Plzeň zaskočila Třinec

Hokejisté Plzně se postarali o největší překvapení 15. kola extraligy, když jako nejhorší tým celé soutěže zvítězili na ledě vedoucího Třince 4:3. Západočechy na posledním místě střídají Pardubice, které klesly na dno po porážce 1:4 na ledě pražské Sparty.

23.10.2016

Třinec - Plzeň 3:4Foto: Petr Rubal

O první prohře Ocelářů v normálním čase v sezoně rozhodl v 51. minutě plzeňský Lukáš Pulpán, po jehož gólu už favorit pouze snížil. Západočeši naplno zabodovali po sérii deseti zápasů a pod Javorovým zvítězila po čtyřech letech. Provizorní trenérský kvartet vedený Martinem Strakou se tak na třetí pokus dočkal prvního bodového zisku.

"Jsme samozřejmě spokojeni s výsledkem, ale také s tím, že se nám zlepšila hra. Mělo to úplně jiné parametry než tři zápasy zpět, kde to šlo opravdu strašně dolů a kde jsme nezvládali základní hokejové prvky jako bruslení a souboje. Dneska se to zlepšilo a i s tím přišel relativně slušný výkon," řekl jeden z plzeňských trenérů Jiří Hanzlík.

Plzeň v těžké krizi, Třinec ve vítězné euforii - kdo však čekal další hladkou výhru Ocelářů, přepočítal se. Domácí do utkání vstoupili vlažně a Hrubec je v páté minutě musel podržet po Kubalíkově ráně. Favorit se v první části vzmohl na jedinou pořádnou příležitost, Noskovi ji ale zlikvidoval Hylák.

Na zápas mezi prvním a posledním celkem tabulky to nevypadalo ani v nejmenším. Západočeši byli stále smělejší. Indrákovu velkou příležitost ve 14. minutě Hrubec ještě se štěstím odvrátil, ale v 17. minutě už puk za brankovou čáru zblízka procedil a korunoval střeleckou převahu Indiánů v prvním dějství. Třinec po dvou utkáních s čistým kontem dostal gól po 148 minutách. "My jsme v minulých zápasech šance neproměňovali, dneska nám to tam naopak padalo. Snad nám to pomůže i do dalších zápasů," řekl Hanzlík.

Plzeň dostala ještě větší chuť do hokeje a v úvodní desetiminutovce druhé části byla lepší. Situaci Západočechů vylepšil v 26. minutě druhým gólem Kracík, který těsně před Hrubcem tečoval střelu od modré čáry. Hrnka se pak v 32. minutě protáhl po pravém křídle a Doudera mu umožnil, aby svou první ránu dorazil do sítě. "Nemyslím, že bychom dneska hráli tak špatně. Ale dvě třetiny to nebylo ono. A v té poslední třetině už jsme to nestačili dohnat," řekl třinecký útočník Zbyněk Irgl.

Probudila Oceláře bitka?

Domácí pak možná probudila vítězná bitka Janka s Vondráčkem. Ke konci třetiny se v přesilovce dostali do tlaku a 19 sekund před koncem Marosz zády k bráně z brankoviště po ledě prostřelil Hyláka mezi betony. "Možná, že právě bitka byla takovým impulzem, který nás nakopl. Pak jsme se zlepšili a ceníme si, že se tým o výsledek rval až do poslední sekundy. Kvalitu jsme pak ukázali," řekl třinecký trenér René Mucha.

Gól do šatny v domácích ještě vzbudil umírající elán. V závěrečné třetině dostali Západočechy pod tlak, ale když to vypadalo, že jsou hosté z nejhoršího venku, pohotově doklepl puk do odkryté části branky Adamský a bylo to už jen o gól.

Prohrami deptaná Plzeň se ale nezhroutila. Kouč Straka si vyžádal oddechový čas a 30 sekund po něm nenápadným pokusem z levého kruhu skóroval Pulpán. Třinec však dále dotahoval. Polanský si zblízka pohrál s Hylákem, snížil na 3:4 a v 59. minutě mohl srovnat Irgl, ale Hyláka neprostřelil. Dlouhá power play domácích se už minula účinkem. "Dvě třetiny to od nás bylo takové všelijaké, kostrbaté. Nebyl to úplně náš zápas. Poslední třetinu jsme zarvali. Škoda toho čtvrtého gólu, zrovna když jsme se zvedali," řekl Irgl.

Třinec - Plzeň 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 40. Marosz (Špirko), 51. Adamský (Hrabal, Polanský), 55. Polanský (Irgl, Adamský) - 17. Indrák (Kodýtek), 26. Kracík (D. Sklenička, Pulpán), 32. Hrnka (T. Svoboda), 51. Pulpán (Vondráček). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Kotlík, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 4751

Třinec: Hrubec - Nosek, Linhart, Hrabal, M. Doudera, Jank, Galvas, L. Doudera - M. Růžička, Špirko, J. Petružálek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Polanský, Adamský - M. Kovařčík, Marosz, Jašek. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva
Plzeň: Hylák - Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička, Pulpán, Moravčík, Němeček, Slovák - Kratěna, Kracík, D. Kubalík - Vondráček, Lev, Johnson - Indrák, Kodýtek, T. Svoboda - Hrnka, Koreis, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Hanzlík

Autor: ČTK

23.10.2016 VSTUP DO DISKUSE

Jak přilákat žáky k řemeslu? Školy hledají účinné cesty

Frýdek-Místek - Učňovské obory v tuzemsku skomírají. Školy se potýkají s úbytkem žáků, i proto vymýšlejí nové nápady, jak přilákat zájemce k řemeslu.

Derby rozhodlo až prodloužení, raduje se Třinec

/FOTOGALERIE/ Jubilejní 100. derby tradičních rivalů dopadlo lépe pro hokejisty Třince. Oceláři na svém ledě v utkání 26. kola extraligy porazil Vítkovice 3:2 v prodloužení. Raduje se i Zlín, který udolal Karlovy Vary fotbalovým výsledkem 1:0.

Část podniků končí. Zbytek hlásí tržby nově

Podniky na Frýdecko-Místecku mají za sebou ostrý start elektronické evidence tržeb (EET). První fáze se od včerejška týká podnikatelů v ubytovacích a stravovacích službách.