Přitom první branku si mohli připsat hosté ve 13. minutě, kdy dostali Bičevskisem puk za Kacetla, ale trenér Třince Václav Varaďa si vzal trenérskou výzvu a na základě videa byl gól odvolán. Proti pravidlům se provinil Jan Stránský, který brankáři Ocelářů překážel v jeho území.

Domácí mohli udeřit vzápětí, kdy Rodewald po svém úniku orazítkoval tyč. Prosadit se nepodařilo ani dvojici Kotala – Šťastný v závěru první dvacetiminutovky.

V Oldřichovicích bylo nalezeno historické zařízení k demolici mostu.
OBRAZEM: Oprava mostu v Třinci odhalila nečekaný objev. Narazili na něj dělníci

Druhá třetina byla dlouho ještě opatrnější, solidní možnost měl Dravecký, velkou šanci pak Hrňa, či Špaček, ale nikdo neskóroval.

Brankář Jan Růžička byl bezchybný i v úvodu třetí části, nejprve zlikvidoval příležitost svého jmenovce Martina a vzápětí i Petra Vrány. Posléze se Třinci naskytla minutu a půl dlouhá přesilová hra pět na tři, v níž měl obrovskou šanci Bičevskis, který uháněl na Kacetla, ten chytil a nedlouho poté na opačné straně skóroval Martin Růžička. Následovalo vyloučení kouče hostů Pavla Patery, jemuž se - stejně jako v první třetině neuznání gólu jeho týmu - opět nelíbil verdikt sudích, kteří podle něj přehlédli faul na Bičevskise a nenařídili trestné střílení.

Vladimír Vůjtek patří k nejuznávanějším koučům v zemi. Na snímcích z archivu Deníku a rodinného archivu.
Vladimír Vůjtek: Je zázrak, kam jsem se s plechovou hokejkou dostal

Hned nato mohl náskok Třince navýšit Vrána, ale netrefil, na opačné straně zaměstnal Kacetla Kotala. V závěru pomohla slezskému celku dvakrát branková konstrukce. Navíc Bruslaři dostali i početní výhodu, šanci měli Šťastný či Kotala, ale Kacetl včas zasáhl a dotáhl tým do finále. To vše potvrdili trefami do prázdné branky Marcinko s Hrehorčákem.

Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 47. M. Růžička (M. Špaček), 60. Marcinko, 60. Hrehorčák. Rozhodčí: Hejduk, Hodek - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:4, navíc Patera (Mladá Boleslav) do konce utkání. Využití: 1:0. Bez diváků. Konečný stav série: 4:3.

Třinec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Freibergs – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Mladá Boleslav: J. Růžička – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Šidlík – Kotala, Cienciala, Šťastný – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Jääskeläinen, A. Zbořil, Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal. Trenéři: Rulík a Patera.