápase 14. kola nastoupili proti sobě Monsters a Imperators z Třince. Od samého začátku byli hráči z Třince aktivnější, a to jim přineslo až tříbrankové vedení. Uklidňující vedení je ukolébalo natolik, že v rozmezí jediné minuty inkasovali tři branky a rázem se začínalo od nuly. Druhá třetina nabídla už o poznání vyrovnanější partii. Monsters se probralo a nebezpečně zatápělo Imperátorům. V této části zápasu padly dva góly, a to na každé straně po jednom. Druhá třetina tedy skončila 1:1, celkově to bylo 4:4. Třetí perioda měla rozhodnout, kdo že získá tři body do tabulky. Lépe začali domácí Monsters a ujali se poprvé v tomto zápase vedení. Radost jim však trvala přesně 29 vteřin, když hosté srovnali. Divoký duel pokračoval a osmnáct vteřin od vyrovnání zvedala Monstra opět ruce nad hlavu – 6:5. I přes mohutný tlak Imperátorů se skóre již nezměnilo.

Ve druhém zápase nastoupila vedoucí Kozubová proti poslední Stříteži. Střítež do zápasu vstoupila víc než skvěle a po pěti minutách hry vedla nad favoritem 2:0. Tímto výsledkem skončila i první třetina. Ve druhé části však Technici opustili od své aktivní hry z první třetiny a pustili Kozubovou do hry. Domácí toho dokonale využili a během několika minut otočili vývoj utkání z 0:2 na 3:2. Ve třetí části si již Kozubová vedení pohlídala a připsala si tak po dvou letech konečně vítězství nad Techniky.

Ve třetím utkání dne změřili své síly hráči Hrádku a Buldoků. Od prvních okamžiků hokejisté Hrádku zatlačili Buldoky do obrany, ale paradoxně se hosté ujali vedení v 5. minutě po první střele na branku. Hrádek však nesložil zbraně a velkou převahu v první třetině zúročil sedm sekund před první přestávkou. Ve druhé třetině se na stylu hry nic moc nezměnilo, Hrádek útočil do plné obrany Buldoků, podporované skvěle chytajícím brankářem. Když už byl gólman překonán, zastoupila jej branková konstrukce. Buldoci využili ve druhé třetině dvou přesilových her a ujali se tak vedení 3:1. Do třetí třetiny hráči Hrádku vložili veškeré síly do útoku a ve snaze vyrovnat otevřeli v obraně několik okének, které Buldoci dokázali využít. Konečný výsledek zápasu se zastavil na ukazateli skóre 6:3 pro Buldoky.

Nepopulární poslední zápas tohoto kola zbyl na mezinárodní souboj mezi Torpedem Havířov a HC Czarne Pantery. Lépe se na tento zápas připravila polská družina, protože od začátku zápasu měla mnohem lepší pohyb a působila živějším dojmem, než jejich havířovský soupeř. Panteři dokonale využívali špatnou obrannou hru celého týmu Torpeda a prakticky po celý zápas hrozili rychlými brejky a přečíslením. Hosté šli do vedení, na které dokázalo Torpedo ještě rychle zareagovat, nicméně Panteři šli zaslouženě do vedení ve 24. minutě. Po celý zápas držel těsný výsledek výborným výkonem havířovský gólman Martin Navrátil. Poslední gól padl do prázdné branky zásluhou nejlepšího hráče Panterů, Martina Slamy.

Týmem 14. kola BAHL byl vyhlášen Monsters Ostrava, který sic brzy prohrával v zápase s Imperators již 0:3, ale ještě dokázal zápas zvrátit a zvítězit 6:5. Titul Hráč kola získal Miroslav Lendl z Buldoků, který se podílel hattrickem na výhře svého týmu nad Hrádkem.

Výsledky 14. kola: HC Monsters Ostrava – HC Imperators Třinec 6:5 (3:3, 1:1, 2:1). Branky: 11. Badan (Hoffmann), 11. Koláček (Sumara), 11. Klega (Chalupa), 22. Koláček, 30. Spěváček (Klega), 30. Hoffmann – 2. Marthaus (Bukva), 6. Vo. Karch (Mašlar), 10. Mašlar (Marthaus), 21. Vo. Karch (Va. Karch), 30. Va. Karch. HC Kozubová – HC Technici Střítež 3:2 (0:2, 3:0, 0:0). Branky: 14. Szotkowski, 15. Kostka (Lisztwan), 23. Karch – 1. J. Swienczek (D. Gerlich), Garbulinský (J. Swienczek). HC Hrádek– HC Buldogs 3:6 (1:1, 0:2, 2:3). Branky: 13. Drapa (Walach), 28. J. Pav (Branczyk), 35. T. Cieslar (Wantulok) – 5. Lendl, 22. Lendl (Čmiel), 26. Lendl (Till), 27. Kurowski (Lysek), 33. Kurowski (Lysek), 33. Lysek (Kurowski). HC Torpedo Havířov– HC Czarne Pantery 1:3 (1:0, 1:1, 0:3). Branky: 28. Koziorek (Rumíšek) – 17. Dudkiewicz (Słama), 24. Półtorak (Słama), 39. Słama.

Dohrávka 12. kola: HC Monsters Ostrava – HC Technici Střítež 0:3 (0:0, 0:1, 0:2). Branky: 20. Supik (Minář), 32. Ščerba (M. Trpišovský), 34. J. Swienczek (J. Garbulinský).

1.  Hc Kozubová 12 10 0 2 38:24 30
2. Hc Torpedo Havířov 13 8 0 5 39:33 24
3. Hc Hrádek 12 7 0 5 49:36 22
4. Hc Czarne Pantery 13 7 0 6 42:50 20
5. Hc Unoeratirs Třinec 12 6 0 6 37:36 18
6. Hc Buldogs 12 6 0 6 38:35 16
7. Hc Monsters Ostrava 13 5 0 8 37:50 15
8. Hc Dynamo Mosty 12 4 0 8 33:34 13