Až čtvrtá série nájezdů a branka slávisty Bednáře rozhodla o tom, že dva body si vezou z třineckého ledu do Prahy obhájci titulu, kteří si tak udrželi první místo v tabulce.

V samém závěru utkání vzplály emoce a hlavním terčem byl rozhodčí Šindler, který nejprve uznal gól domácímu Balejovi ve vůbec prvním nájezdu, ale po protestech celé slávistické lavičky a především kapitána Beránka, že šlo o dvojitou střelu, se šel hlavní sudí poradit s videorozhodčím, aby po několikaminutové konzultaci, během které fanoušci zaházeli led, nakonec rozpažil.

„Podle mého to byl gól, ale nemám důvod se s rozhodčím hádat, od toho na ledě nejsem,“ byl nad věcí Slovák Jozef Balej. „Myslím, že kdyby se něco podobného stalo na Slávii, těžko by se s námi někdo bavil,“ je přesvědčen Jiří Juřík. „Rozhodčí mi řekl, že puk šel do tyčky a Balej ho dorazil do branky. Já to viděl trochu jinak. Jožkovi se puk namotal na hokejku, žádné dorážky jsem si nevšiml,“ divil se domácí Jan Peterek.

I tak byl v penaltovém rozstřelu ke dvěma bodům blíže Třinec. Polanský precizně provedených blafákem dostal domácí ve třetí sérii do vedení 1:0. Hostující Vondrka a Bednář však následně odpověděli a Balej napodruhé nezasunul puk za Svobodu. „Porážka nás mrzí, když vedete v nájezdech 1:0, je prémiový bod už velice blízko,“ dodal zklamaně třinecký kapitán.

Favorizovaní hosté vedli ještě patnáct minut před koncem 3:1 po dvou přesných trefách Červenky a jedné Hrušky a už se viděli v autobuse, jak oslavují zisk tří bodů. Jenže Třinec v závěrečné třetině vystupňoval svůj nápor, který přinesl srovnání.

Nejprve v přesilovce snížil Martynek, když tečoval ránu Lojka od modré čáry. Prodloužení si vynutil Sekeráš, který švihem do pravého horního rohu Svobodovy branky rozjásal tři tisícovky fanoušků ve Werk Areně.

„Po ustrašené první třetině, kdy soupeř potrestal hned naši první chybu, jsme přidali a byli nebezpečnější. Kluci dali do zápasu vše, v závěru dokázali vyrovnat a v drtivém náporu sahali po vítězství,“ chválil mužstvo asistent trenéra Třince Jiří Juřík.

„Diváci viděli vyrovnané utkání, s velkým nasazením na obou stranách. Zbytečně jsme utkání zdramatizovali, když jsme přišli o dvoubrankový náskok. Je třeba uznat, že domácí srovnali po enormním tlaku,“ řekl asistent slávistického trenéra Jiří Kalous. „Balej puk při nájezdu do branky dorazil. Podle nás byl gól správně neuznán,“ dodal Kalous.

O2 EXTRALIGA: Oceláři Třinec – Slavia Praha 3:4 SN (0:1, 0:0, 3:2 – 0:0)

Muž zápasu: Bednář

Třinec: Čechmánek – Sekeráš, Andersons, Malec, Vosátko, Gureň, Lojek (od 41. navíc Rangl) – Balej, D. Moravec, Kováčik – D. Květoň, Peterek, Martynek – Melichárek, Polanský, Kanko – Hašek, Hampl, Pavelek. Trenér: Stavjaňa.

Slavia: A. Svoboda – Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Novák, Kolařík – D. Hruška, Beránek, Vondrka – Bendář, Červenka, Doležal – Micka, Růžička ml., Tomica – Sklenář, Jelínek, Čermák. Trenér. Růžička st.

Branky a nahrávky: 42. Peterek (D. Květoň), 49. Martynek (Lojek, Malec), 55. Sekeráš (Polanský) – 2. Červenka (Bednář), 42. Červenka (Doležal, Bednář), 45. D. Hruška (Beránek). Rozhodující nájezd Bednář. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Rozhodčí: Šindler – Pešek, Jelínek. Diváci: 3240.