Extraligový návrat do Třince vyšel Richardu Královi na výbornou, hokejisté Pardubic pod jeho vedením zvítězili v utkání 17. kola nejvyšší soutěže na ledě vicemistra 1:0. O výsledku rozhodl už v první části přesilovkovou trefou obránce Blaž Gregorc a Východočeši si pod Javorovým připsali teprve druhé vítězství z posledních deseti pokusů. Jejich americký brankář Brandon Maxwell vychytal v extralize první nulu.

Domácí už do zápasu nastoupili skoro kompletní až na Krepse s Galvasem, ale výkonem setrvali v dobách své největší zdravotní mizérie a marodky. I po desetidenní reprezentační pauze se Třinec na ledě hledal. Stadionem to poprvé zahřmělo vlastně až v osmé minutě, když si část domácích fanoušků rozpomněla na nejslavnějšího třineckého hokejistu Richarda Krále a pokřikem současného kouče Dynama pozdravila.

Ze hry Ocelářů ale diváci unešeni být nemohli. A když Pardubice využily přesilovku, nálada v hledišti klesla k bodu mrazu: Hamerlíka překonal ve 14. minutě při hře pět na čtyři dělovkou od modré čáry obránce Gregorc.

Třinec se probouzel až k půli zápasu. Ještě předtím ale ve 26. minutě přečkal vyloženou šanci Tomáška, kterému po povedené kličce zabránilo v zasunutí puku do prázdné branky klepnutí do hokejky.

Domácí se pak začali nadechovat, zlepšili pohyb v útočném pásmu a dostavily se první příležitosti. Při Rákosově střele bez přípravy Maxwell dobře nastavil rameno, Růžička se v 31. minutě po rychlé příhře Klepiše dostal sám těsně před gólmana, ale nestačil mu puk prostrčit mezi betony.

Třinec dřel, přitvrdil, ale nebyl s to prolomit zformovanou pardubickou hráz před Maxwellem. Až v důsledku ošklivé srážky Hrabala se Starým, po které pardubický útočník opustil plochu na pojízdném lůžku, se ve 46. minutě řítil sám na bránu Plíhal, ale jeho střela se otřela o tyčku.

Domácí byli až do konce natlačeni v útočném pásmu, jenže soupeř je úspěšně dostával do míst, odkud góly nepadají. Ke gólové dorážce se probil Doudera, avšak i jeho bekhendový pokus skončil těsně vedle. Maxwell byl bezchybný i při závěrečné power play a Pardubice si pod Králem připsaly třetí výhru z posledních čtyř utkání.

HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávka: 14. Gregorc (J. Svoboda). Rozhodčí: Hodek, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 4401.
Třinec: Hamerlík - Nosek, Linhart, Roth, Klesla, Hrabal, M. Doudera, L. Doudera - Irgl, Klepiš, Kopecký - Dravecký, Polanský, Adamský - Rákos, Plíhal, Svačina - Hrňa, M. Růžička, Orsava. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Pardubice: Maxwell - Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Ščotka, Šeda - Tybor, Marcinko, J. Svoboda - P. Sýkora, Nahodil, Rolinek - Moučka, Redenbach, Starý - Poulíček, Tomášek, Voženílek. Trenéři: R. Král a Zadina.