Pražané uspěli i ve čtvrtém vzájemném zápase sezony a díky klopýtnutí Plzně zvýšili svůj náskok v čele tabulky, kde už mají sto bodů. Vítězný gól vstřelil na začátku druhé třetiny Mario Bližňák.

Oceláři od začátku i bez kapitána Bonka a s náhradníkem Vojtkem v brance lídra extraligy přehrávali. Žádnou z mnoha příležitostí však nevyužili. Nejprve nedokázal po Ostřížkově přihrávce zvednou puk přes Pöpperleho beton Orsava, následně si poradil sparťanský gólman i s dvěma gólovkami aktivního Varadi.

Lídr soutěže se rozjížděl pomaleji, do šancí se téměř nedostával, přesto šel do vedení. Sersenovo nahození se odrazilo od Brošových kalhot do hrudi Vojtka, který si poskakující puk nešťastně srazil lapačkou mezi betony do vlastní branky. Sparta potřebovala k využití druhé přesilovky pouhých osm vteřin.

Domácí v poslední minutě první třetiny zaslouženě srovnali, to když Polanský nekompromisně propálil Pöpperleho a odčinil tak předchozí vyloučení, při němž Třinec inkasoval. Do kabin šli přesto spokojenější Pražané, kterým vrátil náskok v čase 19:48 po obléhání Vojtkovy svatyně Sacha Treille.

„První třetinu jsme odehráli výborně, jenže nevyužili šance a v samém závěru dostali zbytečný gól na 1:2,“ litoval David Ostřížek. Po přestávce zvýšil Bližňák, za necelé tři minuty ho napodobil kanonýr Ton a vyhnal otráveného Vojtka z ledu. „My chceme Třinec, my chceme Třinec“ skandovali nespokojení fanoušci. Sparta byla na koni a domácí dál drtila.

Střídající Hamerlík si ani nestačil pořádně zamést sníh z brankoviště a také on kapituloval. Po 47 vteřinách ho zblízka překonal šikovně ze vzduchu důrazný Ivan Rachůnek. „Tlačili jsme se do brány a z toho dávali góly,“ pochvaloval si úspěšný střelec. „Špatný začátek druhé třetiny a dva rychlé góly nás srazily na kolena,“ přiznal Ostřížek.

Závěrečná část už se dohrávala pouze z povinnosti. Třinečtí nejprve nastřelili Hamplem tyč, nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři, aby 67 vteřin před koncem zkorigoval na konečných 2:5 Kůrka. „Jsem smutný, že jsme prohráli. V první třetině jsme měli zužitkovat tlak, dát nějaký gól, odskočit, a podržet ten zápas v úplně jiném směru,“ vykládal Jiří Polanský.

Třinec opět vyhořel v prostřední části. V Plzni ji prohrál 0:4, se Spartou 0:3. „Musíme se vyvarovat špatných druhých třetin, to je zápas co zápas. Nemůžeme dopustit, abychom dostávali tři čtyři góly,“ zlobil se Ostřížek. „Ve druhé třetině jsme jim dali nějaké góly a to je zlomilo,“ hlásil Tomáš Pöpperle, který v utkání kryl 41 střel.

Třinec - Sparta 2:5 (1:2, 0:3, 1:0), 49. kolo hokejové extraligy

Branky a nahrávky: 20. Polanský (Kůrka, Varaďa), 59. Kůrka (Varaďa, Ostřížek) - 17. Broš (Sersen), 20. S. Treille (Foster, Y. Treille), 24. Bližňák (I. Rachůnek, D. Kočí), 27. Ton (Pacovský), 28. I. Rachůnek. Rozhodčí: Polák, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:10, navíc Hrabal (Třinec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2297

Třinec: Vojtek (27. Hamerlík) - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný, Bolf, Hudec - Kůrka, Polanský, Varaďa - M. Hořava, Peterek, Adamský - Orsava, Hampl, Ostřížek - D. Květoň, McGregor, Rufer. Trenéři: Tlačil a Janků

Sparta: Pöpperle - Milam, Sersen, Kasík, Jan Hanzlík, Philipp, Kučný, D. Kočí - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Pacovský - Y. Treille, Foster, S. Treille - Jánský, Lapšanský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec