Ocelový tank z Třince zastavila Sparta

Jasně dominovali první třetině hokejové extraligy. Vítěznou vlnu jim ve 13. kole zabrzdila Sparta. Třinec v Praze padl 1:2.

17.10.2014

Třinec - Sparta PrahaFoto: Petr Rubal

Třinec po osmi výhrách za sebou vyšel v pátek večer naprázdno, když doma padl se Spartou 1:2. Výhru Pražanů zařídil čtyři minuty před koncem v přesilovce Daniel Přibyl. Hosté si připsali čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů, Třinec v nové Werk Aréně utržil druhou prohru.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Po dlouhé šňůře výher narazila kosa na kámen. Sparta si nenechala vnutit styl Ocelářů a v úvodním nasazení ji utvrdila velká šance z třetí minuty, kdy Barinka po Orsavově chybě v rozehrávce zazvonil na tyč. I další šance patřila hostům, ale Kumstátův výpad z křídla dokázal Hrubec pokrýt.

Pražané však svůj koncentrovaný výkon z první části nakonec gólem podložili. V třinecké přesilovce se do utrhli do brejku a Hrubec na Kumstátovo zakončení z voleje nemohl při vší snaze dosáhnout. Jeho neprůstřelnost tak po 197 minutách skončila a Oceláři poprvé od 4. kola a derby s Vítkovicemi v utkání prohrávali.

Domácí se proti výborně organizované defenzivě soupeře prosazovali jen ztuha. Šancí si za poslední domácí zápasy vypracovali daleko nejméně, ale Sparta jim v druhé části dobývání usnadnila nekázní. Hostující defenzívu prolomil ve 27. minutě Rákos, který v klasické přesilovce znásobené Cinglovou ztrátou hokejky doklepl za Novotného vyražený Douderův pokus.

Před necelým rokem byla situace opačná. Sérii osmi výher rozjeté Sparty utnuli právě třinečtí Oceláři - více zde

Obrany se činily na obou stranách

Třinec mohl z chvilkového náporu vytěžit obrat, ale Irglova rána ve vyložené příležitosti těsně minula bránu. Sparta vinou faulů nebyla tolik ve hře jako z první části. Domácím dokonce na 36 sekund dopřála přesilovku pět na tři, ale to nejlepší z třinecké sestavy obléhalo Novotného bez výsledku.

Skvělé obrany toho na obou stranách k brankářům moc nepustily. Mohla rozhodnout jedna náhodná teč, ke které se ve 45. minutě dostal Rákos, ale Novotný si s nečekanou změnou směru kotouče reflexivně poradil. Sparta nebránila jen remízu a k výhře v normálním čase neměla dále. Ale po Buchteleho teči se puk v 52. minutě odrazil od Hrubcovy masky a vzápětí Pechův švih gólman ukryl v lapačce.

Čtyři minuty před koncem však Rákosův zásah do Barinkova obličeje potrestal v přesilovce pět na čtyři Přibyl, který rychlou souhru zakončil přesnou střelou z mezikruží.

Domácím v závěru ztvrdly ruce. Byť při Kumstátově vyloučení hráli poslední minutu šest na čtyři, Novotného už neohrozili, po zásahu kotoučem naopak předčasně do šatny odkulhal jejich klíčový bek Roth.

Branky a nahrávky: 27. Rákos (M. Doudera, Žejdl) - 15. Kumstát (Pech), 56. Přibyl (J. Hlinka, Polášek). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5200.

Třinec: Hrubec - Roth, Klesla, Galvas, M. Doudera, Nosek, Linhart, Trončinský - Jašek, Kreps, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Rákos, Žejdl, Orsava - Ciencala, M. Růžička, Kindl. Trenéři: Kalous a Varaďa.
Sparta: F. Novotný - Hrbas, Barinka, Piskáček, Polášek, Ďaloga, J. Mikuš, K. Pilař - Kumstát, Pech, Rolinek - Přibyl, J. Hlinka, Buchtele - Klimek, Cingel, Sabolič - Dvořáček, Volek, J. Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.

Autor: ČTK

17.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Oprava horkovodu dočasně zruší autobusové zastávky v Místku

Rychlovlak. Ilustrační foto.

Proč nejezdí vlaky rychleji

Na Severce budou mít lanovou dráhu

Dolní Lomná - Pokud všechno vyjde, bude Ski areál Severka prvním v Těšínských Beskydech (nepočítáme-li Javorový), kde budou mít lanovou dráhu. O její vybudování majitel usiluje už několik let. Zdá se, že by se stavba konečně mohla pohnout kupředu.

Při Beskydských rekordech se štafetově pila limonáda

Pokus o další zápis Frýdku-Místku do České knihy rekordů se vydařil. Návštěvníci frýdeckého náměstí se při sobotních Beskydských rekordech, které byly spojeny s gastrofestivalem, zapojili do štafetového pití limonády Koňakola od pivovaru Koníček.