O prohře hokejistů rozhodla opět třetí třetina

Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ – K utkání 22. kola II. hokejové ligy zajížděli hráči Frýdku-Místku do Přerova. Hokejisté prohráli třetí utkání v řadě a pokaždé o nulovém zisku bodů rozhodovala závěrečná třetina.

10.12.2009
Fotogalerie
10 fotografií
Zubři doma porazili Frýdek-Místek 5:2.

Zubři doma porazili Frýdek-Místek 5:2.Foto: Foto: Deník/ David Klein

HC Zubr Přerov – HC Frýdek-Místek 5:2 (1:1, 1:1, 3:0).

Jako první šli do vedení domácí hráči. Krátce po návratu potrestaného Gelačáka se dokázal prosadit třetí útok domácích. Autorem gólu byl Coufal. Radost domácích příznivců měla trvání pouhých 24 vteřin. Po buly v útočeném pásku prostřelil Mocek domácího Tihláře a bylo vyrovnáno – 1:1. I přes několik dalších šancí na obou stranách se diváci branek v úvodní třetině již nedočkali.

Druhá třetina začala šancí Hanáka, ale ani jeho střela a následná dorážka Kočary brankou neskončila. Na druhé straně prověřil pozornost domácího brankáře Kopáč. Ve 26. minutě putovat na trestnou lavici hostující Martiník a Zubři zásluhou Koláře jdou podruhé v zápase do vedení. O deset minut později je opět srovnáno. Na trestnou lavici za sekání putuje tentokráte domácí Pala. Přesilová hra hostí netrvala ani jednu minutu, když po přihrávce Maruny vyrovnává střelou od modré Kudláček.

V úvodu třetího dějství měli frýdecko-místečtí hokejisté více ze hry, jenže bez gólového efektu. A tak rozhodla další přesilová hra. V 52. minutě putuje za katr hostující Sluštík a domácí Sprušil potřetí rozjásal přerovskou halu. O tři minuty později je rozhodnuto. Další vyloučení Pelikovského trestá Hanák a Zubři vedou nad Frýdkem-Místkem již o dva góly.

V čase 59:21 atakoval hostující Mocek zbytečně domácího brankáře Tihláře a na ledě se následně strhla velká mela. Hlavní rozhodčí uložil domácímu Kočarovi a Osinovi trest na 5 minut + trest do konce utkání. Na hostujícíí straně dostali stejný trest Mocek a Buček. Hráči Frýdku-Místku poté pokračovali ve hře bez brankáře, ale chybu v rozehrávce pak potrestal pátou brankou Pala, který střelou do prázdné branky stanovil konečný výsledek utkání. “Sledovali jsme výsledky Frýdku Místku, který hraje lépe venku než doma. U nich na tom stadionu je atmosféra jako v kostele a ta atmosféra u nás je možná trochu vyhecovala. V závěru zápasu to kluci dokázali uhrát svou bojovností. Nabádali jsme je, aby hráli trpělivě až do poslední minuty, jelikož dlouho byl stav vyrovnaný. Po třetí brance už nervozita z našich hráčů spadla,“ řekl po utkání asistent hlavního kouče Zubrů Lubomír Václavíček.

Také další utkání odehrají hokejisté Frýdku-Místku na ledě svého soupeře. V rámci 23. kola zavítají v sobotu 12. prosince do Vsetína, odkud si již Frýdečtí přivezli tři body za vítězství 3:2 v úvodním kole soutěže.

Branky: 4. Coufal (Kohút, Goiš), 26. Kolář (Pala), 53. Sprušil, 56. Hanák (Kočara, Osina), 60. Pala (Ditrich) – 4. Mocek (Kopáč), 37. Kudláček (Maruna). Vyloučení: 9:12, navíc Kočara trest ve hře a Osina 5 minut + trest do konce utkání (Přerov), Mocek a Buček 5 minut + trest do konce utkání (FM), využití: 4:1, střely na branku: 42:30.

Frýdek-Místek: Šrámek – Pelikovský, Kudláček, Slavík, Buček, Babic, Bavlšík, Novák, Krutil, Gelačák, Maruna, Martiník, Gebauer, Kopáč, Mocek, Pavlas, Sluštík, Sztefek, Křesťan, Merta. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník, vedoucí: Libor Langer.

Další výsledky 22. kola: Blansko – Prostějov 1:2 sam. nájezdy, Uničov – Hodonín 3:6, Orlová – Valašské Meziříčí 3:6, Břeclav – Opava 4:2, Vsetín – Nový Jičín 7:2. (mar)

Nové jízdní řády zruší některé spoje

Od zítřka vstoupí v tuzemsku v platnost nové jízdní řády. Změny se dotknou také cestujících na autobusových linkách na Frýdecko-Místecku.

Lokalita za železniční tratí v třineckých Lyžbicích ožívá

Třinec - Včera ráno tam byla otevřena prodejna Kaufland s parkovištěm o kapacitě 314 míst, zároveň se upravilo okolí a příjezdová komunikace včetně kruhového objezdu. Navíc už od neděle 11. prosince budou do této části jezdit i autobusy MHD: nová zastávka má název Lyžbice, za tratí.

Prezident klubu je u soudu, podvod odmítá

Podezřelými machinacemi, které se měly dít v mládežnickém hokejovém klubu HC Frýdek-Místek, se v pátek 9. prosince začal zabývat frýdecko-místecký okresní soud.